Clamp

10
1 ocena scenariuszy
powrót do forum osoby Clamp

Tak sobie patrzę i patrzę a tu nie ma słynnych tytułów autorstwa grupy Clamp.
Są to między innymi:

Wojowniczki z Krainy Marzeń (ang.Magic Knight Rayearth) (jap.Majikku naito reiāsu)
Serial liczy sobie dwa sezony łącznie 49 odcinków.
Emitowany w okresie 17 października 1994 – 27 listopada 1995.
W Polsce leciał na RTL7 (obecnie TVN7) w okolicy 2000 roku
Są też 3 OVA 1997 roku

X (seria TV)
seria liczy sobie 24 odcinki.
Premiera 3 października 2001 – 27 marca 2002

Film kinowy wydany:
Japonia 3 sierpnia 1996
Stany Zjednoczone 10 marzec 2000
Kanada 19 maja 2000



Wish
OVA
1 z 1998 na pewno ponoć są 3 lecz nie znalazłam nigdzie potwierdzenia

Card Captor Sakura
Serial liczy trzy sezony plus dodatkowe historie łącznie 70 odcinków
Premiera 7 kwietnia 1998 – 21 marca 2000

Dwa filmy kinowe
Card Captor Sakura: The Movie (jap.Gekijōban Kādokyaputā Sakura)
Wydany 12 sierpnia 1988

Card Captor Sakura The Movie 2: The Sealed Card (jap.Gekijōban Kādokyaputā Sakura Fūin Sareta Kādo)
Wydana 15 lipca 2000)




To pewne tytuły które jak widać doczekały się ekranizacji.

crist333

Brakuje jeszcze np. "Miyuki-chan in Wonderland"

SailorVenus

Wiesz wszystkich dzieł Clampa nie znam i nie widziałam, ale pozycje typu X czy Wojowniczki (które były puszczane nawet na TVN7) są dość znane i dziwne że nie są robione aktualizacje choćby z tych najbardziej znanych serii :)

crist333

nie no spoko : ) sam też dopiero poznaje te mniej znane bo one strasznie dużo tego narobiły : )

crist333

Wojowniczki z Krainy Marzeń! O rany, stary post, ale wreszcie wiem jaki to miało tytuł! Dziękuję! Piosenkę z openingu pamiętam do dziś

yehet

:) Ciesze się, że post się przydał :) prace pań z Clampa są fajne (choć z początku nie mogłam się przyzwyczaić do tych spiczastych twarzy jakie są choćby w "X-Clamp" ) Ostatnią pozycję, którą oglądałam to Kobato i z ciekawostek można tam zaobserwować postacie z różnych ich serii (chobits, Wish, czy właśnie X) Fajna seria chwilami komediowa :)
MKR jest ładnym anime i oba openingi są cudne ^^ Szkoda że tak mało Clefa było xD

crist333

Super! Bo w sumie z nazwy to tylko "Dragon Balla" i "Slayers" znam jeśli chodzi o anime z RTL7, mimo wszystko była to wczesna podstawówka. Z chęcią sięgnę po to anime na nowo :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones