Marin Ireland

Marin Yvonne Ireland

6,1
1 755 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Marin Ireland

Bardzo dobra aktorka,widziałem ją w filmie 28 pokoi hotelowych i serialu Homeland.

ronjeremy7

To chyba zbyt mało, aby stwierdzić, ze jest bardzo dobrą aktorką i przyznać ocenę 10?

marcin261287

Czasem wystarczy tylko jedna produkcja by stwierdzić, że dany wykonawca jest bardzo dobry.

VisitorQ

Nie wystarczy. Nie ocenia się aktora po jednej roli.

marcin261287

Ależ oczywiście, że starczy. Jest wielu wybitnych aktorów, których wystarczyłoby obejrzeć w jednej roli by się o tym przekonać. Oczywiście nie przeczę są i przypadki, gdy średniej klasy aktorowi trafi się rola, którą zagra fantastycznie i gdyby ktoś akurat obejrzał ten dany tytuł mógłby mieć błędny obraz jego zdolności. Choć z drugiej strony jest też kwestia tego, że jest on mimo wszystko bardzo dobrym aktorem tylko akurat nie trafiał on na odpowiednie scenariusze/reżyserów.

VisitorQ

No właśnie, jaki mamy obraz aktorki która zagrała głownie ciałem w "28 Hotel Rooms" oraz kilka pomniejszych epizodycznych ról w filmach i serialach?

marcin261287

Cóż, Marin widziałem tylko w Homeland i Boss (i obecnie w The Divide) trudno jednoznacznie mi powiedzieć gdyż akurat tam grała drugoplanowe postacie, nie mniej jednak jej gra aktorska była całkiem niezła, szczególnie w tym jednym odcinku drugiego sezonu Homeland. W The Divide też gra całkiem dobrze. 28HR nie widziałem, ale gdy to uczynię to się wypowiem.

VisitorQ

Ja nawiązuje głównie do zachwytów założyciela tematu i jego oceny 10/10. Wydaje mi się, że na taką oceną to trzeba mieć jakiś dorobek.

marcin261287

Może jej rola w 28HR naprawdę go urzekła i stąd ten wniosek.

VisitorQ

No to możliwe, że jest to poprawny wniosek ale wyciągnięty na podstawie błędnych przesłanek.

Poza tym w Homeland miała tak epizodyczną rolę, że nie można na tej podstawie NIC powiedzieć o jej talencie.

Kubala_82

Czy taka epizodyczna to bym nie powiedział - 4 odcinki na 12 w pierwszym sezonie plus jeden (bodaj jej najlepszy) w drugim.
A jakież są to, te owe błędne przesłanki?

VisitorQ

4 odcinki? Przecież, jeśli dobrze kojarze, ona grała tą niedoszłą terrorystkę, która razem z tym Arabem wynajmowała dom przy lotnisku. No to może pojawia się w 4 odcinkach, ale to jest epizodyczna rola. Na podstawie czegoś takiego nie określa się klasy aktora.

Kubala_82

4 odcinki to w przypadku Homeland 1/3 całego sezonu i nie nazwałbym tego rolą epizodyczną - jak dla mnie to taka w stylu sekretarki pojawiającej się w tle i/lub przynoszącej/wynoszącej papiery. Ale nie ma sensu się spierać o takie takie szczegóły, każdy widzi to inaczej. Nie mniej według mnie, czasem nawet po małym występie można określić klasę aktora. Pierwszy z brzegu przykład który mi się nasunął (tak wiem filmowy nie serialowy, przepraszam za to) - Anthony Hopkins w Milczeniu owiec. Pojawia się tam na zaledwie 25 minut i co by nie mówić jest jednak w pewnym stopniu postacią drugoplanową, a jednak ten jeden występ przecież wystarczy by określić jego klasę i nie trzeba oglądać wszystkich jego filmów by się o tym przekonać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones