Milla JovovichI

Milica Nataša Jovović

7,8
20 367 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Milla Jovovich

Dycha za Alice,Joannę d'Arc oraz Leeloo :)

ronjeremy7

zwłaszcza za Leeloo

romek_krakow

O taaaak!

ronjeremy7

Dokładnie. Ma charyzmę dziewczyna!

ronjeremy7

F – 86 SABRE („Szabla”)


Do takiego samolotu-myśliwca porównałbym tą aktorkę. Swoista symbioza niemieckiego odrzutowca Me 262 Schwalbe ("Jaskółka"), z amerykańskim P – 40 Warhawk ("Rekin Pustyni", "Latający Tygrys").
Słynny "MiG Killer" z Wojny Koreańskiej

Niżej podaje wiersz mojego autorstwa napisany dla Miłochny Pięknookiej (i samolotu):


1. Nie upadła./ Wznosi się;/coraz wyżej, dalej.

2. Żaden to Ptak,/włóczęga./Herold Wiosny.

3. Oblicze…/„Rekina Pustyni”,/"Smoka Assamu"/Te same linie... Nie !/– pełniejsze, gładkie,/wysmukłe.

4. Ruchy żywe./„Anioła Reńskiego”,/cudownego sokoła./Swawolne… jeszcze bardziej !

5. Czarne Pręgi…/– Pana Dżungli./Aura szarobłękitna.

6. Pojawił się Drugi./Podobny, nieustępliwy/Konfrontacja;/nad Krainą.../"Porannego Spokoju"

7. Szybkość i zwinność./Gniew, upór,/rozwaga, inteligencja./Siła i spryt,/doświadczenie, szczęście/………………….

8. Wygrał Pierwszy./Sierść, wąsy/– spalone./Kły, pazury/– połamane./Ogon/– skrócony/……………………….

9. „To Nic !/Mogę więcej…/Jeszcze nie pokazałem,/wszystkiego !/Wyliże się…”

10. Chmura ustępuję./Przejaśnia się./Wiatr niesie Dzień,/NOWY.

11. „Czas ruszać…/Zanieść Innym,/wieści./W drogę !”

12. I wędrował, przez…/lata/Walczył, wiele razy./Jeszcze./Uczył młodych,/Następców./Nie spoczął na,/„laurach”./Przetrwał.

13. Trzy żywioły:/– Woda, Ziemia, Powietrze./Nawet i, Ogień./Dwie natury:/– dzikość, wolność,/niezależność./Troska, opieka,/radość./Odwaga, męstwo,/roztropność.

14. Piękno i Strach./Księżyc i Słońce./Jedno ciało,/OSOBA

15. Jakaż siła ?/Czyja ręka stworzyła,/Ciebie ?/Ukształtowała,/wypaliła, wykuła,/zahartowała ?/……………………..

16. Cóż, rzecz mogę,/jeszcze ?/Tylko pozdrowić:/„Ding Hao !, Ding Hao !,/Ding Hao…!”

*****

„Ding Hao !” – słowa jakimi Chińczycy pozdrawiali amerykańskich pilotów („Latające Tygrysy”, 23. Grupa Myśliwska), walczących nad Państwem Środka, z Japończykami. Wyrażają radość z odniesionego zwycięstwa, sukcesu. Odpowiednik dłoni złożonej w pięść, z uniesionym do góry kciukiem





Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones