PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=204768}

Święta wojna

5,1 10 170
ocen
5,1 10 1 10170
Święta wojna
powrót do forum serialu Święta wojna

Rozwiązałem słynną zagadkę Murzina! Owym nieustannym źródłem lęku Bercika, Murzinem, jest Zbyszek, bo prawdziwą parę stanowią Andzia i Zbyszek, a funkcję ich dziecka - choćby podprogowo - pełni Bercik.
Co prawda, jak to w typowej rodzinie, co jakiś czas "Tata" sprzymierza się z dzieckiem przeciw prozaicznej "Mamie" i widzimy zamiast pilnującego Bercika Zbyszka, jego brata lub kumpla. Jednak występuje w Berciku wspomniana zazdrość o "Matkę" skierowana podświadomie do Zbyszka, "Taty", o "Murzina". Listonosz zaś, straszony giwerą, jest uosobieniem nieakceptowanego przez Bercika porządku społecznego (posiada mundur, symbol niepodważalnych reguł). Piwo pite regularnie u Alojza stanowi wymarzoną zastępczą krew, płynącą w żyłach, która gdyby wyparła krew prawdziwą, genetyczną, pozwoliłaby się związać bez przeszkód z Andzią "odmatczynioną", już nie żoną-opiekunką, lecz żoną-przedłużaczem gatunku, respektującą piwo od Alojza w żyłach kiedyś dziecka, dziś męża.

ocenił(a) serial na 10
Wydmin

No a co z Sosnowcem ??

ocenił(a) serial na 7
SebastianNiestudent

Sosnowiec to podstawione w podświadomości Bercika miasto, zastępujące znienawidzone podświadomie miasto Zbyszka-Murzina, Warszawę. Bercik nie może wprost znienawidzić stolicy kraju, bo by przyznał na poziomie świadomości, że jego rywalem jest Zbyszek.

ocenił(a) serial na 10
Wydmin

I podobnie jest ze szwagrem , którego nienawidzi za jego sukcesy finansowe.

ocenił(a) serial na 7
SebastianNiestudent

Moglibyśmy napisać pracę doktorską na temat "Fasadowość psychiki Bercika w aspekcie psychoanalizy Sigmunda Freuda" (po śląsku: "Bercik jako galan {kawaler} w psychohaźlu Frujda")

ocenił(a) serial na 10
Wydmin

Prosze nagrywać odcinki ŚW Które lecą obecnie na TVS żeby wrzucić później ich na youtube, brakujących odcinków

ocenił(a) serial na 7
GTA1

Nie mam TVS, a nawet i nagrywarki filmów, czyli jestem "cofnięty jeśli chodzi o postęp".

ocenił(a) serial na 7
Wydmin

Zloto! Szanuję tę koncepcję

ocenił(a) serial na 7
0909

Mam rodzoną siostrę psychiatrę o specjalizacji 2.stopnia. Skopiuję jej te dialogi, niech oceni, ale jest pewna możliwość, że nie pochwali... wróć, pochwali, ale każe mi się położyć w gościnie u niej, a dopiero potem gdy troskliwie okryje mnie kocem, powie mi prawdę, że leżę na... leżance...okryty kaftanem z długimi rękawami już zawiazanymi i że to ja jestem pacjentem. Bo wg wielu psychiatrów każdy jest Bercikiem pokopalnianym, tylko że niezdiagnozowanym!

ocenił(a) serial na 8
Wydmin

Przeczytałam ten komentarz pół żartem - pół serio jakiś tydzień temu, obejrzałam w tym czasie ze 20 odcinków i... właściwie trudno się z tym nie zgodzić - Bercik jako śmieszny dodatek do związku Andzia-Zbyszek. Andzia pewnie się podkochuje w Zbyszku, może z wzajemnością...? Bercik jest bardzo zazdrosny o Andzię, a nigdy ta zazdrość nie występuje w kierunku Zbyszka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones