Wojciech Smarzowski

8,2
10 710 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Wojciech Smarzowski

Wreszcie ktoś zdetronizował Wajdy, Hollandy i Zanussie.
Jego filmy rządzą!

Nie mogę po nich spać. Głębia i ostrość.

romano_5

Zgadzam się w 100% z twoją wypowiedzią. Zdecydowanie najlepszy polski reżyser. Jego filmy pozostają na długo w pamięci, aż chce się oglądać. Pozostaje tylko czekać na kolejne znakomite filmy.

romano_5

Prawda, nie można się nie zgodzić.

romano_5

Można się nie zgodzić. Twoja opinia to raczej zabawna nie poparta argumentami bzdurka. Wajda, Zanussi w wieku Smarzowskiego byli znani całej Europie. A filmy S. cieszą się jedynie zainteresowaniem na polskiej prowincji.

Rittner

Cenię takich reżyserów jak Wajda czy Zanussi bo na stałe zapisali się w historii kinematografi, ale pochwalić trzeba Smarzowskiego za to co dotychczas nakręcił wystarczyły 3 filmy i już jest najlepszy w Polsce ( oczywiscie na obecną chwile, bo nie oszukujmy sie że przez ostatnie lata robił on najlepsze filmy). I myślę, że reżyserzy starszego pokolenia mogą powoli kończyć. Cieszę się, że polacy mają tak świetnego reżysera jak Wojtek i mam nadzieje że zrobi jeszcze sporo dobrych filmów. Jego filmy cieszą się popularnoscią tylko u nas bo za granicą raczej nikt by ich nie zrozumiał, tym bardziej że niektórzy polacy mają problemy ze zrozumieniem filmu np. "Dom zły" co widać czytając forum. Smarzowski ma poprostu swój własny styl i jak sam mówi w wywiadach jego filmy prowokują co jest wielkim plusem. Nie sposób się nudzić na jego filmach, ciągle coś się dzieje. Polecam też obejrzeć jego spektakle teatr tv np. "Kuracja" lub "Klucz".

Rittner

Ha ha ha ha ha

romano_5

Zgadzam się. Czekam na jego kolejne fimy z wielką niecierpliwością. On je umie robić po mistrzowsku.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
romano_5

No nie przesadzajmy z Wajdą. Jest niezły Zanussi też, ale pani Holland nigdy nie lubiłem.
A Smarzowski świetny

romano_5

Musi zastąpić Krzysztofa Krauze.
Musi zastąpić Wajdę.
Nie ma wyjścia.
Robi dokładnie to samo, egzorcyzmuje nas z naszych grzechów, biczuje, oskarża, oczyszcza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones