George LucasI

George Walton Lucas Jr.

7,6
4 368 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby George Lucas

czemu nakręcono najpierw IV, V i VI część Star Wars? Bo zawsze się nad tym zastanawiałam...

lunatyk_4

Z tego co pamiętam. Lucas nakręcił jakiś film i zakończył go śmiercią wszystkich głównych bohaterów. Puźniej chciał nakręcić drugą część tego filmu, ale nie było jak :(. I Gwiezdne Wojny zrobił na takiej właśnie zasadzie, że najpierw nakręci trzy środkowe(jak zapowiadał wtedy, a jak się okazało trzy ostatnie) a puźniej trzy pierwsze.
Pozdrawiam :)

lunatyk_4

Według mnie wymyślił nowe epizody ponieważ chciał pokazać ludzom początek Dartha Vadera

OBI_WAN_KENOBI

Ja z kolei słyszałem jeszcze inna teorię: Lucas miał od poczatku pomysł na epizody I-III ale ówczesna technika nie pozwalała na nakręcenie takich filmów. Chodziło głównie o sceny bitew klonów, statki kosmiczne czy planety. Ale nie wiem jak to było naprawdę...

General_Daimos

to bylo tak ze najpierw nakrecil czesc IV i kiedy ona spodobala sie widzom nakrecil dwie nastepne czyli V i VI. Ale po latach cos mu w mózgu zaszumialo i postanowił przyblizyc widzom postac Dartha Vadera :) i tak nakrecil epizody I, II i III ktore ukazuja Anakina od dziecka poprzez JEDI az do Vadera :D

General_Daimos

Też tak słyszałem.

Sqrchybyk

Lucas zasługuje wg mnie na wielkie uznanie, ponieważ zbudował cały świat gwiezdnych wojen we własnej głowie. To nie jest tak, że on przygotował scenariusz epizodu IV i pomyślał sobie: "jak odniesie sukces to rozwinę pomysł i dorobię do świata SW całą historię, technologię i lepiej opiszę ten świat". On miał wiele z tego od razu w głowie (i na papierze)! Przykładem jest fakt, że zanim zaczął pracować nad scenariuszem do epizodu 4, wymyślał przygody Mace'a Windu! Oczywiście wszyscy dookoła uważali go za pomyleńca :) Tak więc kiedy przystępował do kręcenia epizodu 4 miał już nie tylko ogólny zarys epizodów 5 i 6 ale też 1, 2 i 3, a nawet 7, 8, 9! Ale wg mnie najważniejsze jest, że stworzył spójny i ciekawy świat SW, który żyje w umysłach ludzi. Coś podobnego udało się jeszcze tylko Tolkienowi, twórcy d&d i kilku innym mniej znanym ludziom.

RipperJack

Pamiętam, że kiedyś oglądałem jakiś program o SW i tam było mówione, tak jak już ktoś napisał, że filmy nakręcono w takiej kolejności ze względu na możliwości techniczne - przypomnijcie sobie np. armię klonów i pomyślcie jak by zrealizowano to w tamtych latach :). I proszę - nie piszcie, że Lusasowi coś się potem odmieniło i zaczął nakręcać dzieciństwo Vader'a! Bo jeśli w początkowej wizji nie zamierzał kręcić części I, II i III to po co numerowałby pierwsze nakręcone części od IV w górę ? ;]

PS. Można się przekonać, że Lucas już od dawna kreował elementy, które później umieścił w sadze, oglądając THX1138 - powiedzcie, czy ten robot składany w fabryce nie kojarzy wam się z pewną postacią w Gwiezdnych Wojnach? ;) Acha, i jeśli dobrze pamiętam, to pod koniec filmu można usłyszeć w radiu samochodu komunikat mówiący coś o Wookie'm :D.

RipperJack

Też słyszałem, że cała saga ma składaĆ się z 9 części......ciekaw jestem czy ktokolwiek wie, o czym ewentualnie mają byĆ trzy ostatnie. Może Jurek Łukasz nakręci je, ku uciesze starej gwardii

OLO78

Według niektórych relacji (niektóre wypowiedzi Lucasa i jego współpracowników w wywiadach prasowych) początkowo miało powstać DWANAŚCIE filmów.

Później twierdzono, że będzie dziewięć filmów w trzech trylogiach - ostatnia z nich (części VII, VIII, IX) miałaby opowiadać o upadku Imperium i zakończeniu wojny.

George Lucas zapowiedział jednak, że po epizodzie III opowieść stanowi zamkniętą całość i nie powstanie już więcej filmów z cyklu.

Stachu_c

Ja czytałem że Lucas miał zacząć od 1 epizodu, ale wtedy nie potrafił stworzyć takich efektów. Wiadomo, stare spokojne imperium to nie to co wojny klonów !!! A co do 7,8 i 9 części to po to są fani aby go namówić !!!

lunatyk_4

Gdy Lucas zaczynał prace nad SW nie wiedział czy film odniesie sukces. Nad scenariuszem pracował od 1972, wielokrotnie go modyfikował i zmieniał. W 1972 powstał szkici wstępny, później jeszcze 4 wersje scenariusz. W szkicu początek brzmiał tak: "Oto historia Mace Windu, powszechnie wielbionego Jedi-Bendu z Ophuchi, opowiedziana Unby'emu C.J. Thape, uczniowi padawanowi słynnego Jedi". W kolejnych wersjach Han Solo był zielonoskórym kosmitą, Luke był kobietą, Leia miała 14 lat, rycerze Jedi nazywali się Jedi-Bendu, istniały postacie generała Luka (później Bena)Skywalkera (W wersji II ma dwunaścioro dzieci),Annikina Starkillera, Sithów: Dartha i Vadera, pilotów upijających się i przemieniających w 2 roboty, ksiaże Valorum, istnieje Imperium, Wooki z Yavin, stacja kosmiczna a Jedi-bendu czerpią swą siłę z Mocy Innych których zródłem jest kryształ Kinber (To wszystko prawda, ja tego nie wymyśliłem!!!). Dopiero 4 wersja to prawie scenarisz znanego nam filmu do którego Lucas miał już szkic wstępny dotyczący przeszłości i przyszłości. Gdy na ekrany kin weszedł Star Wars świat oszalał na punkcie obrazu George'a , dzieło stało się fenomenem socjologicznym i po roku w kinach zagościło znowu ale z podtytułem Episode IV: A New Hope. Po nakręceniu 2 kolejnych części Lucas postanowił że nastepne episody zrealizuje gdy nastąpi rozwój efektów specjalnych i bedzie można zrealizowac w pełni jego wizje. W trakcie realizacji Starej Trylogi Lucas wielokrotnie zmieniał ilośc odecinków gwiezdnej sagi. Może gdy zmaleje ilość zer na koncie pana George'a to skusi się on na realizację kolejnnych części...

lunatyk_4

tak szczerze to zagadzam sie z Generał Daimos bo lukas wyjebal sobie taki scenariusz ze z owczesna technika nie byl w stanie tego nakrecic wiec zrobil wpierw czesci ktore dalo sie nakrecic (wg mnie najlepsze czesci) ateraz czekam az zrobi czesci 7-12 <lol>

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones