Maciej Musiał

6,7
15 659 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Maciej Musiał

Może was rajcują takie "problemy" rodzinne :D. Typowy polski serial,który pewnie za rok
zniknie (taka moda serialowa ostatnio w polsce,że jeden serial trwa pół roku). Jaka
normalna polska rodzina ma taki samochód,dom i może sobie pozwolić na wszystko ?? I
jeszcze ten pseudo nastolatek Tomek,który ubiera się jak młodociany homoseksualista.
DNOOO

paulina515_PL

Więcej jest takich rodzinek w Polsce. Statystyki są znacznie zaniżone, bo szara strefa jest u nas niestety mocno rozwinięta.

paulina515_PL

Zgadzam się w całej rozciągłości. Czekam na upadek tego serialu. Nienawidzę go. Tych liberałów. Nie pokazują już Rodziny Zastępczej która była 1000 razy lepsza niż te chwasty. Takich bogaczy to tylko na szubienicę.

ferdek_5

A niby pod jakim względem oni są bogaci? hahaha Bo mają auto za 50 tyś? bo mają xboxa? bo się normalnie ubierajają? nie rozumiem...

szafinski

Tak są bardzo biedni. Po prostu powinni zbierać jałmużnę. Przecież w Polsce taki dom, samochód i wyposażenie to standard. Niech choć w jednym serialu pokażą zwykłą polską rodzinę. Zwykła polska rodzina przedstawiona jest w Świat według kiepskich, a nie w tym pedalstwie.

ferdek_5

Jeśli to dla Ciebie zwykła rodzina, to ja jestem w szoku :) Jesli chodzi o tę rodzinę, być może jest to troche przesadzone, ale było powiedziane, ze oni wzięli kredyt. Skąd wiesz czy nie na pół życia?

ferdek_5

HAHAHA LOL ;D ROZWALIŁEŚ MNIE FERDUŚ

ferdek_5

Jeżeli zwykła, polska rodzina to dla ciebie rodzina Kiepskich, to szczerze współczuję ...

Los_Mosquitos

Rozejrzyj się wokół siebie. Według ciebie zwyczajna polska rodzina jeździ drogimi samochodami, ma bogato wyposażony dom? Tak. Może Kiepscy to zły przykład, ale rodzina polska jest do nich zbliżona. Co w Kiepskich jest takiego biednego? Mieszkają w trzypokojowym mieszkaniu. Wiele rodzin polskich mieszka w jednym lud dwóch pokojach. Część ludzi nie ma samochodu. Nie rozumiem dlaczego telewizja pokazuje tylko bogatych i wiecznie uśmiechniętych ludzi, a nie pokazuje rzeczywistości, niestety szarej. Nie żyjemy w Szwajcarii, nie oszukujmy się.

ferdek_5

Takich filmów o prawdziwych rodzinach się nie robi bo by godziło w Propagandę Sukcesu Tuska.

Marik1234

To prawda. Zgadzam się.

Marik1234

AHHAHAH RACJA :)

Los_Mosquitos

Kiepscy pokazują problemy społeczne dotykające znacznie więcej rodzin - bezrobocie, problemy finansowe rodziny, niedokształcenie, okraszone w abstrakcyjny humor i w dodatku genialna riposta na koniec serialu. Rodzinka pokazuje tylko rozwydrzone bachory, dorobionych rodziców, żadnych problemów i wszystko jest cacy - byle tylko pokazać Amerykanom, że w Polsce bogato i dobrze

weekendowy_filmowiec

W dodatku Kiepscy pokazują również satyrycznie cechy Polaków - cwaniactwo, kombinowanie by zarobić a się nie narobić no i słabość do alkoholu oraz "przyjaźń" sąsiedzka, pokazuje również pewne cechy moralne - no bo w końcu Kiepscy zawsze sobie pomogą w potrzebie a i sąsiadom, choć nielubianym, również służą pomocą. Kiepscy to najlepszy komediowy polski serial dla mnie w historii

ferdek_5

Pożal się panie boże jeżeli uważasz że 'Kiepscy' to dobry przykład polskiej rodziny. Baba pracuje, Facet chleje, Syn ma w dupie, A córka ubiera się jak dzi... ehem. A wszytko to ubrane w banalny głupi rechot. Chcemy żeby tak nas widziała Europa?
Scenarzyści mają za zadanie stworzyć coś co przyciągnie ludzi do telewizora. Jeżeli ponad połowa polskiego społeczeństwa nie może sobie pozwolić na 'bogactwa' [dla mnie bogactwo to obijanie się cały dzień, basen za domem, 3 samochody i sauna za domem ale jak uważasz...] to przynajmniej je sobie obejrzą na ekranie.
Nie lubią? Lubią. Statystyki oglądalności mówią same za siebie ; )

DramaQueeen

ty nalezysz do spoleczenstwa jak tak sadzisz xDD

DramaQueeen

Rodzinka to zmanipulowane "okno na świat", choć ŚWK obnaża wszystkie wady polskiego państwa, to i tak jest postrzegane jako żart

szafinski

wydaje mi sie że to ich posiadanie tych wszystkich "wypaśnych" sprzęcików to zaleta dzięki temu przyjemniej oglądnąc

ferdek_5

Na szubienice? Bogatych ludzi na szubienice?! Haahaha padłam!!

Boże widzisz a nie grzmisz....Weź ty się ferdek zastanów co ty w ogóle pier d 0lisz?! Skąd się biorą tacy kretyni....

ferdek_5

No prawda te Ja to mam szczęście, rodzinka.pl i inne są niby biedni ale wszystko mają jak bogacze.

autobus2482

No właśnie nie mają wszystkiego, cały czas mówią, że nie mają kasy i że wszystko mają na kredyt. Poza tym ile mają zarabiać łącznie dwie osoby po studiach? 3000 zł? Moja mama jako przedszkolanka zarabia więcej...

ferdek_5

Mi się ten serial podoba i bawią mnie teksty - jakbym widział i słyszał moją rodzinkę. U mnie też są dzieci, które potrafią zniszczyć wszystko co składają z więcej niż jednego elementu, a żarty u nas też niewybredne ;) Takie zwyczaje wymagają ofiar i sporo kosztują, ale przynajmniej jest wesoło :) P.S. Przez Polaków przemawia zazdrość jak tylko mają odrobinę mniej od sąsiada... każdy Polak musi mieć choć trochę więcej od sąsiada - to taki podły charakter :/

paulina515_PL

Jaka
normalna polska rodzina ma taki samochód,dom i może sobie pozwolić na wszystko ??


to pytanie to chyba jakis żart. wiele jest takich rodzin, WIELE. nie trzeba ich liczyc na palcach u jednej ręki. W Polsce można dobrze życ, pracując uwaga(!) uczciwie. Nie rozumiem skąd takie zdziwienie, z autopsji chyba ?

martyna135

Hahah uczciwie... tak naprawdę to nigdzie nie zarobisz uczciwie,a tym bardziej w Polsce.Może według cb mieszkanie w 3 pokojowym mieszkaniu to bogactwo.Zastanów się,ile twoich znajomych ma dom,a ile mieszkanie.Zaskoczona ?

paulina515_PL

widzę że chyba prowadzisz monitoring wszystkich pracujących - uczciwie lub nie - ludzi w Polsce. nie wiem skąd czerpiesz wzorce żeby tak gadać (w dodatku publicznie, mi by było wstyd na twoim miejscu) tym bardziej myśleć i chyba nie chce wiedzieć. Sporo moich znajomych mieszka w domu, ja sama także, i co z tego ?

martyna135

Dobrze,może sobie mieszkasz w tym domu,ale napewno na kredyt,który ledwo co (o ile rodzice ci nie spłacają) spłacasz. Mi chodzi o ludzi,którzy kupili za ciężko zarobione pieniądze,a nie tak jak 3/4 naszego społeczeństwa na kredyt i jeszcze na 30 lat. Zginiesz w jakimś wypadku (nie życzę ci tego !!!) i zrujnujesz życie swoim dzieciom,które będą go za mamusie spłacały.Ja się pytałam ciebie o ludzi,którzy nie kupili domu na kredyt,ale za własne pieniądze.Na kredyt to każdy może.

paulina515_PL

skąd wiesz ze mam dom na kredyt? przeciez nic o mnie nie wiesz ani o mojej rodzinie, wiec shut up!

paulina515_PL

Po toku twojego gadania i rozumowania myślę ze masz mniej niż 18 lat a zachowujesz się jak stara zgorzkniała baba, więc jeśli nią jesteś to masz odpuszczone! bez odbioru

martyna135

dobra,kończe ten dialog, bo rozmowa z tb nie ma sensu...

paulina515_PL

Nie jest to skierowane do mnie, ale odpowiem - wielu. Większość moich znajomych ma domy na obrzeżach miast albo właśnie je buduje. W centrum w blokach mieszkają tylko ci, którzy bardzo chcą. I ja też mieszkam w domu i także nie na kredyt. Także fail. I tylko nieliczni z nich pochodzą z tzw. bogatych rodzin i mieli zapewniony super start w życiu. To, że jesteś sfrustrowana małymi zarobkami, nudnym życiem i czymkolwiek tam jeszcze nie znaczy, że całą Polska ma tak żyć. A skoro Ty i Twoi znajomi żyjecie gorzej to się pozapraszajcie i będziecie mieć, wg Waszych kryteriów, zwykła polską rodzinę, po co oglądać nieprawdę w tv ;) Albo sobie Plebanię obejrzycie. Telewizja to rozrywka, na grzyba kręcić komedię, przedstawiającą biedujących, sfrustrowanych i nieszczęśliwych ludzi? Takie też, oczywiście istnieją, ale nie tylko takie i chwała Bogu. Także dla mnie to są ŻADNE ARGUMENTY.

misseko

W zupełości się z tobą zgadzam. Ludzie chcą od telewizji rozrywki, a nie dobicia... Zresztą co do ludzi mieszkających w blokach- nie wszyscy są biedni, znam wielu takich, którzy dobrze zarabiają, jeżdżą na wakacje, mają działki a swoje lokum mają bardzo ładnie urządzone. Niektórzy nie chcą mieszkac w domu jednorodzinnym bo im nie pasuje takie życie i wolą mieszkanie, w którym nie muszą martwić się np. o palenie w piecu, ogród... Nie rozumiem takich pesymistów, którzy we wszystkim doszukują się czegoś złego. Jak was ściska żal widząc "Rodzinkę" to jej nie oglądajcie...

martyna135

BTW. Co ma autopsja do mojego pytania ? ;D LOL

użytkownik usunięty
martyna135

Mój ojciec pracuje uczciwie i dorabia u prywatnych ludzi a nie stać nas na żadne przyjemności, samochód się zepsuł i nie stać nas na mechanika, buty na zimę- zaczynają się schodki. A nie da rady zmienić pracy, więc nie gadaj że w Polsce da się dobrze żyć. Tylko nielicznym się udaje, którzy już na starcie mieli dobrze.

To przykre i takie rzeczy też się zdarzają, dużo częściej niż dorobienie się majątku uczciwą pracą, ale jednak obstawiałabym przy tym, że w Polsce DA się dobrze żyć. To nie jest tak, że wszyscy już żyją na dobrym poziomie, dostają godną płacę itd., ale nie mów, że się nie da, bo się da - architekci, lekarze, specjaliści bhp - oni bardzo dobrze zarabiają, a nie musieli pochodzić z bogatych rodzin (nawiązując do argumentu, który tu gdzieś wcześniej padł).

Nie tylko tym się udaję, którzy mieli dobrzy start.... Trzeba mieć łeb na karku i umieć myśleć, a odnajdziesz się zawsze... Nawet ludzie po zawodówkach i z rodzicami alkoholikami potrafią nieźle zarobić i żyć....

martyna135

czyli jestem w nienormalnej rodzinie? moim rodzicom udalo sie cos osiagnac i to maja

paulina515_PL

z tym że ubiera się jak homo to już przesada
nie no najlepiej jakby nosił szerokie dżinsy i bluzę istny wypas...
moda przestała być domena kobiet <jupi>

tofelia

Ubiera się jak homos. Sądze tak i będe sądzić. Według cb rurki i obcisłe sweterki, to męskie ubranie ? Mężczyźni powinni się ubierać normalnie. Np. PROSTE, a nie obcisłe,zwykłe jeansy. Koszulka jakaś fajna z nadrukiem, czy coś NIE obcisła i NORMALNE buty z nike, adidasa. Czy taki ubiór jest według cb jest wieśniacki ?

paulina515_PL

wspaniale to okresliles rzygac mi sie chce jak widze chlopa w rurkach

paulina515_PL

wydaje mi się, że ubiór to już jest kwestia gustu. Ja mogę równie dobrze powiedzieć tobie, że jesteś pedałem bo tak mi sugeruje twój avatar.

paulina515_PL

tak.

wiesz, zyje w 10-milionowym miescie i stroj opisywany przez ciebie jako normalny jest wyjatkowa rzadkoscia. z prostego powodu - jest przecietny, szary i nijaki, dziwnym trafem zarezerwowany w wiekszosci dla mieszkancow europy wschodniej, przynajmniej wedle moich obserwacji.

paulina515_PL

ahahahaha buty z nike albo adidasa to marka rozumiem, że ma coś do męskości? W ogóle fajny masz ideał mężczyzny, ładnie płytką osobą trzeba być, żeby oceniać kogoś po wyglądzie, a jeszcze lepiej jak się każe innym ludziom ubierać według własnych upodobań :) Wiem o jaki ubiór ci chodzi i to jest najbardziej nijaki styl jaki może istnieć, ubieram się tak jak wychodzę na 5 minut po bułki do sklepu. Ciekawi mnie jakby była odbierana osoba w "butach z nike i podkoszulku z nadrukiem" w operze, albo drogiej restauracji, ale co ja tam wiem noszę koszule to pewnie jestem gejem.

nietwojasprawa

nie rozumiem, czemu ludzie tak postrzegają te "nijakie" ubrania. Mnie wcale nie potrzeba jakichś rurek czy kolorowych dżinsów, mam często znoszone ubrania, które bardzo lubię, bo zostałem wychowany, by żyć skromnie za co bardzo dziękuję moim rodzicom. Nigdy nie założyłbym różowej koszulki czy tych sweterków, co dekolt mają na żołądku

weekendowy_filmowiec

No ja też, nie podoba mi się to, ale nikogo nie obrażam za to jak się ubiera. Lubię chodzić w bluzie i sportowych butach bo tak jest najwygodniej, ale jak wychodzę "poza osiedle" to ubieram się lepiej, bo lubię wyglądać dobrze, poza tym jest się lepiej odbieranym przez ludzi i to nie jest tylko takie gadanie, bo jak idę z koleżanką to jeszcze się nie zdarzyło, żeby powiedziała na chłopaka w bluzie czy dresie, że się fajnie ubiera.

użytkownik usunięty
paulina515_PL

Jak dla mnie wykreowali tą rodzinę na styl zachodniej europy lub ameryki a przecież w Polsce wygląda to raczej całkiem inaczej.

paulina515_PL

Uwielbiam ten serial, co prawda mój tata, tego nie lubi.

paulina515_PL

A który selial był tak naprawde odpowiednikiem polskiej rodziny ?? serial to serial byle ludzie oglądali. A co do nastolatka obawiam sie ze teraz większiśc tak chodzi ubranych

paulina515_PL

Beznadziejny serial, nic się nie dzieje, cały czas nakrywają do stołu i jedzą, jedzą, jedzą ...

Ania3031

I tylko "Zamknij się i Cicho bądź".

paulina515_PL

zgadzam się - serial to dno

paulina515_PL

problem w tym, że to nie jest "typowy polski serial" tylko format. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones