Jacek Czyż

7,9
3 335 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jacek Czyż
at777

Jacek jest wirtuozem dubbingu, ale też świetnym aktorem, szkoda, że tak rzadko go widzimy.
Znaliśmy się w młodości, więc może nie jestem obiektywny ... ale i tak uważam, że jest mistrzem

at777

Legendarny głos: Tygrysek, Rafiki, Łebski Harry, Diabeł Tasmański, narrator w Larrym 7, głosy w Diablo 2. Och i ach :D

at777

Niezaprzeczalnie ; ) Dla mnie to on już zawsze będzie Rafikim, Tygryskiem, Mojem Jojem i Rothbartem.
Jak sobie jeszcze przypomnę do dopiszę : )

natka17_1998

Rafikiego nie pamiętam, o wiele lepiej pamiętam Tygryska, ale ja dopiszę jeszcze Kapturnika z "Przygód Bosco", a o tej ostatniej postaci to już chyba mało kto pamięta. ;)

joanna_kordus

Rafiki brzmi tak samo jak Tygrysek : ) Tutaj Czyż w ogóle nie zmieniał tonu ani barwy.

natka17_1998

I jeszcze był prześmieszny jako lew królowej Kleopatry w filmie animowanym "Asterix i Kleopatra" z 1968 roku, kiedy tańczył i podśpiewywał. Nawet zakasłał jak generał Grievous w serialu "Lego Star Wars - Kroniki Yody". :D

joanna_kordus

Chyba coś kojarzę : ) Ale tego głosu nie da się zapomnieć, zawsze słyszę go w głowie :D

natka17_1998

Na Youtube można znaleźć filmik z dubbingiem polskim przedstawiający kąpiel Kleopatry. Słowo daję, że można umrzeć ze śmiechu, jak się słyszy i widzi tego lwa. :D

at777

Był genialny jako Wezyr Nic-Po-Nim, jak chciał zostać sułtanem zamiast sułtana. :D

joanna_kordus

Najlepsze role pana Jacka Czyża w polskim dubbingu to moim zdaniem te:
- Tygrysek z większości bajek o Kubusiu Puchatku (boskie HUHUHU!)
- Wezyr Nic-Po-Nim z serialu "Wezyr Nic-Po-Nim" (za jego tekst "Chcę zostać sułtanem zamiast sułtana!" oraz za jego piosenki śpiewane fałszywym głosem w jednym odcinku dałbym mu Oscara)
- Generał Grievous w serialu "Gwiezdne Wojny - Wojny klonów" oraz parodii "Kroniki Yody" (cudowne teksty pełne dowcipu, można się popłakać ze śmiechu)
- Kapturnik z serialu "Przygody Bosco" (jego piekielne wrzaski wściekłości, których nikt nie zdoła naśladować)
- Lew Kleopatry z bajki "Asterix i Kleopatra" (boska scena, jak Lew tańczy i śpiewa - można się na niej popłakać ze śmiechu).

Jeśli chodzi o mnie, to polski dubbing bez pana Jacka nie byłby tym samym dubbingiem :)

joanna_kordus

No tak, zapomniałem jeszcze wspomnieć o Rafikim w trylogii o "Królu Lwie" oraz z serialu "Timon i Pumba" oraz bosko śmiesznym Diable Tasmańskim z serialu "Zwariowane Melodie". Po prostu pan Jacek jest THE BEST!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones