Marian Opania

7,8
20 606 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Marian Opania

Marian Opania oświadczył, że nie zagra Lecha Kaczyńskiego w filmie o katastrofie w
Smoleńsku, bo nie zgadza się z poglądami jego brata. Decyzja słuszna, Opania do tej roli
kompletnie się nie nadaje. Podobieństwo fizyczne to za mało. Zafrapowało mnie jednak
uzasadnienie jego wyboru. Otóż aktor, żeby kogoś zagrać, musi zgadzać się nie tylko z nim,
ale i z jego rodziną. Pół biedy, kiedy rzecz dotyczy obsady postaci w królewskich rodzinach.
Jednak co zrobić z fenomenalnymi rolami aktorów grających w „Igraszkach z diabłem” Jana
Drdy? Trzeba natychmiast wzywać egzorcystę. Postacie słynnych dyktatorów powinny być
przez aktorów także pomijane, gdyż takie utożsamienie groziłoby podejrzeniem o zamach
stanu. Każdy, kto zagra Unabombera – Teda Kaczyńskiego – powinien zostać natychmiast
aresztowany przez ABW. Zwłaszcza że motywacja do tego typu działań służb choćby ze
względu na nazwisko może być w tym wypadku naprawdę mocna.

Opania ma oczywiście prawo grać tylko tych, z którymi się zgadza. W „Człowieku z żelaza”
zagrał gnidowatego dziennikarza, który miał inwigilować strajkujących w stoczni. Wystąpił
naprawdę z wielką werwą. Tam nic mu nie zgrzytało. Widać do roli świetnie pasował.

thanau

Wydaje mi się, że nie zrozumiałeś jego wypowiedzi :/

- Komunizm nas tak nie podzielił jak Jarosław Kaczyński - mówi Marian Opania dla Gazeta.pl, który stanowczo odmawia przyjęcia roli Lecha Kaczyńskiego w filmie Antoniego Krauzego o katastrofie smoleńskiej. Zaznacza, że "jako osoba myśląca" nie może godzić się na udział w filmie, który sugerowałby, że w Smoleńsku doszło do zamachu. Co na to reżyser? Nie chce sprawy komentować. - Na jutro jesteśmy z panem Opanią umówieni - mówi.
Antoni Krauze, który przygotowuje się do kręcenia filmu o katastrofie smoleńskiej, planował obsadzić w roli Lecha Kaczyńskiego Mariana Opanię. - Najbliższe dni to rozstrzygną - mówił przedwczoraj reżyser w Radiu Wnet. Na odpowiedź aktora nie musiał długo czekać.

- Nie mogę jako osoba myśląca godzić się na udział w czymś takim - mówi Marian Opania w rozmowie z Gazeta.pl o filmie, który miałby przedstawiać wydarzenia w Smoleńsku jako zamach. Zaznacza, że darzy Lecha Kaczyńskiego sympatią i szacunkiem, natomiast Jarosława Kaczyńskiego uważa za postać "wątpliwą moralnie", której wieloletnia działalność jest "szkodliwa".

- Mój stosunek nie całkiem pozytywny do Lecha Kaczyńskiego bierze się z tego, że był tak zależny od Jarosława - wyjaśnia Opania. Dodaje, że nie może sympatią darzyć Jarosława, ale uważa go za sprawnego i zarazem cynicznego polityka.

- On na pewno nie wierzy w możliwość zamachu w sprawie smoleńskiej - przekonuje Opania, którego zdaniem żadnego zamachu nie było. - Katastrofa jest wynikiem bałaganu w naszych służbach i służbach rosyjskich. I nic więcej. Zamach nie leżał w niczyim interesie.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12903716,Marian_Opania__Komunizm _nas_tak_nie_podzielil_jak.html

pixi222

pixi222, to "Wydaje mi się" na początku wpisu to zbędna kurtuazja;)
Dalsze cytowanie dobrego wywiadu też nie ma sensu i szkoda Twojego czasu, nie nawrócisz. Wszak Pan Antoni PRAWDĘ już objawił. Pozdrawiam.

thanau

A ja rozumiem dlaczego nie chce grac w tym filmie, też nie chciałabym brac udziału w czymś co ma prowadzic do kolejnych bezsensownych dyskusji. Przecież ten film ma powstac tylko dlatego żeby jeszcze dodatkowo podjudzić ludzi.

alien_2

Niestety dokładnie tak by było...

thanau

A mam jeszcze jedno pytanie- czym wielkim zasłynął Lech Kaczyński poza tym że przedwcześnie zginął? Jego kadencja nie jest jakimś wielkim sukcesem. I proszę o merytoryczną odpowiedź, bez zarzucania mi że jestem z PO i mam spaczony światopogląd:)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Lisowczyk

Przepraszam bardzo, a co to zmieniło dla zwykłych ludzi?:)
Uważam, że Lech Kaczyński był miłym człowiekiem, lubiłam jego wspólne wywiady z żoną, np. przed świętami. Sprawiali wrażenie sympatycznych ludzi i uważam, że Lech był tym lepszym Kaczyńskim. Bardzo żałowałam, że zginął bo sama na niego głosowałam, ale nie uważam, że był jakimś wielkim politykiem. Kulisy jego władzy były podobne jak teraz, PZU od razu obsadził swoimi ludźmi. Wszystko wygląda tak samo, teraz i wtedy. Może gdyby Kaczyński nie zginął nie doszłoby do takich podziałów bo on jeszcze w jakiś sposób Jarosława hamował.

alien_2

No i dbał o polską tożsamość narodową.

Lisowczyk

Kaczyńskiego pamiętam z tego, że nie było zgodności z premierem, pojechali we dwójkę na Radę Europejską bo nie potrafili się dogadac kto jedzie. Z takich sytuacji pamiętam Kaczyńskiego. Jednak tak jak pisałam, on był tym spokojniejszym Kaczyńskim. On chyba jednak tak nie dzielił ludzi na PiSowców i resztę, ale to pewnie wynika z tego, że tradycyjnie zadeklarował, że nie będzie partyjnym prezydentem.
I powiem Ci, że ludzie dyplomacji go nie szanowali. Gdyby tak było druga uroczystośc w Katyniu byłaby przygotowana z taką starannością jak pierwsza i może nie doszłoby do katastrofy. A tak Rosjanie pewnie się śmiali, że premier i prezydent nie potrafią się dogadac co do jednej uroczystości i tą drugą olali.
Z tej katastrofy zawsze najbardziej żałowałam pani Marii Kaczyńskiej. Ona była fantastyczną osobą, od razu było widac że jest taka ciepła i sympatyczna. Ludzie się z niej podśmiewali, ale ja ją bardzo lubiłam. Jarosławowi kogoś takiego brakuje, może byłby łagodniejszy:)

alien_2

Hmm. Widać, że nie znasz faktu.
Kancelaria Premiera razem z Kremlem dogadała się, że będzie podział na dwie wizyty przy czym Kaczyńskiego POlszewia zniechęcała, żeby pojechał.
A prawda jest taka, że zostali zamordowani i są na to już wyraźne dowody.

Lisowczyk

To dlaczego Jarosław nie zgłasza popełnienia przestępstwa do prokuratury skoro ma niepodważalne dowody? Czemu nie ujawnia ich na forum międzynarodowym?

alien_2

Wystarczy czytać niekłamliwe gazety...
Przeciwko Tuskowi i jego klice toczyło się dochodzenie w prokuraturze ws. organizacji lotu smoleńskiego. Śledztwo cywilne.Tusk kłamał w żywe oczy. Prokuratura mimo to w sposób skandaliczny, bezpodstawny śledztwo umorzyła. PiS walczy o to, żeby śledztwo wznowić i mordercę postawić w stan oskarżenia.
Co do Twojego drugiego pytania. To nie jest takie proste. Trzeba by było powołać komisję międzynarodową do zbadania tej katastrofy. Macierewicz i spółka alarmowali w USA o nieprawidłowościach w śledztwie smoleńskim na co USA wyciągnęło rękę z chęcią pomocy. Rząd odmawia powołania takiej komisji. Ciekawe dlaczego? Może dlatego, że zbrodniarz najchętniej nigdy nie wpuszczał śledczych na swoje podwórko? Dla mnie sprawa jest jasna.

Lisowczyk

Bo jesteś nawiedzonym paranoikiem, dlatego sytuacja dla Ciebie jest jasna. Prawda jest taka, że na śmierci Lecha, najwięcej zyskał Jarosław, który po trupach (niestety mówiąc dosłownie) próbował spełnić swoje chore marzenia o władzy. Tuskowi i całej Platformie, ta śmierć wcale nie była na ręke. Gdyby Lech żył, przegrałby wybory z kretesem, a tak tylko dlatego, ze zginął (w dużej mierze z własnej winy (np: spóźnił się na samolot)) jest gloryfikowany.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
dziubek1991

Oooo...no i wiesz, że Lech by przegrał wybory. Widać tutaj zaawansowane właściwości paranormalne.

Lisowczyk

Wiesz, studiuję prawo i jeżeli jest podejrzenie popełnienia przestępstwa to nie wytacza się cywilnego powództwa... Zgłasza się sprawę na Policję albo do Prokuratury a oni mają obowiązek każde zgłoszenie sprawdzic przynajmniej w postępowaniu sprawdzającym. Czy ta droga została wykorzystana?

alien_2

Chyba kiepsko studiujesz.
Za to ja jestem absolwentem prawa.
Śledztwo cywilne było wymagane ws. zorganizowania wizyty. Było ono przeprowadzane tadaaaam właśnie przez Prokuraturę.
Na Policję to się zgłasza jak ktoś Ci ukradnie portfel albo przejedzie babcie na pasach.

Lisowczyk

I co Prokuratura wykryła?:) Nie ma podstaw do sądzenia, że była do największa zbrodnia w powojennej Polsce?:)

alien_2

Chyba piszę wyraźnie?
Prokuratura bezprawnie zamknęła śledztwo.
W tym kraju nie ma czegoś takiego jak niezależna prokuratura i sądy.
To skutek między innymi braku lustracji.

Lisowczyk

Bezprawnie czy nie znalazła podstaw żeby je kontynuować?
Dopuszczasz myśl, że Jarosław Kaczyński może się mylić i że tak naprawdę to był nieszczęśliwy wypadek i zbieg okoliczności? No i do tego zbieg gównianej organizacji po jednej i po drugiej stronie, bo co do tego też nie mam wątpliwości.

Lisowczyk

O coś jeszcze- postępowanie w ramach zorganizowania wizyty. A gdzie postępowanie dotyczące dowodów na zbrodnię? Dotyczące trotylu, wybuchów, strzelania do żywych pasażerów, sztucznej mgły itd?

alien_2

Po kolei.
Jeżeli chodzi o trotyl. Polscy biegli w miesiącu nie pamiętam którym wizytowali w Smoleńsku z powodu matactwa Rosjan. Zrobili badania i wykryto ślady trotylu. Rosjanie zabrali im można powiedzieć gwałtem pobrane próbki wraku, które wtedy pobrali z Tupolewa. Jakim prawem? Nie wiem. Wrak jest własnością eksterytorialną narodu polskiego. Ruscy powiedzieli, że zrobią badania próbek i oddadzą je....za pół roku. Gdyby chcieli to by je zbadali w dwa tygodnie. Do tego czasu mogą coś z nimi zrobić tak jak zrobili z czarnymi skrzynkami.Wyraźnie chyba widać tutaj złą wolę? Jeżeli chcesz wiedzieć to Pan Szeląg zabronił mówić głośno polskim biegłym o trotylu.

alien_2

Sztuczna mgła to mało prawdopodobna hipoteza.
Co do strzelania do żywych ludzi. Na amatorskim filmie w dniu katastrofy słychać wyraźnie strzał, odgłosy ruskiego cepa oraz podobno w tle jakby zdanie wymówione po polsku.
Ponadto są świadkowie, że po upadku samolotu odjechały z miejsca katastrofy karetki z kilkoma żywymi ludźmi.

Lisowczyk

Widziałeś zdjęcia ciał z katastrofy? Według Ciebie ktoś z pourywanymi nogami, głowami, czy ze skręconym karkiem jest w stanie życ?
Słyszy się wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, że katastrofa w Smoleńsku to zamach Tuska. Dokładając do tego zarzuty o zbrodnię (strzelanie do ludzi itd.) wychodzi na to, że to zbrodnia Tuska. Skoro są takie niepodważalne dowody to dlaczego nic z tym nie robią? Konferencje Macierewicza to trochę mało! Gdybym miała podejrzenie, że mój brat zginął w takich okolicznościach nie bawiłabym się w domysły tylko zrobiłabym międzynarodową kampanię połączoną z zawiadomieniami do każdego możliwego sądu- krajowego czy międzynarodowego.
Wiesz, że nawet w wyborach prezydenckich w drugiej turze- Komorowski-Kaczyński- głosowałam na tego drugiego? :D

alien_2

"Słyszy się wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, że katastrofa w Smoleńsku to zamach Tuska" - Wiesz co? Nie wkurzaj mnie kłamstwami. Tusk przez Kaczyńskiego nigdy nie był oskarżony o zamach.
http://wpolityce.pl/wydarzenia/39702-jaroslaw-kaczynski-nie-wiem-kto-dokonal-zam achu-wiem-ze-rzad-tuska-jest-odpowiedzialny-za-mataczenie-w-sledztwie
Chyba jesteś z Marsa. Macierewicz był w USA prosić do pomoc. Tusk i Komor tej pomocy nie chcą. To nie jest takie proste.
Wybierałaś między zdrajcą a patriotą. Dokonałaś słusznego wyboru.

Lisowczyk

I jak się żyje na bezrobociu po prawie? podobno smolensk jest najczęsciej wymianianym zaintersowaniem wśród bezrobotnych :)

marlboro_boy

To był taki głupi komentarz że nawet go nie zauważyłem :D

Lisowczyk

Jezu, JAKIE dowody? A skąd rzekomy zamachowiec miał wiedzieć, ze Lech się spóźni, wystartują opóźnieni i że będzie mgła? nie mieli szkolenia to powinni odlecieć, a nie jakieś podejścia robić, finito! człowieku szkoda gadać... u nas nie można zginąć, tylko trzeba od razu "polec". Gdyby komuś zależało to walnęli by go gdzieś nad morzem i byłby spokój

Super_Monisia

Udowodniono już, że to był wybuch bo nie mogło być nic innego przy tego typu zniszczeniach. Ponadto jest nagranie biegłych, którzy wykryli w Smoleńsku trotyl.
Podejście miało być mimo fałszywego naprowadzania ale w tym momencie doszło do detonacji wewnątrz samolotu.
Samo niszczenie przez Mongołów wraku i nie oddawanie go jest oczywistym dowodem zamachu. To tak jakby sami się przyznali.
Można by długo pisać.
Można długo pisać.

thanau

Filozofujesz a dobrze wiadomo o co Panu Marianowi chodziło

Sluszna decyzja i juz nie chodzi wylacznie o to co teraz wyprawia Pis ale tez o to jakim był ten podobno wielki prezydent Lech Kaczynski
Druga sprawa ,jesli prawda jest to ze w filmie bedzie przedstawiony zamach w Smolensku to niewiem ktory "niepisowski" zgodzi zagrac sie w tej farsie....

Lipiniorz25

No tak lewak,pamiętasz socjaliste Kwacha który napity stał przed grobami zamorodwanych przez NKWD?A może komoruskiego ,który nie zna podstaw ortografii,historii czy poprawnego wysławiania się.No tak dla ciebie pewnie to prezydenci idole jak i cała mutacja zwana POmywaczami,czy usposledzeni umyłsowo i moralnie pan palikot i pan grodzki?

Karatos

Karatos mocherze idź sobie pod krzyż, albo daj na Rydzyka, bo szkoda cie(celowo z małej litery) słuchać. Brawo Panie Marianie, nie dziwie się, ze nie chce Pan uczestniczyć w tym cyrku, który urządza banda oszołomów. Brawo !

dziubek1991

Młokosie (91 mówi wiele),jesteś reprezentantem moralnego zepsucia społeczeństwa.Twoim jednym argumentem są pogróżki,więc nie ma o czym z tobą duskutować.
Bo niestety ,tacy jak ten młody szczyl ,którzy sikają na krzyż ,niszczą biblie i robia jeszcze bardziej paskudne rzeczy,sa elektoratem POmywaczy i Palikociarni.Dlatego ostrzegam nie warto z nimi dyskutować bo mają tak wyprany mózg że nawet szpital nie pomoże.

Karatos

Jesteś śmieszny, bo po pierwsze mój młody wiek nie ma nic do rzeczy, po drugie żadnych pogróżek w mojej wypowiedzi nie ma, a po trzecie i najważniejsze, nie tylko ludzie młodzi gardzą oszołomami z pisu, na czele z największym oszołomem Jarkiem. Masz przykład wypowiedzi Pana Opanii, który mógłby byc moim dziadkiem, a z jego wypowiedzi wynika, ze również nie daje się mamić bzdurami wykrzykiwanymi przez bandę idiotów, którzy mają według swojego mniemania jedyne słuszne poglądy

dziubek1991

i zrobiła się bitka polityczna he he,,,wiedziałem że tak będzie,,,,,,moja opinia jest taka że kaczory,tuski,komory,kwachy na czele z wałęchą do jednego wora i do morza.........

Reznik

i całkowicie się z Tobą bracie zgadzam ...

dziubek1991

nie słyszałem żeby aktorzy nie chciei grać jakiejś postaci, bo się z nim nie zgadzają- halo, ale chyba aktor to ma grać, a nie utożsamiać się z postacią, zgadzać we wszystkim. Inaczej, gdyby tak kwaifikowano osoby to kto chciałby graćnp. komunistów czy nazistów.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Lisowczyk

Pan Marianowi należy się wielki szacunek za to że z powodów ideologicznych odmówił zagrania w propagandowym filmie o człowieku który był najgorszym prezydentem po 89 roku.A o to cała prawda o jego tzw "zasługach" które wymieniłeś
1)Współtwórca Solidarności-jak setki innych ludzi których nie chowa się na Wawelu ani nie kręci o nich filmów.
2)Wsparcie Gruzji podczas agresywnej polityki Kremla-Tak naprawdę wsparcie agresora który chciał zając Osetię wbrew ich woli.
3)Otworzył Muzeum Powstania Warszawskiego-faktycznie wielka zasługa przecięcie wstęgi muzeum upamiętniającego klęskę Polaków.
4)Deklarował poparcie starań Gruzji i Ukrainy w kwestii ich akcesji do Paktu Północnoatlantyckiego.
Zorganizował szczyt energetyczny-przyczynek do powstawania elektrowni atomowych-a co z tego miała by Polska???
5)Był aktywny w zakresie inicjatywy ustawodawczej np. projekt nowelizacji ustawy lustracyjnej-Był aktywny zwłaszcza w wetowaniu ustaw rządu PO.
6)Ułaskawił oskarżonych ws. morderstwa we Włodowie-zrobił by to każdy prezydent.
7)Lech Kaczyński odrzucił status klientystyczny Polski", przez który w polityce zagranicznej byliśmy traktowani podmiotowo-nie odrzucił tylko "odrzucał"(jak już cytujesz Jarosława to rób to bezbłędnie)czyli nie popierał niczego jednak w tym kierunku nie dokonał.
Jak widać Kaczyński nie był "wielki" i na pochówek na Wawelu pomniki czy kręcenie filmów w ogóle nie zasługuje.
Na Wawel nie zasługuje z jeszcze jednego powodu bo tam leżą królowie którzy kiedy była tatka konieczność byli gotowi iść na wojnę i polec natomiast Kaczyński popierał misje w Iraku czy Afganistanie(czyli wysyłanie żołnierzy na śmieć) podpisywał przedłużanie ich a sam siedział na salonach.

Predator10

1) Rozumiem, że Twój papcio i wujo też ją współtworzyli. A może większym autorytetem jest dla Ciebie Kwachu?
2) Osetia należy się Gruzji jak psu zupa.
3) Pewnie. Lepiej być tchórzem, nie umierać za kraj i wpierd... chipsy przed telewizorem.
4) Polityka energetyczna prowadzona przez Lecha Kaczyńskiego była podporządkowana nadrzędnej idei dywersyfikacji źródeł dostaw surowców energetycznych oraz szukaniu opcji, które zmniejszyłyby zależność od ich importu z kierunku rosyjskiego. Jest to wspólny mianownik, łączący wszystkie konkretne inicjatywy w tej dziedzinie podejmowane przez nieżyjącego prezydenta. Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa energetycznego Polski, tak jak je rozumiał Lech Kaczyński, wpisywały się w szersze pojęcie polityki wschodniej. U jej fundamentów leżało przekonanie, że pozycja naszego kraju w strukturach Unii Europejskiej jest marginalna, a zmiana tej niekorzystnej sytuacji powinna odbyć się przy wykorzystaniu odcinka południowo-wschodniego. Stąd próby zacieśniania relacji z Ukrainą, Azerbejdżanem i Gruzją, z którymi to państwami wiązały się (i wiążą nadal) konkretne pomysły na realizację w praktyce idei dywersyfikacji źródeł surowców energetycznych. Podobnie rzecz ma się w wypadku współpracy z krajami nadbałtyckimi, a zwłaszcza Litwą.
5) Takie miał prawo i z niego korzystał. A PO było zwłaszcza aktywne w obrzucaniu go gównem.
6) Skąd ta pewność? Siedzisz w głowie TW Bolka i Stolzmanna?
7) Innego zdania są zagraniczni dyplomaci i Saakaszwili, którzy go doceniali. Widocznie znasz się lepiej na polityce.
A dla mnie zasługuje na Wawel bo był pierwszym prezydentem nie zdrajcą. Na szczęście Ty o tym nie decydujesz.
Z tego co pamiętam to do Iraku wepchnęło Polskę SLD więc nie pierd....

Lisowczyk

1)Zapoznaj się z historią ilu ludzi tworzyło solidarność w całej Polsce.Solidarność to nie tylko stocznia Gdańska.
2)W 1991 roku lokalne władze utworzyły Republikę Południowej Osetii, która ogłosiła niepodległość, chcąc uniezależnić się od Gruzji i połączyć z sąsiednią Osetią Północną czego nie potrafiła zaakceptować
Gruzja.Rosja zaakceptowała niepodległość Osetii i stanęła w obronie słabszego a Kaczyński poparł zaborcę .
3)Były inne wydarzenia w których Polacy ginęli za ojczyznę ale i zwyciężali jak w powstaniu wielkopolskim ale nie przypominam sobie aby Lech Kaczyński czcił to wydarzenie tak jak nieudane powstanie warszawskie.
4)Po pierwsze nie ma nic złego w importowaniu gazu czy innych surowców z Rosji a na pewno argumentem ku jego zaprzestaniu nie jest rusofobiczna nienawiść do tego kraju braci K.Poza tym ubogie byłe kraje dawnego ZZSR niczego na korzyć dla Polski w kwestii surowców energetyznych nie mają tak naprawdę do zaoferowania.
Za to Polsce pojawiła się kwestia gazu Łupkowego ale Lech Kaczyński nic w tym kierunku nie robił.
5)Miał prawo ale ciągłe wetowanie wywoływało konfikty na linii rząd prezydent co nie było korzystne dla Polski a Lech Kaczyński jako prezydent wybrany większością głosów Polaków(Czyli także przez ludzi o innych poglądach niż konserwatywne) powinien swoje przekonania odstawić na bok starać się być prezydentem tych wszystkich Polaków co go wybrali a nie walczyć z rządem który ma inne poglądy.
6)Bo to ułaskawienie tych z Włodawy mimo że słuszne było typowym działaniem pod publiczkę.
7)Mieć poparcie zbrodniarza który ostrzelał i zbombardował Osetię to żaden zaszczyt.
Dla mnie żaden demokratycznie wybrany prezydent nie jest zdrajcą ale nazywanie tak tak polityków o innych poglądach to typowy język konserwatystów.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Lisowczyk

1)Są tacy którzy pełnili ważniejsze funkcje od niego i raczej nikt ich na Wawelu nie pochowa ani nie nakręci o nim filmu.
2)Widzę że bliskie ci są poglądy nacjonalistyczne w których ziemia jest dla ciebie ważniejsza od ludzi.Jeśli Śląsk albo pomorze za zgodą wszystkich mieszkańców tych regionów chcieli by się oderwać od Polski to mają do tego pełne prawo bo to jest przede wszystkim ziemia tych ludzi którzy na niej mieszkają.
3)A później był prezydentem Polski i dalej czcił tylko Warszawskie.
4)Dziwne bo rząd pisu też tańczył jak Rosja zagrała.
5)Lech Kaczyński nie reprezentował większości ludzi którzy na niego zagłosowali bo nie potrafił wznieść ponad swojego poglądy aby być prezydentem przynajmniej większości z tych którzy na niego głosowali.wynikało to z tego że był pod całkowitym wpływem swojego brata i nie podejmował żadnej decyzji bez jego zgody. A co poszczególnych jego wet to te ustawy i ta weszły w życie i wcale nie są szkodliwe tylko korzystne dla Polaków.
6)Te ułaskawienie nie były dobre ale nie były zagrywką pod publiczkę.Natomiast Komorowski ułaskawił "znanego" z filmu Dług Artura Brylińskiego, skazanego w 1997 roku na 25 lat więzienia za zabójstwo dwóch prześladujących go gangsterów.
7)Człowiek który moruje ludzi których uważa za własny naród jest dla mnie zdrajcą i zbrodniarzem.
8)No cóż jak widać bliskie ci są standardy ukraiński-białoruskie.Tak taki język jest tam na porządku dziennym.Tam przeciwnicy polityczni wyzywają się od zdrajców zarzucają fałszowanie wyborów itd...
Na szczęści ludzie stosujący taki język są w Polsce zdecydowaną mniejszością.

Predator10

Nie zgadzam się z Tobą ale zakończmy już tę dyskusję bo to w końcu portal o filmach.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Lisowczyk

No rzeczywiscie Kaczynski duzo dla Solidarnosci zrobił...
Jakbys niewiedzial podpisał lojalke i go puscili,zobacz jak zyli Kaczynscy...
Nic ci to nie mowi ? :)

Lipiniorz25

Pokaż oficjalny dowód, że Lech lub Jarosław podpisali lojalkę to pogadamy.

Lisowczyk

Moze ci oryginalne pismo przyniesc? czlowieku nie rob jaj,wiadomo jak bylo wiec nie ma sensu bronic Kaczynskiego nawet jak jestes za pisem

Lipiniorz25

Nie trzeba być prawnikiem, żeby wiedzieć, iż za poważne pomówienie kogoś o dany czyn bez dowodu można wytoczyć proces o zniesławienie.
No ale pisz dalej te swoje gówno warte wypociny. W końcu jesteś anonimowy i możesz klepać dyrdymały do woli.
A taki z Ciebie warszawiak jak ze mnie grójczanin.
Coraz więcej hołoty do stolicy się zwozi na taczce z gnojem.

Lisowczyk

Pomowienia? to powinno sie wytoczyc proces wszystkim PISiorom bo wiadomo jaka polityke uprawiaja i kogo oskarzaja
Widze ze co drugi wpis w tym temacie jest twoj..... az tak was zabolało ze odrzucił role "wielkiego" Lecha Kaczynskiego?
Nie wiem czemu mnie tak obrazasz no ale w koncu jestes z elektoratu pisu a to wiele tlumaczy,katolicy... coz,obrazaj w koncu jestes anonimowy prawda?
Nie jestes zadnym warszawiakiem,nie bede i nie chce byc wiec kolego znowu pudło
Jestem z tzw "ukrytej opcji niemieckiej" jak to mowił twoj guru
A teraz dalej mozesz "klepac swoje dyrdymały" i obrazac Mariana Opanie na filmwebie.Szkoda ze ta cała twoja "elita pisowska" z maciereiwczem,hofmanem i kaczusiem na czele w połowie mu nie dorownaja no ale trzeba mu anonimowo wrzucac bo przeciez odmowił roli WIELKIEGO NASZEGO PREZYDENTA

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones