Wojciech Smarzowski

8,2
10 689 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Wojciech Smarzowski

W filmografii Wojtaka Smarzowskiego brakuje jednej z ciekawszych pozycji jakie wyszły spod jego ręki - KURACJA !!!!! (Teatr Tv. Polska. 2001. Barwny. 69'. TvP )

Levis_Crack

Potwierdzam, że pozycja warta obejrzenia. Topa wymiata.
Jedyne co mi przychodzi do głowy powodem że to dzieło nie trafiło na listę filmwebu, że zakwalifikowane jest jako Teatr Telewizji.

Mistrzu-1

Tak, to jedyne wytłumaczenie, jeśli mamy kogoś tłumaczyć...
Ale Ty i ja wiemy ze Kuracja nie jest tak bardzo "teatralna" i można by ją nazwać kameralnym filmem...
Tak czy siak pozycja obowiązkowa dla miłośników twórczości Wojtka i powinna się tu znaleźć.
Poza tym w filmografiach reżyserów na FilmW. można znaleźć kręcone przez nich reklamy, etiudy, dokumenty itp, itd więc czemu nie Teatr TV, jest scenariusz, reżyser, operator, scenograf i ogólnie cała ekipa... kręcą kamerą... więc "trochę" to chyba ma wspólnego z filmem.
Czy się mylę?

Levis_Crack

Masz rację, zwłaszcza że programy telewizyjne Filmweb umieszcza, więc teatr telewizji można by zaliczyć do programów telewizyjnych.

użytkownik usunięty
Mistrzu-1

I ja potwierdzam. Warto zobaczyć „Klucz” i „Kurację”.

użytkownik usunięty

W oczekiwaniu na premierę „Wołynia” odświeżyłam sobie ww. zestaw. I o ile zdanie odnośnie do „Kuracji” podtrzymuję, o tyle „Klucz” można sobie odpuścić. Jakoś inaczej „się” to oglądało lata temu, niestety.

Levis_Crack

Jestem tego samego zdania. Brakuje tutaj tego filmu. Warto się jemu przyjrzeć chociażby ze względu na aktorów. Topa i Pieczyński są niesamowici!

pawlick

Nie jest to film, więc nie będzie nigdy na tej stronie.

perun_6

To co to jest debilu? Bajka?

astral_dream

Teatr telewizji idioto.

perun_6

Nie powtarzaj sie dzieciaku juz to bylo p

astral_dream

To na cholerę powtarzasz w kółko ten sam błąd matole?

Levis_Crack

Brakuje również widowiska teatru telewizji pt. "Klucz", którego również tu nie ma a jest godne uwagi, a wręcz genialne. Dziękuje też za wskazanie "Kuracji", z która wcześniej się nie zetknąłem. Myślę, że widowiska teatru telewizji noszą wiele znamion filmu i powinny być w filmografii Smarzowskiego.

markus_rebeliant

Tak jest, widowiska teatru telewizji powinny powinny się znaleźć w filmografii Wojtka S.
Kuracje obejrzyj koniecznie, i dzięki za "Klucz" który nie wiem jakim cudem przegapiłem.

Levis_Crack

Do kompletu proszę obejrzeć "Cztery kawałki tortu".

housemusiclover

Hmmm, a cóż to za smakowity kąsek?

Levis_Crack

Levis_Crack "Cztery kawałki tortu" potwierdzają kolejny raz Twoją tezę., że teatr telewizji powinien trafić do dorobku reżysera. Na Wikipedii nie mam z tym problemu i mogłem to poprawić ale na FW nie :(

Mistrzu-1

Zauwazcie ze na FW nie ma teatru telewizji! Juz dawno to rozkminilem, brakuje wielu dzieł, nie tylko pana Smarzowskiego.
Zuoełnie tego nie rozumiem. Przeciz filmy TV sa dodane, video jak i rowniez gry. Teatr telewizji jak sama nazwa wskazuje jest ta czescia ktora zbliza teatr do filmu, bo w istocie nim jest. Wiec osobna kategoria, jak seriale, powinna juz dawno znaleźc sie na filmwebie.
Pozdrawiam.

Mistrzu-1

Aż zarymuję: "Wszyscy o tym wiemy ale dodać nie możemy"

Levis_Crack

amen :(

markus_rebeliant

właśnie, "Klucz" to kapitalna produkcja :)

Levis_Crack

Na podstawie książki Jacka Głębskiego, pod tym samym tytułem ;)

Levis_Crack

Teatr Telewizji jak sama nazwa wskazuje to teatr i NIE ma racji bytu na filmwebie.
Chociaż jakby się uprzeć to mogliby dodać gatunek "spektakl telewizyjny" i włączyć TT do bazy, ale bez masowego nawoływania przez filmwebowiczów redakcja nic nie zmieni :P

pixi222

Teatr Telewizji jak sama nazwa wskazuje to teatr przygotowywany w telewizji czyli z teatrem jako świątynią sztuki ma mało wspólnego.
Kamery, ujęcia, kadry, mało teatralne oświetlenie, cięcia, DUBLE, montaż - to jest teatr? Ok, stare statyczne teatry odbywające się w jednym, dwóch pomieszczeniach, tu można jeszcze dyskutować... albo jeśli były nagrywane lub "szły" na żywo. Ale Kuracja jest bardziej kameralnym filmem. Przypomina pierwsze filmy robione nowatorską (wtedy oczywiście) metodą video. jednym z pierwszych takich filmów był "5 Dni z życia emeryta" (chyba z 1984 roku) na podstawie scenariusza mistrza Stawińskiego.
Podsumowując - teatru nie ocenisz, ale taki totalny szajs jak Taniec z przygłupami, Rolnik szuka męża, Anna Maria Wesolutka czy inni Master szit bez problemu dasz 1.
A więc nawołujmy! panów redaktorów/uzurpatorów szanownych.

Levis_Crack

What?! Od kiedy fw pozwolił na dodawanie talent/reality-show? o.O
Masakra toż to totalna kalka z IMDb -_-
Wstyd redakcjo, gdy TEATRU TV nadal nie ma :(

pixi222

za to jest możliwość oceniania teledysków. http://www.filmweb.pl/film/Thriller-1983-104260 WTF??

Mistrzu-1

To akurat dzieło przełomowe ;) Niby teledysko-krótkometrażówka...

pixi222

Tak, tak, można oceniać takie bzdury. Też bym o tym nie wiedział, gdyby nie jeden ze znajomych który namiętnie daje 1 tym "szitom" :)

Levis_Crack

Dzięki za info; w miarę wolnego czasu też mogę się zainteresować jedynkowaniem szajsu.

Treh

Nowomowa - jedynkowanie szajsu. Piękne określenie nam wyszło i jakże adekwatne.

Levis_Crack

Dyskusja o różnicach między filmem telewizyjnym a teatrem TV nadal trwa i pisze się o tym prace naukowe. Wydaje się, że obecnie różnica polega tylko na nazewnictwie.

Levis_Crack

O tak!!! W tym świetna rola młodego Topy! Najpierw widziałam T TV, a potem zainteresowałam się książką J. Głębskiego.

MajaAdamowicz

No ale niestety Topy nie ocenisz na FW (w tym TTv), możesz za to Geslerową (zjedynkować :)

Levis_Crack

Serio? :( Zaraz pobiegnę sprawdzić. Kuchenne rewolucje na FW?! (wtf, facepalm)...

MajaAdamowicz

Serio! 9 osób chce zobaczyć :)

Levis_Crack

A gdzie film pt. "Ksiądz" ??

ss2k

Jaki "Ksiądz"? Rozwiń!

Levis_Crack

Na ShowMax ma być 22 marca premiera nowego filmu Wojtka S.o tym właśnie tytule z Jakubikiem w roli głównej.

Levis_Crack

A właśnie tego mi tu brakuje... Również polecam "Kurację".

Skinnyy

Jest przemycona :-)

xallax

co to znaczy?

Levis_Crack

No super film że nie ma na filmwebie to się dziwie

Levis_Crack

"Kuracja" jest genialna i nosi cechy, które dzisiaj uważamy za typowe dla Smarzowskiego. Ale nie tylko. W "Pod Mocnym Aniołem" mamy sceny, w których pielęgniarz obezwładnia pacjentów szpitala odwykowego. Pielęgniarza gra Robert Wabich, a całość sfilmowana jest z góry, zaś obraz wygląda jak z kamery przemysłowej. Powtarza się to w "Kuracji": pielęgniarz, znów grany przez Wabicha, pacyfikuje pacjentów psychiatryka lub daje im leki, a to wszystko również sfilmowane jest z góry, za pomocą kamery przemysłowej. I oczywiście mamy ten sam efekt dusznej atmosfery i inwigilacji.

Levis_Crack

"Kuracja" już w bazie: http://bit.do/efxBw
Zapraszam do oceniania, komentowania, recenzowania.

Levis_Crack

Wesele: 8/10
Róża: 8/10
Kler: 7/10
Drogówka: 7/10
Pod Mocnym Aniołem: 7/10
Wołyń: 7/10
Dom Zły: 7/10
Małżowina: 6/10

KidRock_filmweb

Sory, pomyliłam wątki. ':p

Levis_Crack

Teatr Tv nie jest uznawany przez FW (a gry komputerowe są...). Kiedyś próbowałem dodawać parę spektakli to mi pousuwali z wyjaśnieniem że przecież to teatr. Po tym jak otworzyli się na gry wysłałem maila czy w takim razie może i Teatr TV spojrzą łaskawszym okiem- do dziś czekam na odpowiedź ;)

Levis_Crack

Kuracja jest W.S? Nie wiedziałam :O świetna pozycja która dawno ogladałam całkiem przypadkiem. Klucz również? Bardzo dobrze pamiętam moje emocje po tych dwóch TT... Dopiero teraz zdałam sobie sprawę, że jakoś dotychczas nie zwracałam uwagi na reżyserów teatrów telewizji... Cztery kawałki tortu nie ogladalam-warto? Napiszcie coś o tym :D

Levis_Crack

Trochę się zeszmacił Klerem nagranym na fali nagonki na Kościół Katolicki. Równie dobrze mógłby być to film Vegi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones