PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=831957}

Świat w ogniu: Początki

World on Fire
6,4 648
ocen
6,4 10 1 648
Świat w ogniu: Początki
powrót do forum serialu Świat w ogniu: Początki

Kompletna beznadzieja, historyczna kompromitacja. Wojsko polskie na rowerach, Poczty w Gdańsku broni wojsko z Warszawy, w Warszawie toczą się walki uliczne, jeżdżą i walą ostro niemieckie czołgi, (choć wiadomo, że Niemcy weszli do miasta po podpisaniu kapitulacji), obrońcy przedzierają się kanałami (wrzesień 39) i całe mnóstwo idiotycznych zmyśleń. I w tym szambie doborowi polscy aktorzy, ściągnięci zresztą z planu u Pawlikowskiego.

ocenił(a) serial na 4
ryslew2061

Z tym Pawlikowskim fakt. Scenarzysta oglądał też chyba Miasto 44, bo mamy Wichłacz, kanały, barykady i zbliżające się czołgi. Już nie pamietam, ale chyba mignął mi też koktajl Mołotowa.

ryslew2061

Wybacz ale Polska nie podpisała nigdy kapitulacji mimo horroru. Włączyła na wsyztckicn frontach nie tylko w pl. Gdyby podpisała to by nie było dywizjonu 303 wyzwolenia Holandii przdd Polskę i wiele innych, muszę sprawdzić ale brak podpisu 1000 procent. Niemcy bombardowi Warszawę bez podpisu

Karolinka9494

Nie chodzi o akt kapitulacji Polski, ale Warszawy. Podpisany jak najbardziej. A co Twoich dalszych dywagacji - niepodpisanie (czy ewentualne podpisanie) przez Polskę aktu kapitulacji nie miało (i nie miałoby) żadnego bezpośredniego wpływu na losy polskich żołnierzy w II wojnie światowej, bo zdążyli oni przedostać się na Zachód. Niemcy oczywiście bombardowali Warszawę i ostrzeliwali z dystansu, ale nie toczyli w niej WALK ULICZNYCH! - co wg filmu rzekomo miało miejsce.

ryslew2061

Co wy macie do Pawlikowskiego? To są dobre filmy więc ich docenili.

Karolinka9494

Ja osobiście do Pawlikowskiego nie mam nic. Wprost przeciwnie, uważam go za wybitnego reżysera i bardzo cenię jego filmy. Po prostu stwierdziłem fakt, że twórcy tego gniota nie fatygowali się wielce i hurtem zgarnęli do gry aktorów Pawlikowskiego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones