Domhnall Gleeson

7,7
35 269 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Domhnall Gleeson

Obejrzałem właśnie świetny film Brooklyn i zastanawiałem się nad tym aktorem, ponieważ widzę go na ekranie już po raz kolejny w niedługim czasie. Spojrzałem na jego filmografię i te cztery filmy z tego roku. No cóż, koleś ma szczęście. Cztery znakomite filmy, zauważone przez krytyków lub bardzo głośne w 2015. Nigdzie nie gra jakiejś świetnej roli, ale tworzy świetny drugi plan. Ten aktor zdecydowanie jest na fali, po prostu mówi się o nim mniej, bo to jednak nie DiCaprio czy Hardy.

michal9403

Mam podobne odczucia. Do niedawna kojarzyłam go tylko z Harry'ego Pottera i szczerze mówiąc sądziłam, że rolę załatwił mu tata i odpowiedni wygląd. Potem zobaczyłam go w About Time, gdzie świetnie wpasował się w rolę trochę niepewnego siebie, nierozgarniętego marzyciela i tak go zaszufladkowałam. I dosyć szybko musiałam się z tego wycofać kiedy obejrzałam Star Wars i Ex Machinę. Dwie dobre role, które kończą z wizerunkiem grzecznego chłopaczka do ról w dosyć banalnych filmach. Rzeczywiście, rok 2015 był dla niego świetny. Trzymam kciuki, żeby dostał gdzieś dużą rolę, w której naprawdę będzie mógł się popisać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones