Norman Leto

Łukasz Banach

7,6
88 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Norman Leto

Oglądałam sobie Photon i nagle przypomniały mi się Bryły życiorysów, uznałam je za podobne nie tylko ze względu na wizualizacje, ale motyw naukowca, który w jakiś sposób zaniedbuje swoje relacje rodzinne. Photon by miał u mnie 9/10 gdyby albo nie było w ogóle wątku rodzinnego, albo gdyby był dokończony. Pod koniec filmu czekałam na jakieś wyjaśnienie (a może je przeoczyłam?) Bez dokończenia tego wątku wydaje mi się on zbędny. Takie mocne obrazy, jak ukazanie tych natrętnych myśli teścia powinny być jakoś wyjaśnione. Chyba że to jest jakiś motyw, który można zrozumieć gdy obejrzy się więcej twórczości, na razie mam za sobą tylko te dwa filmy. Jak oceniacie Photon? Ja uważam, że pierwsze pół godziny jest ciekawe, ale nudnawe, łapałam się na tym, że „przebrnęłam” zamiast cieszyć się seansem. Ostatnie natomiast - super. Ukazanie przyszłości bardzo mi się podobało, skojarzyło mi się z wywiadem z Lemem, którego kiedyś słuchałam (seria o futurologii dostępna na youtubie).

igulla666

Właśnie skończyłem oglądać. Mnie wątek rodzinny zaciekawił. Był oszczędny w środkach. Odebrałem to jako swoiste nawiązania do poszczególnych scen filmu. Nasunął się wniosek, że również nie jesteśmy niczym więcej oprócz efektami rozdwajania się komórek których cel jest jeden: przekazanie informacji. Bywają tez momenty, gdzie w ścisłym procesie akcji i reakcji dochodzi do błędów, odskoczni, nieoczekiwanego w sferze niczym nie skrępowanego dążenia naprzód bez wpływu na to co przed i za nami. Trochę to pogmatwane. Czuje się zagubiony a jednocześnie usatysfakcjonowany odpowiedziami na pytania których nie zadawałem, czy nawet nie znałem, nadal nie mogąc dostatecznie rozumieć tego, jak brutalnie ukazano mi zerojedynkowość dosłownie wszystkiego. Bardzo wyjątkowe doświadczenie.

All_In

Świetnie ująłeś moje odczucia po seansie tego filmu. Nie potrafiłam ich ubrać w słowa. Dzięki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones