Mario Puzo

Mario Gianluigi Puzo

8,6
1 670 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby Mario Puzo

Witajcie forumowicze i przede wszystkim tegoroczni maturzyści :]
Po burzy mózgów, kłopotami ze znalezieniem literatury przedmiotu jednak ostatecznie zdecydowałem się na temat "Mario Puzo - pisarz fascynujący. Omów zagadnienie, odwołując się do jego twórczości oraz ekranizacji powieści." :) Wybrałem ten temat, bo jest to coś czym się interesuje, a jak wiadomo lepiej robić coś co się lubi niż coś co nie sprawia nam przyjemności (a lektury nie często mnie ciekawią). Może podyskutujemy o tym temacie (zwracam się przede wszystkim do maturzystów mających ten temat). Jakie wzięliście książki i ekranizacje Puzo? Chyba nie będe oryginalny - Ojciec Chrzestny (książka i trylogia filmowa), Sycylijczyk(powieść i film) i 6 grobów do Monachium.

howlet

Jakbym miał coś polecać to omów też "głupcy umierają" albo "Omerta"
Sycylijczyk to średnia książka Puzo. Mimo wszystko temat ciekawy :) Jeśli będzie możliwość zapewne go wybiorę.

dzony66

Niestety książek już raczej nie zmienię... Ale to nic.
Jeżeli chodzi o Sycylijczyka to według mnie bardzo dobra książka. Po prostu jeżeli ktoś się nabierze na tę reklamę że to kontynuacja GODFATHERA, to z pewnością będzie mocno zawiedziony. Ja bym powiedział że to tak jakby spin-off Ojca Chrzestnego - bo w sumie ta historia jest nie bardzo powiązana z GODFAtherem; mamy Micheala Corleone który ma przetransportować głownego bohatera zwanego Salvatorem "Turim" Guilianem do Ameryki. Dla fanów "Ojca..." mam też wiadomość że ta przygoda Michaela stała się też w konsekwencji pierwszą lekcją Don Vita dla syna. Cała opowieść ma inny klimat, nieco taki sielankowy i nie przypominający tego z losów rodzinki Corleone - dlatego też fan CORLEONE może się bardzo znudzić książką. Tym bardziej że Turi nie jest takim badassem jak chłopacy Corleone. Przy najmniej na początku... Bije z niego prawdziwa szlachetność... no i aż Żal d*pe ściska po zakończeniu tej książki.
"6 grobów..." wziąłem żeby pokazać że autor nie robi tylko w gangsterskich klimatach i naprawdę bardzo polecam tę książkę. Piękna i drastyczna opowieść o zemście..

howlet

Przeczytałem Ojca Chrzestnego i zastanawiam się czy Sycylijczyk ma coś współnego z Ojcem Chrzetnym. Nie czytałem jeszcze Sycylijczyka, i jestem ciekaw czy jest tam mowa o Donie Vito i reszcie Corleonów czy tylko o Michaelu.

Jedras992

W Sycylijczyku pojawia się Michael i Don, ale nie jest to kontynuacja ksiązki. Pokazane jest tam co Michael robil pod koniec swojej wyprawy na Sycylli, a cala historia toczy się przede wszystkim wokól innego bohatera - Salvatore Guiliiano. Polecam tę książkę, chociaż pojawia się tu dużo przeze mnie znienawidzonych z czasów szkolnych opisów "czegoś tam" (przyrody itp.). Bardzo dobra książka.

użytkownik usunięty
howlet

"Sześć grobów do Monachium" genialna książką, pochłonąłem ją przeciągu kilku godzin. Aż szkoda, że filmu nie ma na jej podstawie bo mogłoby coś z tego wyjść.

Rodzina Borgiów zdecydowanie, sam mam temat o mafii na tegoroczną maturę. I spełniłaby twoje prośby jeśli chodzi o Puzo jak i moje o mafie :P

jest film na podstawie 6 grobow: http://www.filmweb.pl/film/Czas+na+%C5%9Bmier%C4%87-1982-3652 :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones