Stephen Amell

Stephen Adam Amell

8,2
5 446 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Stephen Amell

Jestem już po kilkunastu odcinkach Arrow i kiedy patrzę jak on ćwiczy (dwoją drogą są to bardzo
trudne ćwiczenia) albo gdzieś tam skacze, obraca się etc. w tym nie ma żadnej ściemy. To
wszystko robi on sam, nie kaskaderzy. Naprawdę podziwiam to, jaki sprawny i silny jest. Serial
wiele na tym zyskuje.

AnOl

o właśnie miałam o tym samym napisać.
http://www.youtube.com/watch?v=Iqfx2XJf32I

Facet jest wprost stworzony do roli arrow.Wiele osób krytykuje Jego grę aktorską,ale wg mnie gra całkiem w porządku. Bez przesady,Oliver spędził 5 lat na bezludnej wyspie,jak ma się zachowywać ? Ponoć Stephen gra ' sztywno,bez wyrazu,ciągle z kamienną twarzą'. Nie zgadzam się,Jego postać tego wymaga i będę go bronić :)

Paullaa_97

Ale wcale tak nie gra. Jest sporo scen gdzie nie ma kamiennej twarzy, ma czasem głupie miny, sporo się uśmiecha. Jak są retrospekcje, gdzie jeszcze nie był kozakiem może nie gra jak Dustin Hofman, ale potrafi być np wystraszony. Albo scena gdzie ma przemówienie i udaje pijanego, też mu nieźle wyszła, wg mnie bardzo realistycznie (wiem bo często byłem pijany ;) ) Koleś nie powala grą aktorską, ale jak na aktora kina akcji, jest niezły. Sam Worthington, Statham, czy Stallone grają znacznie gorzej. Albo Thor czy Steve Rogers? Nie są lepszymi aktorami. Może nie dostanie Oscara, ale koleś jest przyzwoitym aktorem, chętnie bym go zobaczył w dobrej sensacji, zwłaszcza, że jak mówicie, jest bardzo wysportowany, to dodaje realizmu filmowi. Z dobrym montażem i ścieżką dźwiękową, sceny walki z nim mogłyby robić bardzo dobre wrażenie, przecież w serialu i tak jest nieźle, a że jak mówię, nie jest drewnem, film mógłby być czymś więcej niż tylko nawalanką.

Paullaa_97

tez sie zgadzam ze jest idealny do tej roli :)

baska1112

pasuje jako Arrow na 100%.

Paullaa_97

Stephen bez wyrazu? Phi ! :D on jest idealny do tej roli ! I słabym aktorem to on na pewno nie jest

AnOl

Że słaby aktor? Nie, w Arrow gra takiego sztywniaka. Ludzie chyba komiksów nie czytali lub nawet nie oglądali Ligi Sprawiedliwych. Poza tym Oliver w serialu wraca z wyspy na której był 5 lat. Nie będzie przecież normalny ;). Ćwiczenia są meega imponujące i masz rację, serial na tym zyskuje :P

AnOl

Zgadzam się z przedmówcą. Osobiście nie lubię jak w filmy kopane wciska się na siłę aktorów nie-kopaczy (np. Daredevil, Matrix czy Ultraviolet). Film czy serial traci wtedy zdecydowanie na widowiskowości i wiarygodności. W Arrow ewidentnie widać, że facet jest wytrenowany.

AnOl

i dzięki temu wszystko wygląda realnie,a nie tylko dublerzy itp.

AnOl

Mnie cały czas zastanawia, czy Stephen uczył się do roli strzelać z łuku :) sceny, kiedy strzela z łuku wyglądają bardzo realistycznie, ale nie mam 100% pewności, że to nie jest zmontowane :P gdyby ktoś miał potwierdzone info na ten temat, byłabym bardzo wdzięczna, gdyby się nimi podzielił ;)

kanarek1811

Oni sie normalnie ucza strzelania. Colton Haynes tez dostaje lekcje lucznictwa, bo Red Arrow tez strzelal. Normalnie ten serial w kwestii walk, strzelania itp. jeatt bardzo dopracowany. Czasami na fb sa filmiki z ukladania choreografii itp.

AnOl

ok :) dzięki za info, teraz jeszcze bardziej podziwiam Stephena ;) wnioskując z Twojej wypowiedzi, to samo tyczy się Johna Barrowmana?

kanarek1811

Owszem. :)

AnOl

To też miło słyszeć/czytać, bo zainteresował mnie Malcolm, mimo oczywistego charakterku i niecnych planów ;)

kanarek1811

Uczył się jak trzymać łuk i jak "puszczać strzały" Jest masa zdjęć Arrowa kiedy bierze niby strzałe i strzela. Tak na prawdę to nic w ręku nie trzyma napręża tylko cięciwę i ją puszcza :)

lexus123

Ale trenuje regularnie łucznictwo.. sam udostępnia filmiki gdxie to demonstruje ;-)

Kruchy_serious

To wszystko showbiznes tak samo jak para aktorów gra w filmie, że są w sobie głęboko zakochani. Później na premierze filmu muszą pokazać się razem i pitolić farmazony "że się zbliżyli do siebie" lub pokazać się w paru publicznych miejscach.
Tak samo jest z aktorem grającym Arrow musi się pokazać parę razy na strzelnicy, aby widz uwierzył w jego umiejętności. A to podnoszenie się jego i podrzucanie drążka o kolejną wysokość jest robione na linkach. Żaden reżyser by nie ryzykował, że jego główny aktor spadnie i będzie miał nogę w gipsie bo serial trzeba kręcić.

Tak jest z każdym aktorem kina akcji mówi, że "wszystko wykonuje sam" a później widać na stop klatce (Chuck Noriss, Stallone, nawet Jason Statham, czy Dwayne Johnson ) mają dublerów kaskaderów.

kamil12031987

Spoko ale Stephen Salomon Ladder potrafi wykonywać nie raz to udowadniał na filmikach.
Poza tym wykonuje niesamowite rzeczy na treningach parkour czy chociazby raz pokazal cos w stylu bar dipsow do gory nogami.

Kruchy_serious

Wiesz widziałem filmik jak ludzie na tym ćwiczą ale jak masz do zrobienia kilkanaście dubli to choćbyś był i kulturystą podepną ci z tyłu linkę aby wyglądało, że robisz to na "świeżości". Na tej drabinie Salomona można się ładnie połamać zwłaszcza schodząc w dół drążkiem. W serialu widać że nienaturalnie długo przeskok trwa między stopniami. oglądnij ten filmik https://www.youtube.com/watch?v=XoLX81sMgUs
i pomyśl że to główny aktor spadł a nie było zabezpieczenia. Serial zostałby wstrzymany i tyle oglądania by było :)

kamil12031987

Może trudno w to uwierzyć ,ale salmon ladder robi on sam,zerknij tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=uaj76nEs2aI
i tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=JANtG5vpTPU
i tutaj:
https://www.facebook.com/video.php?v=737622929656310&set=vb.146921975393078&type =3&theater , 45 sekunda.

iwus

Wszystko fajnie zrobił w każdym filmiku 3 schodki :) :)
A pokaż mi filmik gdzie robi całą drabinkę i jeszcze z góry wraca na sam dół. Nie będzie takiego filmiku bo wracanie w dół robią już na lince.
Tak samo zobacz ten filmik jak słabo wychodzi podciąganie aktorce Caity Lotz w serialu gra jako Sara Lance / Black Canary (18 sekunda filmiku)
https://www.youtube.com/watch?v=UWfd0boBMGM
Jestem w 100% pewien, że została podwieszona bo ma za słabe ręce do tego.

kamil12031987

Hmm, w sumie w jednym z wywiadów Amell powiedzia,ł że nigdy nie zdradzą nam w jaki sposób drążek wraca na dół(więc tu możesz mieć rację).Co nie zmienia faktu,że drabinkę robi sam :)

kamil12031987

Kamil12031987 miałam ci odpisac na twój komentarz nie co wcześniej ,ale chciałam się upewnić czy mam racje. I mam racje a ty się mylisz... On w żadnym z tych wyczynów nie potrzebował kaskadera ani jakiś linek. "wszystko fajnie zrobil w każdym filmiku 3 schodki" - po pierwsze chciałabym Ciebie zobaczyć ile ty zrobisz -żeby wykonać drabinkę Salomona trzeba mieć ooogromną siłę w rękach a Amell i w filmie i na treningach udowadnia ,że ją ma. Po drugie na yt w filmiku tego programu 'ninja warrior' widać że na tej drabinie pokonał więcej szczebelek i od razu po raz enty pokazał siłe w rękach. Hahaha nie no nie wierze ,że chcesz jego porównać do kobiety :O faktycznie argument za 5.

Mam takie lekkie wątpliwości[i tylko w tej kwestii] czy faktycznie to on walczył tak akrobatycznie jak w nie których scenach :) Bo meega się to oglądało

AnOl

Tym bardziej dziwna ta walka z Ra's al Ghul byla. Ale chyba musial sie starac gorzej sie ruszac i nie pokazywac za wiele, zeby przeciwnik wypadl lepiej, bo wiadomo bylo ze musi wygrac...
W kazdym razie w porownaniu do innych odcinkow to ruszal sie tu jak slon :P

AnOl

ćwiczy dobrze, nie powiem, że źle ale chyba ćwiczył do sześciopaka i nic po z tym. cienias i tyle

Marita42

aaaaaa

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones