Michael Haneke

8,3
2 240 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Michael Haneke

Witam,
chciałabym obejrzeć któryś z filmów tego reżysera, ale nie wiem na który mam się
zdecydować. Czy ktoś zorientowany w temacie mógłby mi pomóc w wyborze? :)

użytkownik usunięty
niesmialka

Chyba zawsze najlepiej zaczynać od debiutu( ''Siódmy kontynent'' w tym wypadku) ; a później lecieć chronologicznie, tym bardziej, że Haneke nie nakręcił jeszcze słabego filmu. Nie wiem, czy brać na pierwszy ogień najbrutalniejsze filmy jak 'Benny's Video' 'Funny Games (Wersję amerykańską można sobie odpuścić) ' i 'Pianistkę', -Z drugiej strony Funny Games to film o tyle przystępny, że wykorzystuje konwencję kina rozrywkowego- thrillera, ale rezultat jest już zupełnie inny niż zazwyczaj. Ja zaczynałem od 'Białej Wstążki', ale to dosyć nietypowy dla Hanekego film, bo akcja nie rozgrywa się we współczesności lecz na początku XX w.

niesmialka

Nie będę się dużo rozpisywał bo oglądałem 2 filmy H. Za to kilka mam zamiar. Polecam pianistkę. Ciężki, traumatyczny, wielopłaszczyznowy, o ludzkiej psychice albo o jej degradacji, życiowy, Genialny. Oczywiście to moje odczucie. :)

niesmialka

Dziękuję bardzo za pomoc :)

niesmialka

Ja zaczałem od Benny's Video i polecam tak zacząć. Przez 7. kontynent może być trochę ciężko przebrnąć, więc myśle ze bardziej jako 2. film niż 1.

niesmialka

Ja z kolei nie polecam zacząć od Benny's Video ani od Ukryte.
Polecam za to od Funny Games lub Pianistki :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones