Marian Opania

7,8
20 516 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Marian Opania

Kojarzę go przede wszystkim ze starej reklamy czekolady Wedel. Jeszcze grał w Piłkarskim Pokerze (filmu całego nie widziałem, ale widziałem fragment z Marianem Opanią - coś, że siedział w samochodzie, dawno to było, więc dokładnie nie pamiętam). Niemniej moim zdaniem zachował się honorowo, że odmówił zagrania tego oszołoma, co zginął w Smoleńsku. Możecie mi pisać głupoty o graniu przez niego ubeków i tym podobnych. Ja na to odpowiem tylko, że po pierwsze kiedyś był inny system, w którym za odmowę gry określonej roli aktor mógł mieć kłopoty. Po drugie nie każdy w Polsce jest oszołomem popierającym kaczki. I za to tego Pana szanuję, że nie jest właśnie takim oszołomem.

Nord_filmweb

Cenię Pana Mariana Opanię jako aktora, a także, może nawet bardziej jako śpiewaka (słowo piosenkarz tu nie podchodzi, mimo że Pan Marian artystą operowym nie jest, określenie śpiewak" jest chyba najbliższe). Niezapomniany Jego udział w Wieczorze Bułata Okudżawy (chyba 2013 w Teatrze Roma, Warszawa - dokładnie nie pamiętam roku) gdzie m.in. ze Stanisławą Celińską (i innymi) pokazał wspaniały popis ballad Bułata.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones