Malcolm McDowellI

Malcolm John Taylor

8,2
12 021 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Malcolm McDowell

Niedawno znalazłam informację, że punktem zwrotnym w życiu Gary Oldmana był film "Raging Moon" z udziałem Malcolma McDowella. Zafascynowany grą wielkiego aktora sam postanowił pójść w jego ślady.
"He was a pianist as a child, and later a singer, but gave up his musical aspirations to pursue an acting career after seeing Malcolm McDowell's performance in the 1971 film The Raging Moon. In a 1995 interview with Charlie Rose, Oldman said: "Something about Malcolm just arrested me, and I connected, and I said, 'I wanna do that'." (materiał z ang. Wikipedii).
Przyjemnie jest wiedzieć, że jeden mój ulubiony aktor zainspirował drugiego ulubionego. A podobno Gary znów zainspirował Sama Rockwella... ale to już temat na inne forum ;)

użytkownik usunięty

http://www.youtube.com/watch?v=T--CTgyxoD0

W kontekście twojego komentarza warto jeszcze dodać, że Alex, grany przez Malcolma McDowella w Mechanicznej Pomarańczy był baardzo mocno zafascynowany Beethovenem, tak samo jak Norman Stansfield, czyli postać w którą wcielił się Gary Oldman w Leonie Zawodowcu. Co ciekawe kompozycje Beethovena służyły w obu przypadkach głównie za tło w istotnych dla tych postaci sytuacjach.
Przypadek? :)

whitish

A i jeszcze jedna ciekawostka. Przecież Gary ma również na koncie rolę samego Beethovena w 'Wiecznej Miłości'.

Nie zapomniałeś o kimś jeszcze?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones