Tomoyasu Hotei

8,0
1 ocena gry aktorskiej
powrót do forum osoby Tomoyasu Hotei

Jeden z moich ulubionych kompozytorów muzyki filmowej (obok Ennio Morricone), a także niezły i charakterystyczny aktor(Samurai Fiction). Bardzo dziwi mnie fakt, że w Polsce jest praktycznie nieznany, tym bardziej, że jego genialny utwór Battle Without Honor or Humanity pochodzącego z filmu o tym samym tytule słyszał prawie każdy, gdyż był wykorzystany w wielu innych późniejszych filmach, min. w Kill Bill, Transformers, czy ostatnio Kung Fu Panda (a przynajmniej w zwiastunie, bo filmu jeszcze nie oglądałem). Szkoda, że u nas jest tak mało znany, gdyż jest to jedna z moich ulubionych postaci świata filmowego.

tymek_plu

Najbardziej znany japoński gitarzysta (solowy). W Polsce wielu dobrych muzyków jest mało znanych (nawet niektóre polskie zespoły są bardziej znane za granicą niż u nas)...

utwór "Battle Without Honor or Humanity" oryginalnie pochodzi z japońskiego filmu Another Battle (aka: Shin jingi naki tatakai) - polecam cały soundtrack, są tam też inne wersje tego utworu. Na YouTubie są ciekawe filmiki z jego koncertów np. na kilka gitar lub z orkiestrą lub długa i szybsza wersja (kt chyba usunięto)

Radloc

Dokładnie :) W przyszłum roku ma Tourne po Niemczech w kwietniu jakby ktoś był zainteresowany. Ja będę 11.04 we Frankfurcie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones