Marie Laforêt

Maitena Doumenach

7,2
231 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Marie Laforêt

Wspaniała piosenkarka, charyzmatyczna, kobieca, piękna i nietuzinkowa osobowość o olbrzymim zakresie zainteresowań i talentów. Także popularna aktorka, występująca w wielu firmach francuskich, ale też włoskich. Od dłuższego czasu słucham piosenki francuskiej, ale raczej tej z ostatnich lat, gdy Marie już niezbyt często (a praktycznie wręcz wcale już tego nie robiła) występowała na estradzie. W ubiegłym roku odświeżyłem sobie znany serial Ośmiornica, w którym Marie występuje w 3 sezonie i zwróciłem uwagę na jej nietuzinkową urodę. Zainteresowałem się od tego czasu jej twórczością i odsłuchałem sporo piosenek. Wiele bardzo pięknych, bardzo wzruszających, także nietuzinkowy warsztat artystki, która w przeciwieństwie do wielu innych piosenkarek potrafiła śpiewać bardzo różne piosenki i brzmieć kompletnie inaczej w zależności od typu tekstu... Wpływ na to ma zapewne jej bogate doświadczenie aktorskie... Zaliczałbym ją do grupy najwybitniejszych piosenkarek francuskich, a biorąc pod uwagę z jakimi innymi wykonawczyniami by się tam znalazła, to określa to jej bardzo wysoki poziom. Podsumowując - gigantka, trochę smutne, że mało znana w Polsce (ocena na filmwebie kompletnie nie oddaje jej charyzmy i uwielbienia fanów, jakim nadal jest obdarzana), przynajmniej wśród średniego i młodszego pokolenia, myślę, że wśród naszych rodziców była bardziej popularna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones