Lupita Nyong'o

Lupita Amondi Nyong'o

7,5
15 164 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Lupita Nyong'o

Byłem dziś zaskoczony jej wygraną, ale akademia lubi doceniać początkujących aktorów. Nie mam zarzutów wobec filmu, który jest bardzo dobry, ale naciąganej poprawności politycznej doszukiwałbym się właśnie przy wygranej Nyong'o. Śliczna dziewczyna obsadzona po warunkach, ale bez warsztatu grająca na czuja. Nie przekonują mnie takie nagrody, ale życzę jej wielkiej kariery bym potem odszczekiwał.

siLk_2

To absolwentka szkoły aktorskiej.

gry270

i co ? skończenie szkoły nie gwarantuje bycia super aktorem, szczególnie w kryteriach Hollywood, gdyby tak było, wystarczyłoby skończyć taką szkołę i tylko skakać jak sarenka z castingu u Woodego Allena do Tarantino. Błagam. Dyplom ? Ma wiedzę teorytyczną, zna techniki pewnie i historię, ale styl i to coś ( charakter ) ma się, ale nie dzięki szkółce. :)

Apolllonia

Sprawdź w wolnej chwili, na czym polega kształcenie aktora.

siLk_2

a mnie w jakis sposób "boli' to, że dziewczyna, która zagrała raptem w 2 filmach zgarnia oscara, podczas gdy tak wspaniali aktorzy, jak np DiCaprio czy Oldman, mimo całej masy WIELKICH ról, nie mogą doczekać się statuetki.
ok, w "Zniewolonym" jej rola była bardzo dobra, ale czy oscarowa? :/

neftyfina

Mam podobne wątpliwości. Nie miałbym ich gdyby nagrodę za ten film zdobyli Fassbender czy Ejiofor.

siLk_2

Zgadzam się, co do Garry'ego i Leonardo - myślę, że Oscary nie powinny być przyznawane po odegraniu jednej czy dwóch ról. Co z tego, że w dobrym filmie, bo kunszt aktorski wyrabia się latami.

KmartaK

Rozumiem Wasze rozgoryczenie, ale z drugiej strony przecież nie może być inaczej... Wyobrażacie sobie, że ktoś kto ma wielki talent zostaje odkryty przez wybitnego reżysera i dostaje główną rolę. Ta rola wymaga przygotowań i poświęcenia, np. ogolenia głowy i schudnięcia. Ten odkryty aktor robi to wszystko, bo naprawdę czuje tę rolę i chce ją zagrać jak najlepiej. Gra, wszyscy są zachwyceni i pieją z zachwytu, ale nie mogą go nagrodzić, bo to jego pierwszy film... Ostatecznie Oscara dostaje ktoś z dorobkiem, a ten początkujący aktor już nie dostanie nagrody za swoją rolę, bo nie przyznaje się Oscarów wstecz i nie będzie mógł dostać nagrody za pierwszy film za 10 lat.

DiCaprio jest świetny, dobrze pokierował karierą, odciął się od wizerunku Jacka z Titanica, pokazuje na co go stać w każdym kolejnym filmie, ale kurde, zawsze staje w szranki z lepszymi. Myślę, że jego czas też nadejdzie. Lupita była rzeczywiście obsadzona po warunkach, ale według mnie naprawdę błyszczała w tym filmie. Jej rola była oszczędna, pojawiała się na ekranie rzadko, ale jeśli już, to epatowała z niej kobieca siła i duma, nawet kiedy była kompletnie bezsilna. Niezależnie od wszystkiego podobała mi się.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones