Tomasz Dedek

Tomasz Michał Dedek

7,2
12 356 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Tomasz Dedek

"Ubekiem", "Esbekiem", "kapusiem", "zdrajcą", "mendą", "szują"... radziłbym spojrzeć na siebie cwaniaczki. Był agentem, przyznał się do tego, a nie, jak Damięcki, gadał, że go zmusili i nie miał wyboru...

"Nie zamierzam walczyć z faktami. Zrobiłem podłą i nikczemną rzecz i nie będę szukał dla siebie usprawiedliwienia"

Część naszego społeczeństwa schodzi na psy, a w szczególności właśnie Ci...

patrick_42

tamci robią od razu wielko show bo był w sb ale ten który załorzył ten temat ma rację on do błędu się przyznał

użytkownik usunięty
patrick_42

Drogi Kolego, mam ojca któremu "koledzy z resortu" (domyślam się że wiesz co znaczy to słowo) zniszczyli karierę, tylko dlatego że miał zasady i liczył sie dla niego honor. Oni, nie chcieli takich ludzie w "firmie".
Mój ojciec dopiero niedawno dowiedział się, że tzw. świnię podłożył mu najbardziej zaufany kumpel z pracy, z którym jeszcze kilka lat temu żył w przyjaźni... żył w tej nieświadomości od 1981 roku, aż do 2005.
Wtedy to właśnie wtedy dzięki wglądowi do archiwów dowiedział się, że jego najlepszy kumpel, a zarazem sąsiad to szmata przez którą mój ojciec stracił pracę i dobrze zapowidająca się karierę zawodową...
W tzw. "resorcie" nie ma przyjaźni. To miejsce dla wyjątkowych szuj.
Mójego ojca "odstrzelił" jego najlepszy kumpel, tylko dlatego że był jego konkurentem w awansie - tak działało SB. Kto miał ludzkie odruchy i nie potrafiłbyć fałszywy tego SB-cja sie pozbywała. Im potrzebni byli ludzie bezwględni i bezwględnie oddani służbie. Ludzie dla których bardziej niż honor i przyjaźń liczył się awans w resortowej hierarchi i/lub "dobra doczesne".
9/10 SB-eków i Tajnych Współpracowników to ludzkie zera.
Sytuacja w SB w latach 70-80tych (i wcześniej zapewne też) była podobna do wyścigu szczurów w "warszafce" na początku lat 90tych... Zostają tylko najbardziej "elastyczni", chociaż spiesze nadmienić, że nawet i oni mają resztki sumienia, które u niejednego sie odezwało. Bardoz boleśnie i po latach.
Niektórzy pozakładali agencje ochrony, biznesy legalne i te mniej llegalne, burdele, firmy transportowe... niektórzy rozpili się i stoczyli. Jedni uciszyli się i pozaszywali w małych miasteczkach gdzieś gdzie nikt o niech nie pamięta, gdzie nikt nie grzebie w ich przeszłości...
Inni korzystaja do dzisiaj z dawnych ukłądów, zależności i haków i wymuszają niejako pomoc dawnych "kolegów z resortu", którym sie powiodło w nowej rzeczywsitości (chociaż czy aż tak bardzo nowej, skoro w moim mieście prawie każdy siwy pan który ma jakiś biznes, bądź zajmuje jakieś wysokie stanowisko to były TW lub nawet SBek).
Jeszcze inni są dumni, że potrafili utrzymać "ład i porządek" przez kilkadziesiąt lat...
Ale generalnie są NIKIM, nawet jeśli ubiorą się we włoski garnitur i kupią sobie BMW X5 - nawet pieniadze ich nie zmienią. To szmaty.

Dzisiaj po latach cieszę sie że mój ojciec nie wsiąkną w to szambo. Cieszę się, że nie pasował to nich. Że dzisiaj może patrzeć w lustro i nie mieć wyrzutów sumienia, że zdradził, że zawiódł zaufanie. Że nie rozmienił sie na drobne.

SB-cja i ich pieski czyli TW to ludzkie dno... A co do głównego tematu to wydaje mi się, iż Pan S. prezes Pols(zm)atu daje zarobić swoim byłym "kolegom z resortu"...
Może za 30-40 lat Polska będzie normalnym krajem w którym nie będzie wiało obłudą zza każdego winkla.

a kogo to obchodzi, co ? to dyskusja o aktorze, a nie o tobie :P

U podstaw tego co napisales, lezy zwykle s...synstwo, a jak wiesz, jest ono powszechne niezaleznie od ustroju.

Havard

Ano niestety tak. Nawet w "najlepszym kraju śfiata", czyli w USA. Tam bezkarność specsłużb, FBI, CIA, NSA są tak mocne, jak Wielki Brat. Nietykalne, wiecznie potrzebne, gloryfikowane. Mimo podejrzeń, ze to ONE zleciły zabicie KENNEDY`ego. I nie tylko. a jak jakiś gość robi o nich film (AUTOR WIDMO), to się go zamyka. I żeby nie było jasne, na czyje zlecenie, to motywuje się inny kraj. Jak Szwajcaria. Prawda, Panie Romanie?

patrick_42

Ile macie lat ludziska? NIe wiecie najwyraźniej o co chodzi. Donoszenie i niszczenie poprzez to ludziom życia, karier, doprowadzanie do skrajnych stanów psychicznych i pobieranie za to pieniędzy... Co mnie obchodzi że Dedek teraz o tym mówi? Co to zmienia? Mówi bo musi, z resztą może sobie gadać co chce.

SKOLIM_3

Masz racje tylko menda może donosić. To nie chodzi tylko o SB i PRL. Ale także i dziś. Wiem bo w byłej pracy mieliśmy mende i donosiciela co dochrapał się stanowiska kierownika. Kapowanie w tym kraju ciągle ma się dobrze i wielu nie widzi nic złego w tym.

SKOLIM_3

Podwójny post - do usunięcia

patrick_42

Właśnie. Nie oceniam go jako człowieka, tylko jako aktora. Gdybym oceniał ludzi filmu po tym, jacy są prywatnie, to nie lubiłbym Marlona Brando, Jacka Nicholsona i wielu innych. Ale oceniam ich po aktorstwie, a Tomasz Dedek to w moim przekonaniu świetny aktor i mogę mieć jedynie do niego pewien żal, chociaż podoba mi się, że żałuje swojego czynu i otwarcie się do tego przyznaje. Pewnie, że nic to nie zmieni, ale przynajmniej pokazuje, że człowiek, na którym wszyscy psy wieszają potrafi się poprawić.

Vic_Wykalaczka

lech też był agentem i się świnia nie przyznaje !!!!!!!!!!!!

patrick_42

to ze sie przyznal to nic nie zmienia. czy to ze morderca sie przyznaje do popelnienia czynu go usprawiedliwia czy w ogole cokolwiek zmienia. ponadto slyszalem ze jest pedalem a ubek pedal to juz jest przesada. jako aktor jest rzeczywiscie niezly

użytkownik usunięty
patrick_42

Ja mam w dupie co o nim gadaja Bardzo go Lubie jak gra zwłaszcza Jędrule i nie tylko :D

patrick_42

Posłuchaj koleś to ty jesteś "Esbekiem", "kapusiem", "zdrajcą", "mendą", "szują" bo nikt normalny nie ocenia człowieka wyższej klasy jak pan Tomasz Dedek.A jeśli chodzi o o moją ocenę jest to wspaniały aktor a za role w rodzinie zastępczej jako Jędrula powinien dostać OSCARA a jeśli chodzi o ocene to 1000/10

julia_sliczna

Dobrze, ze nie jestem ŚLICZNY. a wręcz odwrotnie. jeśli serialowy JĘDRULA jest dla was wyznacznikiem warsztatu aktorskiego, nie mam pytań. Jesteśmy z innych bajek. I dobrze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones