John Ajvide Lindqvist

John Erik Ajvide Lindqvist

6,9
122 oceny scenariuszy
powrót do forum osoby John Ajvide Lindqvist

Jeden z najlepszych pisarzy grozy ostatnich lat, który talentem dorównuje nawet Stephenowi Kingowi co potwierdzają min dwie ekranizacje jego debiutanckiej książki " Låt den rätte komma in", a tu na Filmwebie pusto jak w sklepie mięsnym za PRL-u.

Skandal

Hahaha, no racja bardzo pusto. Właśnie przeczytałem jego "Wpuść mnie" i muszę powiedzieć, jestem zachwycony. W najbliższym czasie obejrzę sobie szwedzką ekranizację "Pozwól mi wejść".

dejwid_filmweb

Dla mnie " Wpuść mnie" to jedna z najwspanialszych książek jakie przeczytałem w swoim długim życiu, a szwedzka ekranizacja po ponad trzynastu latach zrzuciła " Leona Zawodowca" z pierwszego miejsca na liście moim ulubionych filmów, a to nie łatwa sztuka. Film w reżyserii Tomasa Alfredsona jest najwierniejszą z obu ekranizacji, gdyż w końcu scenariusz napisany został przez samego pisarza, ale i tak zabrakło kilku scen oraz postaci, ale nie wiem czy z powodu ograniczeń czasowych lub finansowych. POLECAM!!!

Skandal

LOL, ten skrajnie lewacki grafoman - zboczeniec? Chyba ci, dziecko, nieźle odwaliło.
Jeden w miarę ciekawy pomysł, zgrabnie ujęty przez reżysera, bardzo kiepsko w istocie przez pisarza. A ostatni film według innego tekstu Lindqvista ("Granica") jest już tak zboczony i polityczny, że po prostu niedobrze się robi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones