Wojciech Smarzowski

8,2
10 710 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Wojciech Smarzowski

Obłydny typ

użytkownik usunięty

Też jestem ateistką, ale do obłudy mi daleko. Koleś zaczął sobie uprawiać propagandę w filmach. Nie lubię żadnych form ogłupiania ludzi.
Mam nadzieję, że następny zrobi o meczetach itp. To nic, że się na tym nie zna, prawda? Powiedział przecież, że nie trzeba znać się na wierze i kościele, żeby stworzyć film;)

@Pisarka Oj tam oj tam. To stary, wszechobecny w kinematografii sposób na robienie filmów, które mają wzmóc uwagę publiczności. Nagromadzić w jednum miejscu jak najwięcej patologii i ohydztwa. I jest sukces.

Wpis z 23.09 a więc sporo przed premierą Kleru. Na podstawie zwiastuna? Idź zobacz film, a potem się wypowiedz. To obraz głęboko religijny.

A co do meczetów. W Polsce są tysiące kościołów i tysiące księży. I może 10 meczetów i 15 imamów. Dlaczego w Polsce ktoś miałby robić film o tak marginalnym zjawisku jak Islam? W życiu nie widziałem na żywo meczetu i nie rozmawiałem z muzułmaninem. To mnie nie dotyczy. Natomiast kościół katolicki, który kształtuje politykę tego kraju i jest utrzymywany z naszych podatków dotyczy mnie jak najbardziej.

użytkownik usunięty
P_a_b_l_o_s_z

Ale wiadomo i tak, że nigdzie nie można by było nakręcić filmu w podobnym tonie o imamach.
Moja opinia faktycznie była nieco na wyrost, film nie pokazał niczego kontrowersyjnego, ale Szmarzowski i tak powiedział, to co powiedział.

Filmy o patologiach islamu powstają w krajach, w których ta religia dominuje, lub przynajmniej jest wyznawana przez znaczący procent społeczeństwa. Przykład: "Mustang" w koprodukcji między innymi tureckiej. Z tego "nurtu" polecam też: "Dziewczynka w trampkach" i "Timbuktu" (Francja).

użytkownik usunięty
P_a_b_l_o_s_z

O proszę, to jednak ignorancja u mnie wielka.
Dzięki, pooglądam. Chętnie też obczaję coś tego typu nakręconego w Arabii Saudyjskiej, jakby ktoś miał.

użytkownik usunięty

coś więcej*

@Pisarka_Niedoszła udajesz? czy brak Ci wiedzy? U Saudyjczyków nie ma zgody na kręcenie filmów. Wszyscy to wiedzą. Więc skąd Twoje pytanie o propozycję filmu z AS? Saudyjski wahabizm wielu lat na to nie pozwalał i nadal tak jest. W AS pierwsze kino dla filmów Disneya otworzono w 2017 roku.

Zanim się rzucisz mi do gardła jak na zajadłego prawaka przystało to zważ, że ja też jestem prawicowcem i film Smarzowskiego (mimo osobistej znajomości) ostro skrytykowałem.

Mistrzu-1

@Mistrzu-1, a po co tak ostro? Więcej czułości. Czułości dla inaczej myślących bardzo nam w tym kraju brakuje.

@Pisarka_Niedoszła. Mistrzu merytorycznie ma rację. To tak jakbyś chciała zobaczyć północnokoreański film o wolności jednostki, albo dobrą polską komedię romantyczną. Niemożliwe.

P_a_b_l_o_s_z

A bo mnie takie cyniczne i bezpodstawne kąśliwości denerwują :( A szczególnie u ludzi z prawej strony.

"...albo dobrą polską komedię romantyczną. Niemożliwe" You made my day :DDDDDD

użytkownik usunięty
Mistrzu-1

Brak wiedzy. A dziwiło mnie czasem przelotnie czemu nic mi stamtąd nie wpada w radar.
Ja nie jestem prawicą, nienawidzę pisu, nie lubię kościoła, śmieszy mnie wiara w Boga. Po prostu nie lubię obłudy, a to często kole innych w oczy ;)

Wyparcie?

Mistrzu-1

a ja; jestem prawicą, nienawidzę POpaprańców, lubię kościół, nie śmieszy mnie wiara w Boga. Po prostu nie lubię obłudy, a to często kole innych w oczy ;)

użytkownik usunięty
Mistrzu-1

też nie lubię PO ;] zresztą, przyznałam że film Kler oceniłam pochopnie, ze względu na inne, bardziej światowe produkcje naigrywające się z chrześcijaństwa, a obchodzące się z muzułmaństwem jak z jajkiem. Peace

Peace.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones