Henryk Sienkiewicz

Henryk Adam Aleksander Pius Sienkiewicz

8,4
635 ocen materiałów do scenariusza
powrót do forum osoby Henryk Sienkiewicz

... za to, że napisał te wszystkie głupie i nudne lektury między innymi "krzyżacy" i " w pustyni i w puszczy"

moni16

ze wszystkich lektur szkolnych te napisane przez Sienkiewicza są najciekawsze, a gdyby czytanie ich nie było obowiązkowe to wielu uczniów uznałoby te książki za ciekawe.

Werrciak

Być może.

moni16

Ty chyba żartujesz, Potop zyskał miano bestselleru bo to świetna powieść przygodowa, pełna akcji, intryg, romansu, komedii, pojedynków i dramatów. Ponadto do dziś pamiętam jak do późnej nocy siedziałam dzieckiem będąc czytając w Pustyni i w puszczy. Na serio weź odłóż Zmierzch i przestań patrzeć na książki takich pisarzy przez pryzmat "Bożeeeeee, lektura >.>"

moni16

Coś ty powiedziała?!!!

weekendowy_filmowiec

To co widzisz.

moni16

Jak książki mogą być nudne? Podaj jakieś porządne argumenty, chętnie je przeczytam.

weekendowy_filmowiec

Proszę cię bardzo:
- płytkie postacie
- marne wplatanie wątków miłosnych, które zawsze kończą się w ten sam sposób
- opisy, które kompletnie nic nie wnoszą
Książki Sienkiewicza ssą i gdyby nie to, że stały się lekturami, nikt by się za nie z własnej woli nie wziął (mówię tu o ludziach młodych). A jeśli ktoś próbuje bronić go jego literacką nagrodą Nobla, to jedyne co jestem w stanie odpowiedzieć to coś mniej więcej takiego " ha ha ha ha ha ha ha ha". Tyle w temacie, pozdrawiam! :)

Lukasz191195

Zapomniałeś o jednym ważnym czynniku - historia. To właśnie on jak mało kto zadbał, by dzisiejsza młodzież cokolwiek wiedziała o Krzyżakach czy Potopi, wojnach polskich. Mało który wykazał się takim patriotyzmem, by napisać coś o polskiej historii. Powinieneś być dumny z takiego pisarza

weekendowy_filmowiec

Szanuję go za to co próbował zrobić, postawić jakoś polaków na nogi, pokazać, jacy pro potrafimy być. Ale mówimy teraz o samych książkach, a nie zamiarach, więc :)

weekendowy_filmowiec

To że opierał swoje książki na kanwach historycznych nie oznacza że jest dobrym pisarzem

Lukasz191195

" ha ha ha ha ha ha ha ha"
Ja chyba się zaliczam do "ludzi młodych". Czytam jego książki z własnej nieprzymuszonej woli i uważam, że są świetne.

użytkownik usunięty
Lukasz191195

Co ty możesz wiedzieć o poziomie literatury? Nagroda Nobla to nie jakieś tam se odznaczenie. Jest to najbardziej prestiżowa nagroda na świecie. Jakie szkoły skończyłeś żeby negować oceny wybitnych literaturoznawców i profesorów? Można powiedzieć, że książka jest nudna i się nie podobała, ale mówienie, że ssie jest mocno przesadzone.

moni16

Czasem rzeczywiście trochę przesadza z tymi opisami.

moni16

Nie obrażajcie Zmierzchu, może nie ma wartości historycznej... itd. Ale jest to bardzo dobra książka :D
Ja tam kocham Henryka Sienkiewicza i Stephenie Meyer ;)

Lovedrama1

A co ma do tego yyy zmierzch i te śłitaśne wampirki, bo nie nadążam?

moni16

A ja go kocham...
...za to, że napisał "Potop".

użytkownik usunięty
moni16

Wróć na to forum jak dorośniesz...

dokładnie, może nie są zbyt pasjonujące, ale za to jakie mądre! prawdziwi Polacy i patrioci powinni je znać. Dzieci nie powinny oceniać czegoś takiego.

moni16

Zgadzam się. Jest tyle dobrych książek, a zachęcają młodych ludzi do czytania, dając im jakieś smęty. Co z tego, że refleksja? Cholera, jakiego 13-latka obchodzi przesłanie "The Little Prince"? Dlaczego wśród lektur nie ma ANI JEDNEJ książki Kinga? Albo chociaż Lee Childa? Cokolwiek dziejącego się współcześnie?

JanTypek

Serio chcesz żeby książki Kinga były lekturami? Lektury mają uczyć a nie tylko samą rozrywką

użytkownik usunięty
moni16

Dzieciaczek się oburza, bo mu się każą uczyć, wiedzę przyswajać...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones