Mariusz Dmochowski

8,2
18 660 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Mariusz Dmochowski

Dla mnie Wokulski zawsze będzie miał jego twarz. Widziałam jeszcze kilka jego filmów, ale rola w adaptacji mojej ulubionej polskiej powieści wywarła na mnie wielkie wrażenie. Był doskonały...Po prostu.

Mirabilisa

Kamas w wersji serialowej też był dobry, ale rzeczywiście w filmie Hasa Wokulski grany przez Dmochowskiego to perełka...zresztą jak cały film :)

Mirabilisa

Kiedy byłem dzieckiem, nie lubiłem tego aktora.Wydawał mi się gruby, gburowaty i niesympatyczny. Dopiero poźniej go doceniłem. Długo kojarzyłem go z takimi filmami jak : "Hrabina Cosel", "Pan Wołodyjowski", "Czarne chmury". Gdy pierwszy raz obejrzałem "Lalkę" Hasa, nie do końca byłem przekonany, czy pasował do tej roli.Niedawno, gdy znowu sięgnąłem do powieści Prusa, a potem obejrzałem ponownie ekranizację, zdałem sobie sprawę, że jego kreacja aktorska w tym filmie jest WSPANIAŁA ! I właśnie w tej roli lubię Dmochowskiego najbardziej.

Martin_Eden

Według mnie dobrze zagrał hrabiego Barskiego w "Trędowatej" z 1976 roku.

Martin_Eden

Absolutnie nie! To była parodia Wokulskiego.Nic,żadnych emocji.Z Izką rozmawiał jak z kawałkiem drewna. Nie widać nawet ze był w niej zakochany.Az przykro mi sie na to patrzyło.U Kamasa wszystko widac na twarzy,u Dmochowskiego nic.
Wystarczy porównac scenę kupowania rękawiczek przez Łęcką.

Mirabilisa

Właśnie! Dokładnie! Wokulski na zawsze będzie miał jego twarz...

film128

Rola Wokulskiego byla świetna. Sam Dmochowski z resztą mówil, że to jego najlepsza rola w życiu. Bardzo chciałabym zobaczyć "Lelewela" z jego udziałem. Sztuka raczej średnia co prawda, ale pan Dmochowski grał w niej Adama Jerzego Czartoryskiego. Co prawda na Księcia z wyglądu bardziej pasowałby pewnie Łapicki, ale bardzo chcialabym zobaczyć jednego z moich ulubionych aktorów grającego moją ulubioną postać z historii Polski.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones