Henryk Talar

7,5
7 558 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Henryk Talar

Jeśli wspominamy tu wybitne role Pana Talara, to u mnie na pierwszym miejscu jest postać mafiosa Vittorio Matty z serii spektakli TV pt. "Selekcja" wg prozy W. Łysiaka. W połowie lat 80. zrealizowano 3 części, które wówczas (co prawda w dobie szarej, dwukanałowej TV) zdobyły ogromną popularność. Z pewnością gratka dla miłośników narracji i głosu Henryka Talara... :)

jard

Ile ja się naczekałem, aż ktoś o tym napisze! RAKIETA!

jard

ty mi prosze powiedz gdzie to znalezc ?

bananowiec_100

Na youtubie są II i III. Jedynki niestety nie ma.

jan_niezbedny0

może być np. syryjski (zwierz) (nawet dobre jakości)

jard

Szkoda, że TVP nie chce wydać całej "Trylogii" Selekcji na DVD albo Blu-Ray'u. Wiele osób by skorzystało.

jard

Dokładnie.
Szkoda, że tu nie można oceniać spektakli TTV, bo jeśli chodzi o telewizję, to dwie najsłynniejsze role HT, to Heimann z "Polskich dróg" i właśnie Vittorio Matta.
PD powtarzają w tv często, "Selekcję" już zdecydowanie za rzadko...

jard

Długo się naszukałam I części "Selekcji", ale w końcu trafiłam i obejrzałam. Proszę :)

http://teatrtv.blogspot.com/2014/08/selekcja-1984.html

asiek25

jest jeszcze odcinek selekcji "czwarty poziom" jak dobrze pamiętam "selekcji" . szukam !!! , Vittorio Matta jest szefem mafii
rosyjskiej [jak dobrze pamiętam] . frazę którą pamiętam ->[scena: Matta siedzi w fotelu i woła "Tulio daj !" i Tulio wyrzuca lotkę do ćwiczeń strzeleckich [myśliwi wiedzą o co chodzi]

pangea_filmweb

To nie Vittorio Matta ale jego brat

jard

Owszem Vittorio Matta jest wyjątkowy. Bohater a jednocześnie czarny charakter.
Ja wspominam również "Poskromienie zlosnicy" z Gajosem i Szczepkowska oraz Piotra Fraczewskiego w "Czarnej komedii" Petera Shaffera.

jard

Dokładnie tak. Talar to przede wszystkim Vittorio Matta/ Nie wiem dlaczego nie ma choćby wzmianki o tym. I nie uświadczy się spektaklu w tivi. A możnaby puścić, zamiast jakichś storazywkółko emitowanych gniotów

jard

https://www.youtube.com/watch?v=ZBZp_q-_mY4

jard

I ciekawostka.... W "Czwartym wymiarze" z 1995 roku, możemy zobaczyć Talara jak odtwarza rolę brata V. Matty, mafioza we Włoszech.

krespas69

Oj, pomyłka. Chodziło mi o "Czwarty poziom" nie wymiar ;P Teatr Sensacji z 1995 i oczywiście scenariusz W. Łysiak

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones