Sam Peckinpah

David Edward Samuel Ernest Peckinpah Jr.

8,0
1 131 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Sam Peckinpah

Murakami w wielu powieściach nawiązuje do filmów Peckinpaha, co, choć trochę paradoksalne, biorąc pod uwagę stylistykę ekspresji obydwu twórców, po wglądzie na annały jawi się jako całkiem zrozumiałe. Czy przychodzą komuś do głowy inni artyści wspominający twórczość tego reżysera?

fiaradh

Podpinam się pod pytanie. Jedyne co przychodzi mi do głowy, to "Zły Porucznik" (http://www.filmweb.pl/film/Z%C5%82y+porucznik-1992-1062), choć mam wątpliwości, czy o to Ci chodziło. @fiaradh - możesz polecić którąś z takich powieści? Chętnie poczytam.

fiaradh

Trudno o dosłowność, trochę z innej beczki mogę za to polecić film Bavy "Cani Arrabbiati", który wygląda jak odpowiedź Europy na Peckinpaha.

fiaradh

Czy możesz podać książkę w której Murakami nawiązuje do Peckinpaha najbardziej. Przeczytałem jedynie "O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu" i tam, zdecydowanie, nic z tego nie było. Polecam Ci skecz Monty Pythona "Śniadanie na trawie w reżyserii Sama Peckinpaha" ;)

Picu

Sam nie czytałem, ale gugiel mówi, że "Sputnik Sweetheart", "Słuchaj pieśni wiatru", "Kronika ptaka nakręcacza".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones