Freddie Highmore

Alfred Thomas Highmore

8,6
17 149 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Freddie Highmore

Świetny jest w tej roli. Nie widziałam go w innych produkcjach, ale tutaj jego gra aktorska zwala z nóg.

s_gorzka

też tak sądzę i też nie widziałem go gdzie indziej. Tu jest tak wiarygodny iż myślałem, że to gra aktor z autyzmem.

s_gorzka

Bo z tą aparycją sprawdza soe idealnie w.rpki autysty...
W august rush rowniez wyglądał jak autysta

leszek_kw

Niestety gra stereotypowego autystę, co z kolei jest błędem ze strony scenariusza - Freddie robi tak, jak mu mówią.
Człowieka w spektrum autyzmu można porównać do osoby pijanej, która zachowuje się jak trzeźwa, bo chce przynależeć do reszty trzeźwych, ale coś ewidentnie nie wychodzi i jest to widoczne. Autyzm rzadko kiedy jest tak oczywisty. Kiedyś takich ludzi zwano "niskofunkcjonującymi" ze względu na totalne niedopasowanie do społeczeństwa, co widać na 1 rzut oka. Można sobie zadać pytanie, i widać tutaj błąd w myśleniu logicznym scenarzystów, jak taka osoba mogła przejść tyle ciężkich etapów w życiu (np. całe studia) bez dostosowania się?
Ten serial jest o tyle szkodliwy, że osoba autystyczna spełnia wszystkie kryteria diagnostyczne od A-Z, co w oczach odbiorcy jest po prostu śmieszne. Media sprzedają zabawny wizerunek autyzmu, bo gdyby główna postać była osobą, co ma lekką trudność w kontakcie wzrokowym, ciut zacina się w trakcie mowy i nie ma szczególnie widocznych specjalnych zainteresowań, to nikogo by to nie bawiło. A autyzm to spektrum, nie u każdego objawia się jak u 5-letniego chłopca.

zabcis

Co nie zmienia faktu, że koleś ze swoją aparycją nie jest w stanie zagrać nie autystyczną postać.

s_gorzka

Jako Norman Bates zagral mistrzowsko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones