Wojciech Has

Wojciech Jerzy Has

8,3
1 474 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Wojciech Has

Witam, zwracam się do Was kochani filmwebowcy ;-) z prośbą o pomoc.
Mianowicie piszę prezentację maturalną na temat "Dzieło literackie a filmowe.
Podobieństwa i różnice. Przedstaw problem adaptacji filmowej, odwołując się do
twórczości wybranego reżysera."
Wybrałem Wojciecha Hasa i Sanatorium pod klepsydrą oraz rękopis znaleziony w
saragossie.
W związku z tym poszukuję
po pierwsze: literatury ogólnej z zakresu filmu (porównania filmu do literatury) w kontekście
języka filmu (języka literatury)
po drugie: literatury związanej konkretnie z tymi dziełami (zaróno filmowymi, jak i
książkowymi) również od strony teoretycznej i języka filmu (literatury)

Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA POMOC :)

zurekzurek93

Witam, co do języka filmu może przydadzą Ci się jakieś wiadomości z książki Jerzego Płażewskiego "Język filmu". A tu masz link do odnośnie "Sanatorium pod klepsydrą":
http://www.culture.pl/baza-film-pelna-tresc/-/eo_event_asset_publisher/eAN5/cont ent/sanatorium-pod-klepsydra

Ja miałem podobny temat maturalny - "Język filmu, język literatury - porównaj dzieło literackie i jego filmową adaptację". Miały być trzy przykłady, porównywałem "Pana Wołodyjowskiego", "Potop" oraz powieść Conrada "Jądro ciemności" i jego adaptację "Czas apokalipsy".
Mam nadzieję, że choć trochę Ci pomogą informacje powyżej. Jak coś pomocnego jeszcze znajdę to napiszę. Pozdrawiam i powodzenia!!:-)

_ENKI_

Dzięki, jutro idę wypożyczyć :)

zurekzurek93

Tadeusz Sobolewski, "Za duży blask". Mnóstwo o kinie światowym, tekst o twórczości Hasa i wywiad pt. "Wybieraj nieosiągalne" - może do znalezienia w necie.

zurekzurek93

Witam, jak poszła matura jeśli można wiedzieć? :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones