Michael JacksonI

Michael Joseph Jackson

8,3
956 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Michael Jackson

Czasami jest tak, że różne utwory są różnie interpretowane. Piosenki Michaela są
czasami skomplikowane (jak dla mnie) Ta dyskusja będzie poświęcona interpretacji
tekstów Króla Muzyki Pop.
Zacznijmy od piosenek "Come Togheter" (o ile wiem, jest to piosenka zespołu The
Beatles, ale MJ lepiej ją wykonuje) , "Morphine" i "Blood on the dancefloor"

Myślę, że ten drugi utwór ma opowiadać o jego problemach z lekami i w ogóle, ale
czekam na Wasz tok myślenia co do tych utworów. Kiedy skończymy rozmawiać o tych
dwóch piosenkach, skupimy się na kolejnych.

Zapraszam do dyskusji.. Od razu powiem, że jestem wielką fanką Michaela i wszelkie
próby obrażania go są wg mnie nie na miejscu. Wiem, że nie nie wszyscy go lubią, ale to
nie powód, żeby z niego kpić. !


Pozdrawiam! :)

użytkownik usunięty

Świetny pomysł,ale proponuję porządek chronologiczny,czyli zacząć od albumu "Off the Wall" i wziąć 'pod lupę' tekst piosenki "Don't Stop Til You Get Enough",co ty na to? :)

użytkownik usunięty

ok

użytkownik usunięty

Wiadomo,że tak jak choćby malarstwo,tekst piosenki można rozumieć i interpretować na tysiące sposobów.Gdy się ogląda videoclip do tej piosenki i widzimy Michaela - młodziutkiego,eleganckiego,rozpromienionego,tańczącego w takt rewelacyjnych rhythm and bluesowych bitów,aż trudno uwierzyć,że Cwaniak:) śpiewa o...seksie.Oczywiście tekst zawiera delikatne sugestie i metafory,ale sens jest właściwie jasny.

Lovely is the feelin’ now
Fever, temperatures risin' now
Power (ah power) is the force the vow
That makes it happen
It asks no question why (ooh)
So get closer (closer now) to my body now
Just love me 'til you don't no how (ooh)

użytkownik usunięty

serio .. wow .. niespodzianka.. ok, mamy coś do powiedzenia jeszcze o tej piosence?

użytkownik usunięty

Ja właściwie już nic,przynajmniej nic nie przychodzi mi do głowy,chyba,że ty coś jeszcze masz.Jeśli nie,to 'rzucaj' kolejną piosenkę do interpretacji ;)

użytkownik usunięty

ja chyba nie mam nic do dodania. ;p to może teraz "Rock with you", co o niej sądzisz, bo ja słucham jej setny raz i zastanawiam się nad jej takim prawdziwym sensem i przesłaniem

użytkownik usunięty

Sądzę,że w przypadku tej piosenki nie należy doszukiwać się jakiegoś głębszego przesłania.Piosenka ma raczej charakter romantyczny.Michael ukochaną zaprasza do tańca,namawia by razem z nim dała 'porwać' się muzyce,a wraz z muzyką rozkoszowała się ich uczuciem.Oboje są tak w siebie zapatrzeni,że nic innego już nie istnieje:)A ty co sądzisz?:)

użytkownik usunięty

podoba mi się to określenie ' dać się porwać muzyce' .. super zdanie :) chyba napisałaś już wszytko, to teraz Ty 'rzucaj' xDD kolejną piosenkę ;p

użytkownik usunięty

Ok,to może teraz "She's Out of My Life",co o niej sądzisz?:)

użytkownik usunięty

hmm.. wg mnie to najdojrzalsza piosenka z albumu Off the wall .. bardzo ją lubię .. i najbardziej lubię ten fragment:
So I've learned that love's not possession
And I've learned that love won't wait
Now I've learned that love needs expression
But I learned too late

a Ty co o niej sądzisz?

użytkownik usunięty

Piękna i bardzo smutna kompozycja.Utwór z 'duszą',którą moim zdaniem 'zawdzięcza' łzom Michaela,który bardzo się wzruszył podczas nagrania.Bardzo osobisty utwór.

użytkownik usunięty

tiaa [*] ... to co .. jaka będzie kolejna piosenka? Szkoda, że nie ma Nas tu więcej ...

użytkownik usunięty

No szkoda,a jest jeszcze jakaś piosenka z albumu "Off the Wall",którą chciałabyś omówić?Jeśli nie,to przejdziemy do albumu "Thriller" ;)

użytkownik usunięty

może jeszcze 'i can't help it' i 'workin day and night' w tym drugim tytule coś pokręciłam, ale ... to co o nich sądzisz?

użytkownik usunięty

Bardzo lubię 'I can't help it',bo odbiega stylem od innych powszechnie znanych hitów Michaela,bardzo nastrojowy,spokojny,'ociera się' niemal o jazz.Słychać,że to kompozycja Steviego Wondera:)

użytkownik usunięty

tak, ma taki klimat ... fajny utwór

użytkownik usunięty

ok,to ty teraz pisz co sądzisz o 'skocznej' Working Day and Night? :).....jedziesz :)

użytkownik usunięty

jest super .. co do tekstu to strasznie podoba mi klimat tej piosenki, co do tekstu ... hmmm ... co o nim sądzisz?

użytkownik usunięty

sorki, 2 razy "dałam co do tekstu" powinno być :

jest super .strasznie podoba mi klimat tej piosenki, co do tekstu ... hmmm ... co o nim sądzisz?
pozdrawiam ;p

użytkownik usunięty

Ma rewelacyjny rytm,przy którym ciężko ustać w miejscu :) Z tego,co rozumiem,tekst mówi o facecie,który ciężko pracuje by uszczęśliwić swoją pannę,lecz w pewnym momencie dochodzi do wniosku,że tak dalej być nie może,bo nie poświęca jej tyle czasu ile powinien i ile by chciał.Świetny utwór :)

użytkownik usunięty

hah, masz rację .. kiedy jej słucham, to chce mi się tańczyć ;p

użytkownik usunięty

Ok,to jaki następny utwór proponujesz? :)

użytkownik usunięty

hmmm ... to może przejdziemy do albumu BAD ... ;) To moźe zaczniemy od tytułowej piosenki "Bad"?

użytkownik usunięty

Chcesz od razy przejść do albumu "Bad"?Może lećmy po kolei i weź my się za "Thriller",co ty na to? :)

użytkownik usunięty

a no tak .. zapomniałam o Thrillerze .. ok, no to rzucaj piosenkę ;p

użytkownik usunięty

To może po kolei i zacznijmy od "Wanna Be Startin' Somethin' " ,co o niej sądzisz?

użytkownik usunięty

hmm .. super utwór .. nie mogę przy nim usiedzieć w miejscu, a najbardziej podoba mi się ten kawałek:
Lift your head up high
And scream out to the world
I know I am someone
And let the truth unfurl
No one can hurt you now
Because you know what's true
Yes, I believe in me
So you believe in you
Help me sing it, ma ma se,
Ma ma sa, ma ma coo sa
Ma ma se, ma ma sa,
Ma ma coo sa
fajny tekst ... żywiołowa muzyka .. nie wiem co jeszcze dodać .. a Twoim zdaniem?

użytkownik usunięty

Rzeczywiście rewelacyjny utwór z genialnym rytmem i świetnym,wieloznacznym tekstem.Podoba mi się sposób w jak śpiewa tą linijkę:
"...So they called her mouth a motor..." :)
Aż trudno mi uwierzyć,że Mike miał wątpliwości co do tej piosenki,czy jest na tyle dobra by ją umieszczać na płycie....:)

użytkownik usunięty

naprawdę trudno uwierzyć ;) to co, następna piosenka?

użytkownik usunięty

Tak,to może teraz tytułową - "Thriller" :)

użytkownik usunięty

ok, hmm .. co do tekstu to chyba nie ma jakiegoś specjalnego przesłania.. co do muzyki .. super rytm, klimat takiej muzyki z horroru .. ogólnie fajna piosenka .. teledysk też .. ale no właśnie, co można powiedzieć o słowach tego utworu .. dla mnie to tylko taka piosenka rodem z dreszczowca, opowiadająca o duchach, zjawach itd. a dla Ciebie?

użytkownik usunięty

Michael był wielkim fanem horrorów,a ta piosenka jest tego przejawem.To taka historia grozy w wersji śpiewanej.Swoją drogą ciekawa rzecz jaką 'ewolucje' przeszła ta kompozycja od Starlight do Thrillera;)Rewelacyjne jest to,że piosenka jest wzbogacona o takie efekty dźwiękowe jak skrzypiące drzwi czy wycie wilka,a monolog Vincenta Price'a to jak 'wisienka na torcie':)Wszystko to sprawia,że bez rozumienia słów można domyślić się o czym jest piosenka;)

użytkownik usunięty

tak, te efekty dźwiękowe .. super. Podoba mi się jak Michael śpiewa takim tajemniczym tonem

użytkownik usunięty

Jaki teraz utwór proponujesz? :)

użytkownik usunięty

może 'the girl is mine'?

użytkownik usunięty

To prawdziwie sweeetaśna piosenka:)Bardzo miły dla ucha utwór.Urocze przekomarzania dwóch amantów czyja jest dziewczyna:)Szkoda,że nigdy nie powstał videoclip do tej piosenki.

użytkownik usunięty

szkoda .. poza tym, to naprawdę świetny utwór .. taki lekki, prosty nawet banalny tekst xD ;p bardzo podoba mi się klimat tej piosenki ...

użytkownik usunięty

Dobrze,to może teraz 'Beat It'?:)Co o niej sądzisz?

użytkownik usunięty

hmmm.. niestety muszę się przyznać, że z interpretacją tego tekstu mam mały problem ...może Ty masz coś do powiedzenia na temat tej piosenki? :)

użytkownik usunięty

Genialny utwór z przesłaniem.A solóweczka Van Halena...ah:)Tekst mówi o twardym życiu na ulicy.Już samo video sugeruje charakter piosenki.Utwór mówi o tym,że przemoc nie jest żadnym rozwiązaniem,że można rozwiązać jakiś konflikt bez stosowania jej.Czasami,w niebezpiecznych sytuacjach,lepiej odpuści niż ryzykować własne życie,tylko po to by komuś coś udowodnić.

ciekawe sa wasze przemyslenia i analizy :) ciekaw jestem kolejnych piosenek :P

użytkownik usunięty
damian_filmweb

Jeżeli temat cię interesuje to zapraszam do dyskusji :)

użytkownik usunięty

właśnie ;) zapraszamy ;) co do piosenki Beat it .. chyba już wszystko powiedziałaś ... to co kolejny utwór?

moze Man in the mirror ? chyba, ze macie inna kolejnosc wg albomow.

użytkownik usunięty
damian_filmweb

teraz mamy akurat album Thriller ... więc może podaj jakiś tytuł z tego albumu

moze billie jean ?

użytkownik usunięty
damian_filmweb

Jasne,więc co o niej sądzisz?:)

coz, jest to bez watpienia jedna z najlepszych i najbardzie slawnych piosenek Jacksona. bardzo lubie ta piosenke, ale nie ukrywam, ze jest troche dziwna. Jackson spiewa o milosci, ale jakos inaczej niz zwykle ( przynajmniej tak mi sie wydaje ). tekst piosenki jest dziwny i troche pokrecony. jak widzisz mam dziwne odczucia co do tego utworu.

użytkownik usunięty
damian_filmweb

tak ,Billie Jean jest dość specyficzną piosenką o miłości ... myślę, ze bohater teog utworu nie rozumie o co chodzi tej dziewczynie, choć nie wiem czy dobrze rozumuję, bo tekst jest dosyć .. taki .. "zawiły" może tak to ujmę

użytkownik usunięty

Billie Jean to niezwykła kompozycja pod każdym względem z równie niezwykłą historią.Absolutnie nie jest o miłości.Utwór opowiada o kobiecie,która obwieszcza całemu światu,że miała romans z Michaelem,a 'owocem' tego romansu jest jej dziecko.Michael broni się twierdząc,że nie jest ojcem jej dziecka,że nic go z nią nie łączy.Pomijając genialny rytm piosenki,przy którym nie sposób powstrzymać się od tańca:),tekst jest inspirowany prawdziwymi zdarzeniami z życia Michaela jak i jego braci.Niestety nie brakowało w ich otoczeniu kobiet,które za wszelką cenę pragnęły zaciągnąć któregoś do łóżka,by później oskarżyć o ojcostwo.Wszystko niestety powodowane żałosnym pragnieniem '5 minutowej sławy' i zarobieniu 'łatwej' forsy.Utwór z duszą.Jedna z moich ukochanych kompozycji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones