Gena Rowlands

Virginia Cathryn Rowlands

8,1
5 158 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Gena Rowlands

pierwszorzędna aktorka drugiego planu.

Czinaski

zgadzam sie. Podobała mi sie baaardzo w Pamiętniku i Złodzieju życia.

użytkownik usunięty
Czinaski

Polecam Inną Kobietę, Gena Rowlands gra tam główną bohaterkę. Świetna rola.

Czinaski

Ona jest raczej pierwszego planu. Duet: John Cassavetes x Gena Rowlands, puki co tylko "Twarze", ale miło ją wspominam.

6hojrak

Gena Rowlands to dla koneserow kina jedna z największych gwiazd pierwszego planu. Koniec i kropka !

irmak

POlecam Klucz do koszmarów ^^

irmak

Znakomita aktorka, jestem nią urzeczona i absolutnie oczarowana!
Sławna Meryl Streep mogłaby się od niej wiele nauczyć...
Boli mnie to, że jest aktorką aż tak niedocenianą - niesamowita charyzma, duchowość - klasa sama w sobie!
Gdyby urodziła się w Europie byłaby damą kina, pierwszorzędną ikoną - Ameryka jej nie docenia!

madz20

Na razie widziałam tylko Kobietę pod presją i Premierę (mam przeczucie, że to najlepsze dzieła Cassa), ale nieustannie się dziwię, że to kino amerykańskie, bo jest tak dobre. No ale to też wina mojego wieloletniego karmienia się wyłącznie kinem popularnym i/lub rozrywkowym, przeważnie właśnie z metką USA.

A i witam i pozdrawiam koleżankę ; )

Czinaski

Oczywiści, że pierwszego! Genialna aktorka.
Wobec tego i ja coś polecę - fenomenalną rolę w prześwietnym filmie "Kobieta pod presją" Cassavetes.

M_Valo

Grzeszysz, panie Czinaski. Pierwszego planu i to przez duże "P".
Po prostu bardzo niedoceniona aktorka, przynajmniej na naszym zadupiu filmowym.

M_Valo

A do tego jaka ładna!:)

Czinaski

Ciekawostka: Rajesh Koothrappali w Big Bang Theory (odcinek 9, sezon 4) wspomina o tym filmie i o tym, że uwielbia Gena Rowlands :D

Iknowwhatkindofmenur

A żeby ją móc poprosić choćby o autograf, musiałby wypić drinka, hahaha :D Uroczy jest.

Czinaski

Dla mnie tez. szkoda tylko, ze drugiego....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones