Wirgiliusz Gryń

7,9
12 131 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Wirgiliusz Gryń

chłopak z mojej dzielnicy Dąbrowy Górniczej.

Drago94

W opisie miejsca urodzenia jest błąd - Mydlice nigdy nie były samodzielną miejscowością, zawsze (zarówno stare leżące w nieco innym miejscu jak i dwa osiedla) leżały w obrębie Dąbrowy Górniczej.

Sagittarius_5

No pewnie że nie były żadną miejscowością ,jak ja pamiętam stało tam kilka domów wśród łąk i gliniaków w których jako dzieci łowiliśmy traszki i bawiliśmy się w wojne na starym kirkucie(cmentarzu żydowskim).Teraz to jedna z sypialni D.G.,A ja mieszkam od urodzenia na Szkolnej.

Drago94

Ja z kolei od 1983 roku mieszkam na "nowych" Mydlicach, na Dąbskiego. Od pewnego czasu interesuje się historią okolicy. Niestety, nie znalazłem żadnych zdjęć jak to wszystko wyglądało przez wybudowaniem osiedla (na "Dawnej Dąbrowie" też nie ma) zostały tylko stare mapy i pewne legenda...http://piatymuszkieter.blogspot.com/2014/07/tajemnica-wilczej-gory-cze sc-ii.html
Informacją dla mnie jest, że były tutaj gliniaki a cmentarz żydowski też odwiedzałem po lekcjach, bo chodziłem do SP 30, w wojnę z kolei bawiliśmy się w lasku obok co wyrósł na terenie starej kopalni :)

Drago94

pozdrawiam z DG Z-ce nie wiedziałem ze on z DG był no to mamy dwóch znanych aktorów bo drugim jest Janusz Gajos

Baal

Jest jeszcze Irena Netto grająca sporo ról drugoplanowych i epizodycznych w najlepszych filmach z lat 50 i 60.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones