Julie ChristieI

Julie Frances Christie

7,6
4 205 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Julie Christie

Mam ogromną nadzieję, że Julie Christie dostanie drugiego w karierze Oscara za "Away From Her". Jest rewelacyjną, wszechstronną aktorką i to się jej po prostu należy jak mało komu. Trzymam kciuki, tak jak i za wszystkie inne nagrody dla Julie!

Oscar należy się Marion Cotillard

swoja rolą przerosła wszystkie Julie Christie tego świata, oby akademia to doceniła ;>

użytkownik usunięty
magenta_4

Marion Cotillard to świetna aktorka, ale chyba nie znasz Julie Christie, skoro tak piszesz. Zresztą, ona wygra i przekonasz się o tym. ;)

jezeli wygra to dlatego, ze anglojezyczni aktorzy zawsze sa na mocniejszej pozycji w Hollywood. Akademia z reguly nagradza swoich, wychodzac z zalozenia, ze dla obcojezycznego aktora nominacja jest wystarczajacym wyrozneniem.
Rola Christie bardzo dobra, ale nie wybitna. Z nich dwoch zdcydowanie stawiam na Marion Cotillard, ktorej rola byla objawieniem.

użytkownik usunięty
ehhh

Swoich? Julie Christie jest Angielką, nie Amerykanką. Zagrała w obrazie, który nie zebrał ogromu nominacji, to dość skromny budżetowo film. Nie neguję wielkości roli Marion, ale to, że Julie do swojej roli się nie oszpeciła i nie nałożyła tony makijażu nie znaczy, że jej kreacja jest gorsza. Mimo to stawiają na nią wszyscy krytycy i znawcy.

1. widac do znawcow Ci daleko, skoro nie wiesz, ze od lat Akademia dzieli swiat na swoich (USA+UK) i reszte swiata. popatrz na nominacje aktorskie ostatnich 10 lat - ilu tam jest aktorow grajach w jezykach innych niz angielski? poniżej 5%, prawie na granicy bledu statystycznego :/ jeszcze w latach 70tych bylo inaczej, ale ludzie w Hollywood uznali, ze lepiej nagradzac swoich (prestiz + reklama wlasnego podworka)

2. na korzysc Julie poza jezykiem jest rowniez to, ze jest juz laureatka oscara. Cotillard wciaz pracuje na swoja renome, natomiast Christie jest aktorka z bardzo wysoka pozycja.

3. czy sugerujesz, ze zamiast Marion role Edith zagraly kostiumy i charakteryzacja?

użytkownik usunięty
ehhh

Nie sugerowałam, że to ja jestem znawcą, ale krytycy, którzy np. na łamach "Entertainment Weekly" bez cienia wątpliwości przyznali Julie pierwsze miejsce. Jednak pisanie, że "Away From Her" to film z hollywoodzkiego podwórka to niedorzeczność. Jeśli zaś przeczytał(a)byś ze zrozumieniem moją poprzednią wypowiedź wiedział(a)byś, że bardzo cenię kreację Marion Cotillard i nigdy nie sugerowałabym, że nominowano ją np. za podobienstwo fizycznej do Piaf, uzyskane dzięki makijażowi czy kostiumom.

zabawne, ze akurat Ty mowisz o czytaniu ze zrozumieniem. Zreszta u Ciebie nawet z pisaniem ze zrozumieniem jest dosyc cienko, bo wyraznie w poprzednim wpisie zasugerowalas, ze rola Cotillard opiera sie charakteryzacje, a teraz sie wypierasz.

a znawcy przyznaja pierwsze miejsce Christie dlatego ze znaja (jak sama nazwa wskazuje) sposob myslenia czlonkow Akademii.

i oczywiscie oscar dla Christie nie bedzie porazka, tak jak np. przyznanie tej nagrody Julii Roberts, bo J.Ch. zagrala bardzo dobra i zlozona role. Ale na pewno nie bedzie to sprawiedliwe w stosunku do Cotillard.

ehhh

"a znawcy przyznaja pierwsze miejsce Christie dlatego ze znaja (jak sama
nazwa wskazuje) sposob myslenia czlonkow Akademii."

no chyba jednak się nie znają skoro Cotillard wygrała

a poza tym to skąd wiesz jakimi kryteriami się posługują krytycy przyznając
notabene SWOJE nagrody???

użytkownik usunięty

Wygrała Marion Cotillard, i bardzo się cieszę, bo w gruncie rzeczy Julie ma już jednego Oscara. A Marion bardzo lubię i oby powierzano jej jak najlepsze role!

gratuluje Marion, ale dla mnie i tak wygrała moja JULIE CHRISTIE:*

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones