Paulo CoelhoI

6,8
11 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby Paulo Coelho

Mój ukochany pisarz, buahahha

użytkownik usunięty

Nawet nie wiedziałam, że zaszczycił swą osobą filmweba. Dlaczego kobiety czytają coś takiego? To pytanie w stylu, dlaczego słuchają Rubika. Bo tak mu blisko do porządnej literatury jak Rubikowi do muzyki poważnej. Dodam moje ulubione cytaty:

"– Który dzień w naszym życiu nigdy nie nadchodzi?
– Jutro. "

"Ludzie nie są w stanie pojąć, co to jest szczęście."

"Człowiek musi przejść przez różne etapy, zanim wypełni swe przeznaczenie."

" Mamy prawo popełniać w życiu wiele błędów.(...) Oprócz jednego: tego, który niszczy nas samych. "

Nie sposób wszystkiego przytoczyć, bo jego książki to zlepek wielu równie błyskotliwych i głębokich złotych myśli. To jest tzw. bełkot pseudofilozoficzny/

użytkownik usunięty

Zgadzam się w zupełności. Czytam właśnie "Jedenaście minut" i nie wiem, czy dobrnę do końca. Głupota głównej bohaterki jest po prostu nieprawdopodobna. Nie wierzę, że ludzie mogą mieć takie siano w głowie. Czytam już którąś książkę jego autorstwa, mając nadzieję, że w końcu zrozumiem, dlaczego niektórzy ludzie tak się nim zachwycają (bo jak wiadomo, każdy artysta ma swoje wzloty i upadki- może akurat książki które czytałam były z tych mniej udanych? (nawet King miał parę "upadków")) i odnoszę wrażenie, że to z powodu właśnie tej "pseudofilozofii". Ale zawsze staram się znaleźć coś pozytywnego i tutaj mogę dodać, że jedyną udaną rzeczą Coelho (według mnie) była opowieść o czarnoksiężniku, który chcąc zniszczyć królestwo wlał magiczny płyn do studni, z której czerpali wszyscy mieszkańcy miasta- wtrącona w "Weronika postanawia umrzeć", jednak to nie zmienia faktu, że po kolejną jego książkę sięgnę dopiero w momencie, kiedy już naprawdę nie będę miała nic do czytania. Podsumowując- irytuje mnie jak ktoś z banału chce zrobić coś "głębokiego" i pełnego patosu.

Brooke, dzięki za cytaty.

"– Który dzień w naszym życiu nigdy nie nadchodzi?
– Jutro. " - Dla ludzi "szczęśliwych" zawsze jest dzisiaj.

"Ludzie nie są w stanie pojąć, co to jest szczęście." - Podobno "szczęśliwi" czasu nie liczą.

"Człowiek musi przejść przez różne etapy, zanim wypełni swe przeznaczenie." - Aby jakoś umrzeć. A "gdy masz dosyć brudnych nocy, cierpkich dni, to weź sznur i powieś się na jakimś haku. Zrób coś z sobą."

" Mamy prawo popełniać w życiu wiele błędów.(...) Oprócz jednego: tego, który niszczy nas samych. " - Tutaj też chyba popełniono błąd.

Przecież to jest idol dzieci kwejka i innych tego typu portali. Tak jak powiedział autor tematu - jego dzieła to "pseudofilozoficzny bełkot". Nie trafia do mnie takie coś, zatem wystawiam zasłużone 1.

TylkoOnTuStoi

Ja bardzo lubię i cenię sobie jego książki, a nie uważam się za "dziecko kwejka", tym bardziej, że nie oglądam takich shitów jak ten cały kwejk.

Louise92

Pokaż mi dziecko kwejka, które uważa się za dziecko kwejka :)

Louise92

Piękne cytaty i TYLE W TEMACIE. I PRAWDZIWE CO SIĘ SPRAWDZAJĄ. TAAA? TAK!

TylkoOnTuStoi

biedny jesteś

tacyssup

A powiedz, że tak w 90% przypadkach nie jest.

TylkoOnTuStoi

może i masz dobry gust jeśli chodzi o rap, ale jeśli chodzi o książki to lepiej się nie wypowiadaj - tak będzie najlepiej.

tacyssup

Huh :D Szczera do bólu....

TylkoOnTuStoi

Wiesz, to ma też swoje plusy, bo dzięki Tobie przesluchałam płyty laikike, jimsona i stwierdzam, że są naprawdę dobre. Co do P.C to ile jego książek przeczytałeś? może trochę przesadziłam, bo trochę mnie wkurzyłeś:)

tacyssup

Miło, już możesz zostać moją żoną :D

Nie no, teraz tak na poważnie: Co do Coelho, czytałem "Zahir" ... i nie dokończyłem. Nuda... nuda, nuda. Niestety wole Stephena Kinga, czy Clivea Barkera. Nie trafia to do mnie.

Dobry i już.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones