Werner HerzogI

Werner Herzog Stipetić

7,9
1 698 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Werner Herzog

od czego najlepiej zacząć, jak jeszcze nie oglądałam żadnego jego filmu? co wam sie najbardziej podobało?

Maniaska

Zacznij od "Aguirre, gniew boży" bo jest to film ktory rozpoczyna wieloletnia wspolprace Herzoga i Kinskiego. Pozniej zobacz "Fitzcarraldo" moim zdaniem najlepszy z jego filmow. Jezeli widzilas "Nosferatu - Symfonia Grozy" z 1922 Murnau'a koniecznie zobacz "Nosferatu Wampir" . Z filmow nakreconych z Kinskim jest jeszcze Woyzek (troche ciezsza rzecz:) oraz ostatni film w ktorym wystapil Kinski - "Cobra Verde" (niestety juz duzo slabsze dzielo).
Sa jeszcze dwa, moim zdaniem, wielkie filmy Herzoga. Chodzi tu o "Zagadke Kaspara Hausera" i Stroszka. W obu glowna role poswiecone zostaly choremu psychicznie (chociaz nie jestem pewien) Brunowi Schleinsteinowi wystepujacemu w filmach pod pseudonimem Bruno S.
No i to chyba sa takie "must see" u Herzoga :) Aha! No i zapomnialbym o "Krzyku Kamienia"! Tez musisz koniecznie obejrzec. Mam nadzieje ze jakos udalo mi sie pomoc. Milego ogladania.

Maniaska

Kolega zapomniał jeszcze wspomnieć o filmie pt. "Szklane serce" prawdziwe arcydzieło choć o specyficznym klimacie, niekoniecznie wszystkim musi przypaść do gustu. :)

Maniaska

Ja ogladalem w takiej kolejnosci: Stroszek, Zagadka Kaspara Hausera, Cobra Verde, Nosferatu, Aguirre, Fitzcarraldo, Krzyk Kamienia, Woyzeck.

Kupilem sobie pakiet jego filmow. 10 dvd za 300 zlotych. Musze jeszcze obejrzec SZklane Serce i Niezwyciezony ( mam obiekcje co do tego filmu )

Maniaska

Jak dla mnie "Aguirre, gniew boży","Fizkaraldo " zrobiły największe wrażenie,ale także wczesny paradokumentalny film Fata Morgana.Późne dzieła Herzoga jakoś mnie nie poruszyły,zabrakło w nich czegoś co tworzy arcydzieła:klimatu,gry aktorskiej i chyba pomysłu.

Maniaska

Ja polecam filmy dokumentalne Herzoga, sa rownie swietne co fabularne. Grizzly Man, Bocassa, The White Diamond, Land Of Silence And Darkness. Wszystkie bardzo poruszajace i kazdy na swoj sposob odmienil moje zycie ;-)

użytkownik usunięty
Maniaska

"Szklane serce" mnie najbardziej przyapdło do gustu.Natomiast zacznij od "Aguierre , gniew bozy" , oglądaj w kolejności tak jak filmy wchodziły do kin.

Bardzo chciałabym obejrzeć choćby jeden z filmów Herzoga, ale nie mam pomysłu skąd je wziąść, możecie pomóc?

polasia

z Empiku albo Mediamarktu, przecież Herzog jest tak pięknie wydany w naszym kraju (10-pak ale można też kupić niektóre oddzielnie), co sie rzadko zdarza w przypadku takich geniuszy (gdzie Godard, Bunuel itp?)

Dobry_2

Polecam 3 jego znakomite filmy. Aguirre, Zagadka Kaspara hausera i Krzyk kamienia.

Maniaska

"Fitzcarraldo" i "Aguirre, gniew boży".

Maniaska

czy zna ktoś lepszego reżysera niż Herzog?
The Wild Blue Yonder; Ten Minutes Older: The Trumpet;

Maniaska

Rozpocząłem "zaliczanie" Herzoga od "Aquirre, gniew boży". Film mi się podobał, ale czegoś mi w nim zabrakło, natomiast "Fitzcarraldo" (mój drugi film Herzoga) bardzo mi się spodobał i nawet wartość "Aguirre, gniew boży" wzrosła w moich oczach po obejrzeniu "Fitzcarraldo" :]

Gdybym zaczął od Fitzcarraldo, który niewiarygodnie wciąga, bardziej doceniłbym "Aguirre, gniew boży" :] Jak na razie widziałem 2 filmy Herzoga i radzę posłuchać Uziego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones