Piotr Rubik

6,0
92 oceny muzyki
powrót do forum osoby Piotr Rubik

Bardzo lubię jego muzykę. Szkoda, że u nas gnoi się każdego, kto czymś się wyróżnia. Ludzie mówią, że kicz, tandeta,nadmuchane... Trzeba mieć bardziej świeże spojrzenie, nie wszystko musi być takie samo.
Ludki, to za sprawą Pudelka! Telewizja Trwam powinna się tym zająć!
:-)))))))))))))

Ekranizacja

Jego muza jest wporzo często słucham ;) xD ;P
byłam nawet na koncercie fajnie było :)

szepcik

Jak wasze uszy znalazły sobie upodobanie w rozcieńczonym kale, to wasza sprawa.

gongal

@gongal popieram , rubik-pedał jest daremny :DD

gongal

Owszem moja sprawa.Zresztą po cholerę ja odpisuję ludziom,którzy obrażają czyjeś uczucia:-P

Ekranizacja

Niestety, ale gość jedzie na kiczu. Tworzy swoje utwory według najprostrzych harmonii. Tonika -> Subdominanta -> Dominanta, czasami z septymą. Weźcie nie denerwujecie ludzi.

Mówicie że Rubi jest: świetny, wspaniały, cudowny itd. a niby gdzie to widać? Że można sobie ponucic te pioseneczki siedząc w poczekalni u dentysty? No niestety ale w ten sposób nie ocenia się muzyki. To tak jakby mówić że Doda jest lepsza od Led Zeppelin, bo bardziej melodyjna.
Jestem pewien że żaden z was nie słyszał ani razu VI Symfonii Pastoralnej L. Van Beethovena. Powiecie: "Spadaj buraku i zawracaj głowy jakimś klasycznym shitem!".

Nie znacie się w żaden sposób na muzyce klasycznej, czy jej zasadach i tym jak buduje utwory P. Rubik. Nie słuchacie nic z muzyki choćby XIX-wiecznej, a mówicie na Rubika mistrz!

Bez przesady, teksty: "Czapki z głów" są żenujące!

Nie trzeba daleko szukać żeby znaleźc kompozytora polskiego który nie tworzy orkiestrowego popu opartego na kilkunutowej melodyjce, harmonizowanego wedug zasady: jak najprościej [nawet stopni pobocznych nie uwzględnił, ani wtrąceń, nie mówiąc o wyrzutniach czy czymkolwiek innym].

Posłuchajcie kompozycji Zbigniewa Preisnera, albo Kaczmarka. Posłuchajcie Kilara [za którym nie za bardzo przepadam, ale cenie go]!
Niestety ale po takich tekastach jakie piszecie po adresen Rubika nie moge was ocenic na więcej niz 1/10 i jak dla mnie należycie do muzycznej "gołoty" [odniesienie do historii].

To tyle... Pozdrowienia! (tutaj też to wrzuciłem.. zwykła ludzka nadgorliwość, wybaczcie ;) )

zossin_2

Jeszcze jedno. Strasznie żal mi że ten gość, P. Rubik nie wykorzystuje swoich możliwości. Wiolonczelista, skończył Akademie Muzyczną, itd. mógłby pisać muzyke jak reszta polskich wielkich twórców muzyki filmowej [których wymieniałem] a skończył na orkiestrowym popie. Tragiczne... szkoda talentu...

zossin_2

tonika, dominanta, subdominanta powiadasz kolego?

więc masz taki o to link: http://www.youtube.com/watch?v=Ln0NFsqKLVg

i znajdź mi tutaj tonikę, dominantę i subdominantę (w części początkowej i końcowej)

czekam.

Ekranizacja

Poprostu zazdroscicie mu, ze cos osiagnal a wy pracujecie w McDonaldzie...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones