Tamara Wiszniewska

Tamara Mikosz

7,4
201 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Tamara Wiszniewska

... najładniejsza przedwojenna polska aktorka wedlug mnie. Do tego mająca modną do teraz figure elficy
(wysoka, zgrabna i drobna). Jako aktorka niestety nie zdażyła się na dobre rozkręcić-wojna przerwała jej
karierę w bardzo młodym wieku, chyba najmłodsza z przedwojennych gwiazd. Mimo wszystko jak na aktorkę
której kariera w Polsce skonczyła się w wieku 20 lat ma imponujący dorobek. Zdecydowanie lubię filmy z nią.

TFX

Zgadzam się w 100%

TFX

Zgadzam się, większość aktorek przedwojennych miała przeciętną urodę (no może z wyjątkiem Smosarskiej), np. Hanka Ordonówna zrobiła oszałamiającą karierę dzięki głosowi, bo brzydka była jak noc, Tamara urodą przypomina mi Charlize Theron - z powodzeniem mogłaby raklamować "J'adore" by Dior ;-)

Buenovista

Bardzo podobna do współczesnej aktorki Aleksandry Domańskiej..

jrybotycka

No...dopiero teraz porównałem trochę zdjęć i faktycznie , przy podobnym uczesaniu i pozie naprawdę podobna. Pozdro :)

Buenovista

Jadwiga Smosarska była apłciowa, to nie tylko moje zdanie, zaporzyczyłem od Janickiego :) A Tamara miała urodę współczesną, nie wiem czy można dzisiejsze kryteria stosować do lat 30stych. W każdym razie była piękna i zgrabna. Idealna.

TFX

To prawda. Piekna , bardzo zgrabna i faktycznie - taka "elfica". Do tego chyba pierwsza celebrytka w Polsce.Lansowała modę , słodycze Wedla , kosmetyki , była zapraszana na wszystkie "bale mody" i pokazy nowych modeli Chevroletów i Buicków , imprezy charytatywne. Bardzo dbała o prywatność , niewiele wiadomo o jej życiu poza tym na pokaz. Prawie każda nastolatka chciała się czesać , wyglądać i ubierać jak Tamara w 38 czy 39 roku. Szkoda że wojna przerwała jej karierę. No i co dość nietypowe dla artystów nie tylko tamtych czasów: od 18 roku zycia dośmierci miała jednego męża i było to ponoć do końca szczęśliwe , kochające się małżeństwo

TFX

Jakis idiota w opisie, napisal ze byla Ukrainka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones