PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=622177}

Świat bez końca

World Without End
7,3 5 594
oceny
7,3 10 1 5594
Świat bez końca
powrót do forum serialu Świat bez końca

obejrzałam serial i jedna myśl mnie nurtuje. Z tak ciekawości - czy z dżumy można było ot tak
wyzdrowieć? - pytam się w kontekście Godwina i jego matki( już prawie w grobie leżała, aż tu nagle
z odcinka na odcinek cud! zero śladu po chorobie.

Kathia_3

Dżuma, zależnie od postaci w jakiej występuje (dymieniczna, posocznicowa, płucna) ma różny odsetek śmiertelności (od kilkunastu do prawie stu procent). Postać, którą widzieliśmy w serialu u Godwina i jego matki to najmniej śmiertelna postać dymieniczna, charakteryzująca się "wykwitami" (zaatakowanymi przez bakterie węzłami chłonnymi) na różnych częściach ciała. Tak więc możliwe jest wyzdrowienie z tej postaci, nawet bez leczenia jej. Jeżeli interesują Cię takie tematy, to polecam klasyka: Dżumę Camusa, a z polskich autorów Rapsodię świdnicką W. Grabskiego.
Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 7
TrueVoice

Rapsodia świdnicka - również polecam , czytałem jakieś 25 lat temu, a ciągle pamiętam.

ocenił(a) serial na 9
yeti100

Też czytałem... jakieś 5 lat temu (i bardzo mi się podobała), ale pamiętam już tylko tak ogólnie, powierzchownie... może dlatego, że od tej pory przeczytałem już wiele innych książek... Ale polecam.

ocenił(a) serial na 8
TrueVoice

Dżuma Camusa świetna, też polecam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones