Sean Connery

Thomas Sean Connery

8,5
38 694 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Sean Connery

Ranking Bondów

użytkownik usunięty

1.Sean Connery
2.Roger Moore
3.Pierce Brosnan
4.George Lazenby
5.Daniel Craig
6.Timothy Dalton

1.Sean 10/10
2.Pierce 10/10
3.Daniel 10/10
4.Timothy 7/10
5.Roger 5/10
6.George 4/10
ZRESZTĄ TU JEST WSZYSTKO PZDR
http://www.filmweb.pl/user/Bondman/blog/540789

Bondman

1. Brosnan. Pierce Brosnan.
2. Connery
3. Moore
4. Dalton
5. Craig -
6. Lazenby

ciężko jest ocenić który z tych aktorów był najlepszym Bondem, bo każdy z nich sprawdził się w swojej roli. W zależności kto grał agenta 007 filmy miały trochę inny charakter. George Lazenby to szpiega z krwi i kości w niezbyt udanym filmie. Filmy z Rogerem Moorem miały bardzo dużo humoru. Sean Connery był najbardziej seksistowskim z Bondów. Dwie części z Timothym Daltonem to rewelacyjne kino sensacyjne (jedne z moich ulubionych filmów o Bondzie). Z kolei filmy z Piercem Brosnanem pełne są efektów i gadżetów, przez co ostatnia część, słabiutkie "Śmierć nadejdzie jutro", prawie zmieniła się w kino fantasy. Nowa seria z Craigiem to miły powiew świeżości i zaskakujące urealnienie Bonda.
Na podstawie nie tylko samych aktorów ale również filmów, w których grali mój ranking wygląda następująco
1 Timothy Dalton i Daniel Craig*
2 Sean Connery i Roger Moore*
3. Pierce Brosnan
4. George Lazenby
* nie potrafię zdecydować, który z Panów jest lepszy

1.Craig
2.Connery
3.Moore
4.Brosnan
5.Dalton
6.Lazenby

Subiektywnie:
1.Moore
2.Connery
3.Brosnan
4.Craig
5.Dalton i Lanzeby ex aequo

mój ranking jest identyczny :)

1. Connery
2. Brosnan
3. Moore
4. Craig
5. Dalton
6. Lazenby (ten to chyba jednogłośnie był niewypałem jako 007)

1. Connery
2. Craing
3. Dalton
4. Moore
5. Brosnan
6. Lazenby

1. Connery
2. Moore
3. Craig
4. Brosnan
5. Dalton
6. Lazenby

1 Connery
2 Moore
3 Brosnan
4 Craig
5 Lazenby
6 Dalton

1 craig
2 connery
3 brosnan
4 moore
5. dalton
6 lazenby

1. Pierce Brosnan
2. Roger Moore
3. Timothy Dalton
4. Sean Connery
5. Daniel Craig
6. George Lazenby

użytkownik usunięty

1. Roger Moore
2. Daniel Craig, Timothy Dalton
3. Pierce Brosnan
4. Sean Connery
5. George Lazenby

1. Timothy Dalton
2. Sean Connery
3. Roger Moore
4. George Lazenby
5. Pierce Brosnan
6. Daniel Craig
Więcej na ten temat można znaleźć tu: http://www.filmweb.pl/user/karoman4/blog/551043 .

karoman4

Myślałem że Roger jest na drugim miejscu u ciebie ? Ale ogólnie dobrze zrobiłaś bo jednak Sean był lepszy od Rogera .

bradock

Tak wygląda u mnie zestawienie ogólne Bondów. Bo jeżeli rozdzielimy to na Bondy ulubiony, to Roger Moore rzeczywiście jest drugi. Wszystko objaśnione jest na moim blogu.

karoman4

Ok ale trochę to dziwne że Lazenby jest wyżej od Brosnana czy Craiga ? Przecież nie był on nich lepszy aktorsko ,on nawet nie był aktorem tylko modelem .A to że się podobał w roli Bonda i sam film to już inna sprawa .

bradock

Tyle razu rozmawialiśmy już na ten temat. Mnie Lazenby się podobał w roli Bonda i dlatego jest przed Brosnanem. Ta rola była jego debiutem aktorskim, to jego pierwszy film i od razu dostał główną rolę. Moim zdaniem zagrał bardzo dobrze, jak na debiutanta. A ''W tajnej służbie jej królewskiej mości'' jest jednym z najlepszych filmów o Bondzie.

karoman4

Serio ? Lazenby debiutował w ,,Tajnej służbie jej królewskiej Mości jako aktor ? O matko ,że też producenci tak zareżykowali .Ale masz racje ,jak na debiut aktora to nawet dobrze zagrał .Gdzieś czytałem że George wcielając się w postać Bonda podobno próbował za wszelką cenę upodobnić się do Seana i to był błąd ,powinien stworzyć jakąs inną wersję Bonda np Moore -Bond komediowy ,Dalton -Bond Poważny itp Ale jest jak jest .Dla mnie i dla wielu chyba też najlepszym Bondem był Connery .

bradock

Tak, to był jego pierwszy raz w wielkim filmie. Ponadto on był najmłodszym odtwórcą roli Bonda. Gdy go grał miał 29 lat, a Roger Moore, jak zagrał w pierwszym Bondzie miał 46 lat. Różnica kolosalna.

karoman4

I niestety też różnica kolosalna w doświatczeniu aktorskim przemawiająca na korzyś Rogera .A co to znaczy Kasiu takie określenie ,,Meżczyzna silniejszy niż życie ,, ? Te określenie czesto było stosowane wobec Bonda czy Rambo ? Kojarzysz o co to może chodzić ? Bo ja nie ale brzmi ciekawie powiem .....

bradock

''Mężczyzna silniejszy, niż życie.'' <--- Może chodziło o twardzieli takich, jak Rambo. Byli niepokonani, nie straszny im był ból, tortury. Są twardzi i niezłomni, jak stal. Natomiast życie czasem bywa kruche i szybko się kończy.

karoman4

Ok ,chyba masz racje .Ale wobec Bonda też to powiedzenie było stosowane .W sumie każdy bohater filmów akcji to twardziel ,nie ważne czy gra go Stallone ,Connery czy Cage .

bradock

Słuszna uwaga. Jeden jest napakowanym twardzielem, a drugi twardzielem w garniturze i z klasą.

karoman4

Mój jest taki :
1 Connery
2 Moore
3 Craig
4 Brosnan
5 Dalton
6 Lazenby .

1. Moore 10/10
2. Connery 9/10
Brosnan 9/10
4. Lazenby 7/10
5. Dalton 6/10
6. Craig 2/10

Sanderus

Najlepszym Bondem był Sean Connery, słabo natomiast wypadli Brosnan i Moore-bardziej śmieszni niż poważni.

Dilofozaur

Twoim zdaniem. I wcale nie muszę się z nim zgadzać.

Sanderus

A kto jest według Ciebie najlepszym Bondem? Bo Sean Connery ma urok, siłę, inteligencję i silną pięść.

Dilofozaur

Masz napisany mój ranking powyżej.

1. Connery/ CRAIG (uwielbiam jego Bonda)
2.Moore
3.Dalton
4.Brosnan

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones