PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=831957}

Świat w ogniu: Początki

World on Fire
6,4 647
ocen
6,4 10 1 647
Świat w ogniu: Początki
powrót do forum serialu Świat w ogniu: Początki

Jest średni poprosru średni zasługujemy na lepsze produkcję ale po BBC nie spodziewałam się więcej to nie Holiwood. mimo to doskonałe pokazuje Polskę i takich produkcji potrzeba bo przeżyliśmy piekło na wojnie. Zydzi lepiej dbają o upamietnienie w historii i UK USA to już nawet nie mówię ile tego mają. Ciągle skacza z kraju do kraju mój syn się pogubil i to nie jest dla kogoś kto nie wie co to gdzie i jak. A powinni kręcić filmy dla wszystkich nie tylko obeznanych. Np. Co u licha jest czarna koszula w UK? Ja nie wiem... Co ja spec? Jak na BBC jest spoko ale kampania braci to nie jets.nawet niemiecki nasze matki nasi ojcowie sorry ludzie ale lepiej zrealizowany. Szkoda.... Itak obejrzę do końca ale myślałam że bd lepiej. Zofia wichłacz jest super w tym filmie z pozytywów

ocenił(a) serial na 4
Karolinka9494

Doskonale pokazuje Polskę? Potrzebujesz korepetycji z historii. Z języka ojczystego też nie zaszkodzi, patrząc na to jak formułujesz zdania.

gloszuk

Dziex ale film nie jest dla historyków. Ja nim nie jestem.Pokazuje Polskie postacie bardzo pozytywnie i daje do zrozumienia że Polacy byli ofiarami wojny. To wcale nie było oczywiste w produkcjach zagranicznych a teraz się to zmienia np. Film z gal gadot o irenie sendler. Ja z historii itak czytałam za dużo wspomnień , teraz Czytam w Azjii bo mnie fascynuje.

Karolinka9494

O Azjii nie w. miało byc

gloszuk

Rzadko czepiam się błędów językowych, ale tu z przykrością muszę się zgodzić z gloszukiem :( Jak można "dużo czytać" i jednocześnie pisać np. Irena Sendlerowa małą literą, bez odmiany? Poczytaj może opowiadania Tomasza Borowskiego albo coś Herlinga Grudzińskiego - to w końcu lektury szkolne... No nic. Poza tym starczy mi sam fragment o "przeczesywaniu Polski" i kilka słów, które napisałeś wcześniej (dzięki za krótką recenzję, gloszuk), by wiedzieć, że koło historii scenariusz nawet nie leżał :/ Fakt, że film "nie jest dla historyków" nie znaczy, że można tak spłycać czy zniekształcać historię tak ważnych wydarzeń (jeszcze puszczają to na 11 listopada...) i akurat po BBC spodziewałam się więcej... A szkoda. Zaraz pewnie premier napisze notę formalną do ambasady WB, że BBC kłamie, jak do Netflixa ;)

mgraf

A Itaka to chyba takie biuro podróży ;)

ocenił(a) serial na 4
mgraf

O „kampanii” braci nie wspomnę...

mgraf

Mam dysgrafie potrafię podać ten sam wyraz w jednym zdaniu inaczej. Nie chodzi o to żeby się kogoś czepiać. Lektorzy czytałam wszystkie w szkole jako nie liczna i ile Borowski mam w domu to na herlingu zasnelam ale polecam znaczenie lepsze,, kiedy bóg odwrócił wzrok,, też na temat Sowietów a konkretnie Polakach w Kazachstanie wspomnienia super ciekawe. Tak więc można czytać i robić błędy i warto nie oceniać ludzi z góry bo to nigdy nie jest dobre. Lektor nie mają nic wspólnego z filmem. W szkole ww2 się przerabia moment zdecydowanie za mało i to na końcu samym. Ludzie często się uczą z filnow historii swojego i innych krajów bo nie każdy przecież lubi czytac a tv jets masowa. W takiej sytuacji zadaniem polskiego rządu jest zwracanie uwagi na szczegóły. W netfix to dokument z prawidłową mapa tylko trrzba dopisać że niemieckie bo z jad Japończyk ma to wiedzieć? Z filmów! Ja np tak się uczę historii Azjii bo jest super. Filmy oglądam. Nie po BBC nie można się spodziewać gry o tron sory

Karolinka9494

Uważam że polskie wątki są pozytywnie a splycaja bo to nie dokument i nie widzę błędów i ogólne wrażenie jest dobre. Inne że film nudny a jak wejdą w szczegoly jeszcze to kto bd oglądał? Oni się dobrze przygotowali.

Karolinka9494

Po analizie Twoich wpisów z przykrością muszę stwierdzić, że ktoś Cię wprowadził w błąd (choć wypadałoby jeszcze zerknąć na próbkę ręcznego pisma). Moim zdaniem nie masz dysgrafii dyslektycznej, dysgraficy popełniają błędy innego rodzaju. A nawet jeśli już ktoś skrzywdził Cię tą diagnozą, to takie zaburzenia też się leczy, nie jest to powód do chwały ani wytrych, by zasłaniać nim, gdy wygodnie. Twoje wypowiedzi są pisane niechlujnie, są nieczytelne (np. "bd" zamiast "będzie"), trochę jak u dziecka, i ogólnie trudno zrozumieć, co chcesz przekazać. Nawiązując do lektur - zwłaszcza opowiadań Borowskiego - chciałam zwrócić uwagę na prymitywne ukazanie tematu "miłości w czasach wojny". Co do historycznego tła... Cóż każdy Polak cieszy się jak dziecko, gdy dostrzeże gdzieś "polskie wątki". Nie znaczy to, że film jest dobry, albo że należy tolerować znaczne zniekształcenia faktów historycznych. Aha, i nie oceniam. Nie napisałam, że jesteś niedouczona, czy głupia, ale że popełniasz bardzo wiele błędów, co jest faktem. Znacznie więcej, niż przeciętny użytkownik forum. I nie jestem jedyną osobą, która zwróciła na to uwagę, może warto więc nad tym popracować? Choćby po to, by komunikacja z innymi stała się łatwiejsza. :) Pozdrawiam :)

Karolinka9494

W jakim to jest języku?

Janusz_K_3

A co? Masz problem ze zrozumieniem? Jakas literowka albo wyraz przekrecony i juz mozg nie przetwarza?
A co to jest forum j.polskiego czy wymiana opinii o filmach i oceny? Jak ktos ma problem z poprawnym pisaniem to juz nie ma prawa sie wypowiedziec bo zaraz wszyscy sie czepiaja? Ludzie, dystansu troche do wszystkiego. Co wam do tego jak kto pisze :)

laluna123

Pierwszy raz jesteś na forum ? Zamiast o filmie to będą się czepiać wszystkiego ,tylko nie tego co potrzeba .

db380

Szkoda slow. Takie tyranie ludzi w internecie o byle co to jest najnizszy poziom.

laluna123

"Tyranie ludzi"? A co to ma znaczyć? Nikt tu nikogo nie nęka, proszę czytać ze zrozumieniem. Natomiast poprawne i klarowne wyrażanie swoich myśli służy komunikacji na forum.

mgraf

Po pierwsze to ty nie rozumiesz rozmowy na forum bo nie zwracalam sie do ciebie a po drugie to chyba nie jestes "straznikiem" poprawnego wypowiadania sie na filmwebie. Jak dostaniesz taja role to mozesz ja wypelniac. Narazie wypowiadaj sie o filmach i wymieniaj opinie o filmach. Nie o umiejetnosciach i stylach pisowni reszty forumowiczow. Jak wiesz wycieczki personalne nie sa akceptowane .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones