Uma Thurman

Uma Karuna Thurman

8,3
34 086 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Uma Thurman

UMA THURMAN JAKO MIA WALLACE

użytkownik usunięty

To chyba najbardziej rozpoznawalna rola Umy (obok Czarnej Mamby w "Kill Bill") - gra tu rolę nie tak stereotypowej żony budzącego postrach mafioza, Marsellusa Wallace'a.O jej postaci wiemy z początku bardzo niewiele - tyle, że jest młoda, atrakcyjna i zanim poznała swego męża była aspirującą aktorką (niestety, serial w którym miała grać, został zdjęty już po 1 odcinku). Mia jest inteligentna, nieco sarkastyczna, ma ciekawy sposób bycia... i wielką słabość do substancji odurzających (co można zaobserwować w scenie, gdy idzie na chwilę do łazienki "przypudrować" sobie nosek) - generalnie postać ta mnie rozbroiła swoją przekorą, pewnością siebie i tym, że potrafiła czuć się tak pewnie w obecności Vincenta (może też dlatego, że poczuła w nim "bratnią duszę"podczas ich słynnej konwersacji). I pomimo, że dla niektórych jej postać była po prostu "Naprutą zdzirą" (dzięki, Lance) to dla mnie pani Wallace jest jedną z kultowych bohaterek filmowych z lat 90!

Dla mnie najbardziej kultową

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones