Daniel PembertonI

7,7
2 812 ocen muzyki
powrót do forum osoby Daniel Pemberton

Muzyka do "Steve'a Jobsa" fantastyczna! Jestem świeżo po seansie i nie mogę oprzeć się wrażeniu, że kompozycje Pembertona zrobiły połowę tego filmu.

Goszka_

Ja mam wrażenie, że ścieżka jest bardzo podobna do tej z filmu Interstellar.

eiree

Absolutnie nie. Inny klimat, inny rodzaj, zupełnie niepodobne.

Goszka_

Że zupełnie niepodobne to nieprawda. Inny rodzaj też nie do końca, bo obie są bardzo mocno minimalistyczne. I z tego względu właśnie Zimmer i Pemberton korzystali z podobnych źródeł inspiracji - przede wszystkim i tu, i tu czuć mocno Philip Glassa. :) Co nie zmienia faktu, że nazywanie tych ścieżek bardzo podobnymi też jest mocno naciągane i nieprawdziwe.

DanielosVK

Racja czuć Glassa, ale Brytyjczyk i tak odwalił kawał dobrej roboty. Na albumie muzyka prezentuje się jeszcze lepiej.

Kilinski

A z tym się oczywiście zgadzam. :)

Goszka_

W filmie była dobra muzyka, ale już na sucho fenomenalna! "The Skylab Plan" i "Change the World" dwie perełki. Przypomina mi trochę dokonania A.R. Rahmana z poprzednich filmów reżysera, zwłaszcza Slumdoga i... Trenta Reznora z "The Social Network" momentami. Myślę, że Boyle chciał iść w tym kierunku.

użytkownik usunięty
Goszka_

Jak dla mnie tą ścieżką i "The Man from U.N.C.L.E" wygrał cały zeszły rok.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones