Erik Aude

Erik Anthony Aude

5,5
87 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Erik Aude

Wczoraj obejrzałem z nim dokument na NG i szczerze powiem, że jak się skończyło pomyślałem sobie - ale kozak. Respekt dla typa. Ale dzisiaj sobie przemyślałem to i uważam, że na 100% zostało coś ubarwione - taka reklama dla aktora. Sam siebie zagrał też przecież w dokumencie. Patrząc na Jego filmografie to coś nie widać za bardzo tych 2 lat i 10 miesięcy, które spędził za kratkami. I znalazłem w sieci jeszcze to:
http://tvblogs.nationalgeographic.com/2012/04/25/locked-up-abroad-where-are-they -now-erik-aude/
Nie znam dobrze angielskiego, ale wydaje mi się, że mówił o 11 miesiącach niewoli. Nie wiem już sam. Jeśli to prawda to naprawdę szacun!

patrykstudia

Na pewno zostało ubarwione tak samo jak z pewnością ubarwił się "sobowtór diabła", który przecież też wydał książkę i ogólnie mocno się wypromował na swoich cierpieniach. Nie mniej jednak "trzon" historii musi być prawdziwy.

patrykstudia

Na pewno jest w tym jakiś wałek - Amerykanie są mistrzami w tworzeniu takich efekownych mitów, a przeciętny amerykański odbiorca szołbiznesu (fan aktorów i aktorek) nie potrafi pokazać swojego kontynentu na mapie.
Rzeczywiście, w tym wywiadzie, który zalinkowałeś, są dwie sprzeczne wersje - raz facet mówi, że siedział prawie 11 miesięcy:

- By the time you were sentenced to seven years, how much time had you already spent in prison?

- Almost 11 months.

Ale już linijka niżej pada pytanie całkowicie niezgodne z odpowiedzią o tych 11 miesiącach:

- You mentioned learning Urdu while you were imprisoned for the two years, ten months… How else did you pass the time?

Z jego kariery aktorskiej wynika, że w tamtym okresie - o ile potraktować poważnie wersję z "NG", że wyszedł w okolicach Wigilii 2004, czyli aresztowany musiałby być na przełomie luty/marzec 2001 - i przez ten czas przebywać w Pakistanie. Tymczasem w 2002 wszedł w na ekrany "Wieczny student" w którym zagrał. Co prawda filmu nie kręci się w miesiąc, więc może nakręcony został w 2001 do przełomu luty/marzec, aczkolwiek nie bardzo mi się chce wierzyć, że producent czekałby z publikacją filmu prawie rok, bo biznes ma swoje prawa i koszty produkcji muszą się zwrócić jak najszybciej. Ponadto między 2003 - 2007 ma wpisane jakiś epizody w serialu, więc też coś się nie zgadza.

A tak ogólnie przy okazji - zainteresował mnie ten temat, ponieważ sam miałem okazję spędzić trzy dni w pakistańskim areszcie - i to nawet w tym samym 2001 roku - o ile można poważnie traktować te dane dotyczące jego uwięzienia. Moje doświadczenia były jednak zupełnie inne - ale też i inna skala wykroczenia. Mnie zatrzymali za "awanturnictwo" na granicy, a skończyło się sprawdzaniem, czy nie jestem jakimści szpiegiem - to było zaraz po tej mistyfikacji 11/09 w USA.

Liberwig

Też oglądałem ten dokument i zainteresowała mnie ta sprawa.
Z tymi 11 miesiącami chyba chodzi o to ze czekał na sprawe ------>
"Przypomnijmy, że Aude został aresztowany w Islamabadzie 15 lutego 2002 roku. Aktor przewoził w swojej walizce opium. Wówczas Aude zeznał, że nie ma pojęcia jak narkotyki znalazły się w jego bagażu. W styczniu 2003 roku został skazany na siedem lat więzienia. Dwa miesiące temu diler narkotykowy Razmik Minasian oświadczył, że to on włożył opium do walizki aktora, nie informując go o tym fakcie."

alcotrip

Masz rację, co do dat - mój błąd, co za kompromitacja - wyższa matematyka. Naturalnie, że luty 2002, nie 2001-jeżeli wyszedł pod koniec 2004 - pisałem to w nocy, już lekko zaspany, więc stąd ten błąd.
Ale nadal pozostaje kwestia tych epizodów w serialu, między 2003-2007. Dlaczego podają takie widełki czasowe - powinni napisać 2005 - 2007.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones