Gena Rowlands

Virginia Cathryn Rowlands

8,1
5 176 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Gena Rowlands

...w 2015 roku. Cóż, jak to się mówi - lepiej późno niż wcale. Jednak trudno uwierzyć, że dotąd Gena nie zgarnęła ani razu tej rzekomo najbardziej prestiżowej w (amerykańskim) filmowym świecie statuetki... Nominacje były, zaledwie dwie (na szczęście nie za Pamiętnik, z całą moją sympatią dla tego filmu, a filmy J. Cassavetesa). Trudno mi odżałować brak nagrody za Kobietę pod presją (rolę Ellen Burstyn dopiero obejrzę), brak choćby nominacji za Premierę...

Teraz pozostaje już tylko cieszyć się i pogratulować nagrody honorowej, dobrze że choć takiego gestu doczekała się od Akademii.

MademoiselleDrama

A co najsmutniejsze nikt się nie pofatykował by na swoim profilu miała wpisanego tego Oskara.

25januszk25

Śpieszę z wyjaśnieniem :)
Za Wikipedią, Gena Rowlands i Spike Lee są wymienieni jako laureaci Oscarów Honorowych w 2016, więc podejrzewam, że oficjalne przyznanie nastąpi dopiero podczas gali 2016.
Także jest, jest. Nikt nie odbierze. :) Bardzo się cieszę z tej decyzji.

GADOLIN_ERB

tylko że od kilku lat oscara chonorowego nie otrzymuje się na zwykłej gali

GADOLIN_ERB

https://www.youtube.com/watch?v=MweCcZfbE2Q

MademoiselleDrama

Niektórzy po prostu nie mają szczęścia i nigdy nie udaje im się zdobyć tej najwazniejszej nagrody.

film128

Miałam na myśli oczywiście oscara za jakąś rolę, wiadomo że honorowy oscar to nie to samo. To jakby ochłap rzucony na pocieszenie.
Jednak to wszystko jest takie niesprawiedliwe.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones