Michael Haneke

8,3
2 240 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Michael Haneke

Za filmwebowymi głosami takimi są Zamek, 71 fragmentów i Czas wilka.
Poproszę osoby które widziały któryś z tych filmów o poinformowanie na ile filmy te są podobne do innych janekego i czy warto po nie sięgnąć?

Osobiście widziałem z tych 71 fragmentów i powiem że są w stylu Siódmego kontynentu, Ukrytego, Bennys Video. Skupia się na relacjach międzyludzkich w wielkim mieście pokazując wszechobecny chłód. Zatem po tą pozycję można śmiało sięgać jeśli lubimy wymienione filmy Hanekego.

None200

Ja widziałam "Czas wilka" i moim zdaniem jest to najsłabszy film Hanekego, ale wyjątek potwierdza regułę, że jest to wielki reżyser.
Co do "71 fragmentów się zgadzam", bardzo posobny do "Siódmego kontynentu" również w formie. Warto.

None200

"janekego"
przez H oczywiście ;p

użytkownik usunięty
None200

"Siódmy kontynent" jest tysiąc razy bardziej wstrząsający niż "71 fragmentów", nienawidzę tego filmu (co nie przeszkadzało w wystawieniu najwyższej oceny). Razem z "Benny's Video" tworzą tzw. Trylogię zlodowacenia, jeśli już wspominasz o chłodzie :) Jeśli idzie o "Zamek" - nie pamiętałem treści książki w momencie obejrzenia, ale film wydawał mi się dość wierną ekranizacją (co się zdarza rzadko), a zatem bez szczególnego błysku geniuszu. "Czas wilka" również oceniam jako najsłabszy film Michaela Haneke, chociaż ma olbrzymią wartość, szczególnie ostatnia scena, która chyba przeczy całemu dorobkowi Hanekego :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones