Mieczysław Stoor

7,6
8 624 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Mieczysław Stoor

"Piątka z ulicy Barskiej,potem był Hlawa w "Krzyżakach",rola w filmie
"Chudy i inni",niezapomniany herszt Moroń w "Wilczych echach",wcześniej
wachmistrz Kalita w "Czterech pancernych i psie",no i pamiętny wachmistrz
Sitarz z "Czarnych chmur".Mimo mojego loginu"94" jestem juz starym
człowiekiem.Cyfry wyrażają co innego. Mietek był wspaniałym człowiekiem i
kolegą.Myślę że nie długo się znów spotkamy. Spij spokojnie Mietku. Twój
kumpel...........

Drago94

Zapomniałeś chyba o najważniejszym, jego znakomitych rolach niemieckich oficerów
Sturmführer Hans Stedtke ze "Stawka większa niż życie" - 2 odc. serialu i 2 odc. wersji teatralnej
"Żołnierz niemiecki gwałcący Niteczkę" z "Kolumbów"
Zagrał też niemieckiego oficera w "Jak rozpętałem II wojnę światową"

Szkoda, ze tak szybko odszedł....

lukasz78902

A ja przypomnę jeszcze Króla Maciusia

lukasz78902

lukasz78902:
"Szkoda, że tak szybko odszedł..."

W dodatku w fatalnych, tragicznych okolicznościach.
Podzcas kręcenia filmu, w jego pokoju hotelowym w powiatowym mieście na Lubleszczyźnie, powstało noca niewielkie źródło ognia i aktor zatruł się śmiertelnie dymem z tlących się przedmiotów.
Oprócz osobistej tragedii człowieka, śmierć Mieczysława Stoora była wielka stratą dla polskiego filmu, w którym - w ciągu względnie krótkiego okresu - zagrał wiele wspaniałych ról. Nawet kreując role bohaterów negatywnych (jak wspomniany wyżej Sturmfuehrer Stedtke) przyciągał uwagę swą wyrazistością i "szelmowską" mimiką pozostając na długo w pamięci widzów.

omaley

Bardzo dobry aktor, raczej nie był ulubieńcem władzy komunistycznej, dostawał przeważnie role czarnych charakterów ale świetny aktor wszystko potrafi zagrać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones