Maciej Stuhr

Maciej Jerzy Stuhr

6,4
73 426 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Maciej Stuhr

Nie zasłużył na miano AKTORA bo ubliża się prawdziwym aktorom jak Pokora,Fronczewski czy Seweryn. Za jego tatą też nie przepadam bo drażni mnie wiecznie taka sama mimika.

grzegorz_

Wymieniłeś fantastycznych aktorów, jednakże starszego pokolenia. W takim razie wskaż kogoś równie wartościowego, lecz młodszego ;] wydaje mi się, że Stuhr jest jednym z niewielu, którzy za kilkanaście lat będą podziwiani jak teraz Fronczewski czy Pokora. Jest po prostu genialny w tym co robi.

shyshe

nie ma w Polsce lepszego aktora mlodego pokolenia(nie wliczam wieckiewicza) http://www.youtube.com/watch?v=BZQFgDw4GO8&feature=related

Sparow5

Sparow5 tak to całkiem nieźle a teraz zobacz tą parodię, ... i jeżeli Sthur jest niezły, czy jak twiedzisz ganialny, to jaki jest ten facet? http://www.youtube.com/watch?v=hDjd-DMyDD0

mieszkoxxx

mocny parodysta, ale to jest aktor? Spacey jest w tym dobry
popacz Eddiego sobie http://www.youtube.com/watch?v=I2_4Nuqg8EE

shyshe

Zgadzam się z toba . Stuhr to nie dość ,że ma sławnego ojac to ma jeszcze talent . Gdyby go nie miał nie grałby w tylu filmach ! A po drugie jednak ale jego gra różni się od gry jego ojca

kingofpeace

Argument typu "gdyby nie był dobrym aktorem nie grałby w tylu filmach" jest bez sensu:) ponieważ nie mierzymy poziomu aktorstwa ilością filmów bo w takim razie najlepszym w Polsce aktorem byłby Zbigniew Buczkowski... :) .
Stuhr otrzymał od losu dwa atuty którymi się posługuje cały czas:
1. Tatuś - młody Stuhr zaczynał dzięki przyjacielowi swojego ojca /Kieślowski/ , skończył studia aktorskie pod kierownictwem Tatusia, Tatuś maniętnie go promował w filmach i reklamie grając razem.
2. Sprawia wrażenie w filach takiego drobego idioty -cwaniaczka a to powoduje ,ze śmieszy samą obecnoscią w filmach , większość jego prdukcji jest do niczego-badziewia komercyjne idące w głupotę ,a to lubi młodzież. Swoją drogą się nie dziwię ,że młodzi wolą zobaczyć młodego zamiast starego Stuhra ,to jest logiczne.

shyshe

Według mnie, młodszy Stuhr uzyskał sławę dzięki swojemu ojcu, który istotnie jest świetnym aktorem. Natomiast Maciej, zwłaszcza w "Ślubach panieńskich" był okropny, emanował sztucznością. Ponadto, nie przepadam za ludźmi, którzy się wywyższają, uważają za lepszych...

Charlotte7

Stuhr się nie wywyższa. Stuhr jest po prostu inteligentny, a półgłówki cierpią na kompleks niższości i próbują go zrównać w dół.

epilenka

Owszem, wywyższa. Tylko zaślepieni jego "wspaniałym" talentem widzowie, tego nie dostrzegają.

Charlotte7

Ja naprawdę nie widziałem żadnej roli Młodego, która by ponad przeciętną się zniosła. Ojciec to mistrz

ikcibaZlewaP

Przeciętniak - to fakt. Chyba nigdy nie trafi mu się Seksmisja.

ottt

jest jak szczur, ale nic nie mówi :)

shyshe

Nie będzie, drewniany jest jak Pinokio, nie odziedziczył po ojcu talentu, chęci owszem, ale nic więcej.

soplic68

policyjna prowokacja

grzegorz_

Ja bym powiedziala, ze to jest jedyny mlody aktor, którego z czystym sumieniem mozna nazwac aktorem wybitnym... Szkoda tylko, ze nie ma w czym grac ;(

Klaudia

Skoro nie ma w czym grać to na jakiej podstawie snujesz takie nad wyraz przesadzone opinie, że to aktor wybitny! Do tej pory jego role ograniczały się chyba do grania miłych, sympatycznych chłopaków z sąsiedztwa, a w nich jakoś nie poruszał wirtuozerią. Kabarecista z niego przedni, ale Romanem Wilhelmim to on raczej nie będzie

milenasy

...bo oceniam jego warsztat i mozliwosci aktorskie, a nie tzw. dorobek :D mozna przezciez grac dobrze slabe role w kiepskich filmach!

Klaudia

Jego możliwości aktorskie są jak uczciwość "Amber Gold". Nadaje się tylko do ról mało wymagających.

Charlotte7

Nie do konca, Maciej Stuhr ma dyplom ukonczenia szkoly teatralnej i uprawia zawód jak najbardziej legalnie. Poza tym ma wyjatkowo dobra dykcje - polowa aktorów, niestety, nie spelnia obecnie tego warunku... A Amber Gold w ogóle nie powinno prowadzic dzialalnosci parabankowej, bo zalozyciel tejze organizacji mial pare wyroków w zawieszeniu za naduzycia finansowe. Riposta zatem moglaby byc celna, gdyby dyskusja dotyczyla aktora-amatora.

Klaudia

'Amber Gold' również było do pewnego czasu legalne i mnóstwo ludzi dało się nabrać. Amatorami nie byli, bo założyciel ma na koncie kilka oszustw, natomiast kary nigdy nie zostały wykonane. Ok, Ty uważasz, że Maciej Stuhr jest dobrym aktorem, według mnie jest przeciętnym aktorzyną. I uważam, że skończona szkoła teatralna nie jest gwarancją zaistnienia w mediach, posiadania niebywałych zdolności aktorskich, tak jak wyższe wykształcenie nie zapewnia pracy. Czasem i bez szkoły teatralnej trafia się ktoś bardzo utalentowany, bez znanych rodziców - szary, przeciętny człowiek, o niebo lepszy, skromniejszy, życzliwszy, wyrozumialszy. ;-)

grzegorz_

zgadzam się beznadziejny aktor, na silę wprowadzony przez ojca do zawodu, chociaż talentu aktorskiego nie ma za grosz, wstyd za taki nepotyzm i kumoterstwo

grzegorz_

Jasne,do tego reżyserów też mamy kompletnych imbecyli,bo dziwnym trafem angażują go o swoich projektów, takich całkiem dużych i znaczących....

grzegorz_

Pierwsza liga to nie jest, taka dolna druga raczej. Nie wiem kto mu wmówił, że ma talent aktorski.

jasiu15

Genialny aktor - ale za grę w szambie "Pokłosie" -1.

grzegorz_

Jak widać ograniczacie się w swojej ocenie tylko do części jego ról, właśnie "miłych i przyjemnych", ale od takich nie ucieka nawet (wysuwany tu jako pierwsza liga, Robert Więckiewicz). Dowodem umiejętności Stuhra, nie tylko komicznych, ale mówiąc bardzo szeroko: Aktorskich jest WIELE innych produkcji, co raczej wolicie ignorować pozostając przy mdłych polskich komediach.
Polecam też wybrać się do Nowego Teatru w Warszawie. Stuhr od wielu lat gra tam u Krzysztofa Warlikowskiego, gdzie w każdej (zazwyczaj trudnej, wymagającej) roli niesamowicie oddziaływuje. Powstrzymam się od jakichś dalszych ocen, po porstu podsuwam propozycje. Strasznie niesmacznie czyta się te wszystkie komentarze pełne zawiści, zwykłego hejterstwa (patrz też: inne 'wątki'-większość forum dosłownie przeraża).
Sugeruję tylko, żeby przed taką a nie inną oceną RZECZYWIŚCIE zapoznać się z dorobkiem danego aktora (jasne, że nie ze wszystkim, trzeba by było być fanem), ale choć przekrojowo. Ja sama już dawno byłam przekonana, że udało mu się już uciec od łatek -śmiesznego komika-młodego stuhra-syna tatusia, lecz jak widać będzie to za nim jechać do późnej starości:/
Na filmwebie jest filmografia - oczywiste. Jak na dłoni widać, ze nie jest jedynie aktorem komicznym.
Co do starego jak świat tematu 'tatusia', można przeczytać jakikolwiek wywiad ze Stuhrem, aby zobaczyć jaki on ma do tego stosunek. Może dopiero, gdy w miarę możliwości zbierze się pełniejszy obraz, warto pisać komentarze?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones