Louis Lumière

Louis Jean Lumière

6,9
776 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Louis Lumière

Może i wynalazł kinematograf ale nie kręcił zadnego wartego uwagi filmu, on po prostu stał z kamerą i kręcił, nie reżyserował ON PO PROSTU STAŁ I KRĘCIŁ NIE REŻYSEROWAŁ, JEST RÓŻNICA!

MAKowiec24

Może był tak dobrym reżyserem, że wszyscy myślą, że tylko kręcił plenery, a on to zainscenizował.

piczympoom

Może, może, muszę nad tym trochę pokontemplować bo to naprawdę ciekawa sprawa.

MAKowiec24

wbrew pozorom wszystko było planowane anie po prostu stanoł z kamerą i włączył(raczej kamera nie ważyła kilka kilo pewnie rozstawiali sie z kilka dni) i nagrywał

budzdom93

Bardzo możliwe, to pytanie zadałem dość dawno kiedy właśnie myślałem, że kamerę się po prostu włącza i kręci, dzięki za odpowiedź.

budzdom93

co nie zmienia faktu że nagrywał głównie ulice :/

Wookie_LG

a co miał innego nagrywać , wtedy najwięcej ludzi było na ulicach a nie przed komputerami

budzdom93

no tak, bo wtedy nagrywałby ludzi siedzących przed komputerem :/
ale na poważnie, jakoś Melies kręcił coś więcej niż ulice, owszem i on się powtarzał, ale często kręcił jakieś horrory lub fantasy a nie tylko ulice

Wookie_LG

melies to pare lat do przodu ! a to sa pierwsze filmy które ujrzał świat, lumierr stworzyli film a Melies (według mnie) kino !

budzdom93

o ile się nie mylę, Melies poznał wynalazek braci Lumiere na jednym z ich pokazów. Melies zaczął bodaj 3 lata później od braci produkować filmy. A i wcześniej już bawiono się w ruchome obrazy, ale mniejsza z tym.
jakby nie było widać różnice między filmami Melies a braćmi Lumiere

budzdom93

rozbawil mnie ten zart. mam nadzieje, ze zamierzony.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones