Piotr Rubik

6,0
92 oceny muzyki
powrót do forum osoby Piotr Rubik

podejrzewam ze jest pan homosem panie rubik....a pana muzyka? podobno wsluchuja sie w nia warszawski "elity"....kim sa warszawskie elity to my dobrze wiemy panie ruuubik :))

Schmidt

Jest hero.Jego narzeczona to 2 wice miss polski 2005 roku Agata Paskudzka(niewieżcie w nazwisko jest prześliczna)Ja 12-latka z Warszawskiej elity nie jestem więc...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
qrczak

Sam jesteś pedał. On ma taki talent no raz na tare milonów taki się zdarza

JULA_5

To może oświeć mnie na czym polega ten jego "wielki talent".

darts

ludzie!!













prowokacja!


Schmidt

Rozumiem, że może Ci się nie podobać, ale jeżeli twierdzisz że on nie ma talentu i tego talentu nie zauważasz, to Cie oświecam - wróć do Tokio Hotel i Mandaryny, oni mają wielki, dostrzegalny talent a nie to co nieutalentowany pan Rubik... :/:/

Skylaria

Nie podoba mi się i nie dostrzegam jego talentu. Skoro Ty uważasz go za człowieka utalentowanego to powiedz na jakiej podstawie tak twierdzisz. Gdzie się przejawia ten jego talent. Talent Tokio Hotel i Mandaryny też ludzie gdzieś widzieli, w końcu ktoś na ich koncerty chodził...

darts

No wieć w th i u mandaryny widzisz talent!!
A widzisz na koncerty Rubika też przychodzi tyle ludzi,na listach przebojów zajmuje czołówkę(np.wczoraj był na 1z piosenką "Biały śnieg i ty"),ludzie jakoś ściągają dzwonki z jego utworami ale nie sądzę żeby babcie umiały ściągać. A najlepiej sprzedające się płyty w polsce (jak niewieżysz sprawdź np.w empiku,saturnie itp.) mówią same za siebie.

JULA_5

Nie widze talentu w th i mandarynie, nie wiem jak doszłaś do tak durnego wniosku. A to, że Rubik króluje na listach przebojów, że ludzie chodzą na jego koncerty, że płyty dobrze się sprzedają... Cóż, pisze muzykę wpadającą w ucho, pod publiczkę i ogólnie interes się kręci. Nie uważam jednak aby to świadczyło o tym, że jest on niewiadomo jakim geniuszem.

darts

Talent Tokio Hotel i Mandaryny też ludzie gdzieś widzieli, w końcu ktoś na ich koncerty chodził... Wydaje mi sie że to ty napisałeś. A o jego niezaprzeczalnym geniuszu...;) Cóż każdy widzi go inaczej.Ja wiedzę w nim geniusz jak połowa ludzi,a ty niwidzisz(kup sobie okulary).A i możesz podać przykład WSPÓŁCZESNEGO najlepszego według ciebie kompozytora?

JULA_5

No i nadal nie rozumiem, co też wywnioskowałaś z mojej wypowiedzi...?? Chodziło mniej więcej o to, że skoro talent ludzie widzą w Mandarynie i TH to może w Rubiku też. Skoro widzisz w nim geniusz, to powiedz mi gdzie to się objawia? Bo nie wystarcza mi argument 'bo tak' ani że ludzie kupują jego płyty. Może dzięki Twym wyjaśnieniom oświecisz mnie, ślepca, z wyżyn swej mądrości.
A jeżeli chodzi o kompozytora współczesnego, to zależy o co pytasz. Muzyka filmowa, klasyka?

darts

Jak nie widzisz w nim talentu to trudno.Ja i większość ludzi go widzi. Jego geniusz... Jak słyszałeś jego muzykę to powiedz co czujesz w głęgi serca. Jeśli miłość,natchnienie to znaczy że ma geniusz bo blog 27 tak nigdy nie zadziała.Jeśli cały czas myślisz że jest brzydki,głupi to znaczy że nigdy nie będziesz widział w nim kogoś... Może z zazdrości nie wiem.Pytam o klasyczną.

JULA_5

Pozwolę sobie się wtrącić.
Henryk Mikołaj Górecki. Piękna muzyka, bez dysonansów, które rażą uszy niektórych, oparta na podstawowych funkcjach, a jednak zorganizowana fenomenalnie.
Z muzyki nieco mniej "klasycznej" to chociażby Konieczny- naprawdę dużo wyższa półka niż Rubik.

"Jak słyszałeś jego muzykę to powiedz co czujesz w głęgi serca."
Nie do mnie skierowane to pytanie, ale pozwolę sobie odpowiedzieć.
Przede wszystkim czułam głębokie zażenowanie grafomańskim tekstem.
Muzyka jak muzyka, lekko biesiadna, wszystko podane na tacy, nie wymagająca myślenia, taka popelina, jednym słowem- do RMF, gdzie Rubika grają, pasuje jak ulał.
O tym podpinaniu tego pod klasykę, nie chce mi się pisać, bo sprawa jest oczywista: z klasyki są tam tylko instrumenty, fraki i arogancko nadana nazwa "oratorium".

Magrat

Po pierwsze nie słucham rmf fm ani radia zet bo są tandetne.Mnie niewiele obchodzi to że wam rubik nie odpowiada.Ja go uwielbiam ale wiem że przyszło jego 5 minut i niedługo się skończy.Ale mi jego 5 minut odpowiada.

Magrat

Zapomniałam.On tych tekstów nie pisze wieć nieoskarżajcie go o tekst.

JULA_5

To jeszcze gorzej o nim świadczy. Nie dość że sam ich nie pisze, to jeszcze akceptuje takie głupoty które ktoś mu podsuwa pod nos.
I wciąż się od Ciebie nie mogę dowiedzieć na czym polega jego talent. Jeśli jedynym argumentem jest 'bo mi się podoba', to znaczy że Rubik nie ma więcej zalet.

JULA_5

Po pierwsze: nie jestem płci męskiej...
Jak najbardziej Górecki, poza tym Kilar. Jako że Rubik "tworzy" też muzykę filmową, osobami godnymi posłuchania w tej kategorii są chociażby Zimmer, Williams, Preisner. To są kompozytorzy, nie "rubiki".
A to czy jest głupi, brzydki, mądry czy piękny - nie ma znaczenia. Gdyby tworzył muzykę na poziomie to mógłby być nawet jednookim cyborgiem z trzema nogami, a i tak bym go lubiła. Za kilka lat nikt nie będzie o nim pamiętał.
Jakie uczucia? Takie połączenie politowania i współczucia dla tej "twórczości". Teksty też mnie zabijają, ambitne, jak cała jego muzyka...
I nie wypowiadaj się w imieniu większości ludzi, bo nie jesteś chyba na tyle kompetentna.

darts

Przepraszam nie wiedziałam jaką masz płeć. mówię w imieniu ludzi ponieważ jak już pisałam ma platynową płytę,ludzi chodzą na jego koncerty i słuchają go wieć chyba to KTOŚ jest. No może połowa polski jast za a połowa przeciw.

Schmidt

darts a jakie masz argumenty na to, ze jest beztalenciem?

cry_baby

Totalnym beztalenciem nie jest, bo może ma milion talentów w innych dziedzinach. Uważam go za beztalencie jedynie w sferze kompozycji. Już rozwodziłam się na ten temat w innym wątku więc nie będę się powtarzać. W skrócie: marna harmonia, napewno człowieka po Akademii Muzycznej stać na coś więcej. Spora obsada wykonawcza, a mimo tego niepełne brzmienie, bo często wprowadzane jest unisono w wielu partiach. Kiepski akompaniament dla motywów przewodnich. Żenujące teksty - i nie ma znaczenia, że sam ich nie pisze, bo bądź co bądź są przecież częścią jego twórczości więc to również wpływa na ocenę. Jedno co trzeba przyznać to to, że soliści dobrze śpiewają, ale to niestety nie zasługa pana Rubika.

darts

Raz się z tobą zgadzam.Soliści a najbardziej p.Branny i J.Radek są super

JULA_5

Muzyka, jaką pisze Rubik jest fantastyczna, kto się w nią wsłuchuje, ten wie! Nikt Ci nie kaze jej kochac, ale to ze Tobie sie cos nie podoba nie znaczy ze jest od razu do kitu.
Zauwaz tez, ze kiedy muzyka jest beznadziejna to nawet najlepszy solista jej nie zaspiewa! A mimo to wpada w ucho, wiec to chyba o czyms swiadczy.
Moim zdaniem razi Cie nie to, ze rzekomo Rubik jest beztalenciem, ale to, ze jego muzyka jest religijna. A to wspaniale ze taka osoba dostaje sie na czolowki, bo dzisiejsze spoleczenstwo jest nieczule na wiare!

W Tryptyku jest zbior artystow ktorzy chca sie tym zajmowac, kazdy zajmuje sie tym co potrafi najlepiej, Ksiazek pisze teksty (ktore wcale nie sa zenujace, po prostu, jak juz wczesniej pisalam, nie odpowiada Ci ich tematyka- Jezus, Bóg -niektórzy już za samo użycie takich słów w piosenkach, skreślają na samym początku), Radek, Branny, Szomańska - spiewaja, a on komponuje.
Ale np piosenka "Please, don't go" jest nie tylko spiewana, komponowana ale i pisana przez Rubika!
Każdy kto to slyszał, nawet nie pomyśli że Rubik nie ma talentu. Ma i to ogromny, ale niektorych zżera zazdrosc, albo nie moga pogodzic sie ,ze muzyka podchodzi pod klasyczną i jest religijna!

Powiedz tak szczerze: SŁUCHAŁAŚ kiedyś jego utworów czy tylko SŁYSZAŁAŚ kilka piosenek lansowanych przez media? Bo na tej podstawie nie można nikogo oceniać.

Oslica

Po pierwsze: nie wypowiadaj się na tematy o których nic nie wiesz - nie znasz mnie i nie masz pojęcia jakie są moje przekonania religijne a także stosunek do religii. Nie wysuwaj więc proszę na mój temat wygodnych dla Ciebie wniosków, które pomogły Ci wprawdzie napisać taki długi komentarz, ale na które nie masz żadnych dowodów, a nawet podstaw aby tak twierdzić.

Nie razi mnie tematyka religijna tekstów, po prostu nie podobają mi się teksty. Momentami tak wymuszone, wręcz głupie, żeby tylko utwór był dłuższy. Oczywiście są i takie jak najbardziej do zaakceptowania, ale niektóre są naprawdę żenujące.

Ta muzyka tylko sprawia wrażenie klasycznej. To jest taki pop stylizowany na klasykę. Nazwa 'oratorium' jest w ogóle nie na miejscu, a z klasyką muzyka Rubika ma niewiele wspólnego oprócz obsady wykonawczej. Ale wszyscy fani Rubika twierdzą zgodnie iż jest to muzyka klasyczna więc w tej kategorii go oceniam. A jeżeli chodzi o klasykę to mam bardzo wygórowane wymagania i nie widzę fenomenu jego kompozycji. Kto trochę się zna na klasyce ten wie.

SŁUCHAŁAM zarówno piosenek lansowanych przez media jak i jednego całego "oratorium". Nie urzekła mnie ta muzyka, być może ze względu na jej prostotę. Nie wiem czemu ludzie uważają go za niewiadomo jakiego geniusza. Uważam, że każdy człowiek po AM może coś takiego napisać. Rubik to żaden fenomen kompozytorski.

darts

Nie musisz być tak wrogo nastawiona do kazdego kto ma inne zdanie...Spoko, nie wiedziałam, że Cie to urazi az tak.Zwracam honor, jeśli to Cie naprawde tak gryzie.Masz racje, nie znam Cie, może pochopnie wyciągnęłam wnioski z Twoich wypowiedzi,sory. Ale nie musisz być taka drażliwa.

Teksty nie są banalne.Czasami nawet dają dużo do myślenia. Ale nie podobają Ci sie- Twoja sprawa, nie zamierzam Cie do nich przekonywać. Każdy ma inny gust, mnie się one bardzo podobają.
Ale,o czym juz była mowa wcześniej,nie są jego i zdaje mi się że tutaj oceniamy Rubika a nie Książka.
Z resztą - to muzyka mnie przyciągnęła, a nie teksty.
I gdyby rzeczywiście każdy po AM umiał cos takiego zrobić - dlaczego nie mamy wielu takich 'rubików' tylko jednego?
Nie zmienie zdania - nadal uwazam ze ta muzyka jest piekna, przy niej mozna sie zrelaksowac, uspokoic. I nie tylko ja tak uwazam.
Ale kazdemu podoba sie co innego i na tym wszystko polega. 'Jeszcze sie taki nie urodzil co by kazdemu dogodzil' - ale kiedy interesuje sie tym chociaz jedna osoba to mysle ze to co on robi ma sens.Tym bardziej ze to nie jest tylko jedna osoba a caly tlum fanow.Prawdziwych.

Apropos podpinania Rubika pod muzyke klasyczną..Był kidyś w DDTVN wywiad z nim..I mówił mniej wiecej to samo co Ty.Że jego muzyka bardziej podchodzi pod pop niż klasykę. Klasykami są np.Bach,Mozart - ale nie on.
Więc to właściwie fani podpinają go pod klasykę.
Widzę różnicę między jego utworami a utworami klasycznymi, ale nie bardzo mi ona przeszkadza i lubie traktować je właściwie podobnie. Ty masz większe wymagania - Twoja sprawa.

ORATORIUM cechuje m.in. tematyka religijna, chór, partie orkiestrowe, narrator, czasami forma orkiestrowa.
Muzyka Rubika (w Tryptyku) ma te cechy, więc dlaczego nie 'oratorium'?

Oslica

Nie jestem wrogo nastawiona do każdego kto ma inne zdanie, tylko nie lubię jak ktoś wyciąga na mój temat bezpodstawne wnioski, tyle. Takich 'rubików' jest kilku, ale w czystej muzyce klasycznej. W dziedzinie muzyki Rubika, która jest takim w miarę popem, jest od groma artystów. Jeżeli chodzi o nazwę 'oratorium' to nie pasuje mi ona jedynie dlatego, że sugeruje przynależność do muzyki klasycznej. Poza tym, to nie bede się kłócić już, każdy ma swój gust.

darts

A jacy to są ci "rubicy"w popie i w muzyce klasycznej??

JULA_5

Jeżeli chodzi o klasykę - już kilku wymieniałam. Jeżeli chodzi o pop to nie bede wymieniać, bo mnóstwo jest takich. Chyba mi nie powiesz, że nie znasz żadnego artysty na scenie pop...? Nie musi to być ta forma jaką prezentuje Rubik, czyli orkiestra itp. itd. etc etc.

darts

Nie nieznam takich

JULA_5

Darts, z głupimi się nie rozmawia- oni i tak nie rozumieją....

Darth_Mail

Mądry się znalazł













Darth_Mail

darth mail, też doszłam do tego wniosku :) dlatego już dawno przestałam się tu wykłócać bo po co sie denerwować :]

Schmidt

*elita czyli dresy z warszawskiej pragi

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones